Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
درپی نگارش کتابی در خصوص قتل داریوش و پروانه فروهر،

«اهدای جایزه برابری جنسیتی اوفن‌باخ آلمان به پرستو فروهر»

2012 March 09

خبر / رادیو کوچه

روز جمعه، 9 مارس، جایزه دوسالانه «سوفی‌فون ‌لاروش برای برابری جنسیتی» از سوی شهرداری اوفن‌باخ آلمان به پرستو فروهر، هنرمند و فعال حقوق بشر ساکن آن شهر، اهدا می‌شود.

پرستو فروهر، فرزند داریوش و پروانه فروهر، در سال ۲۰۱۱ کتابش به نام «سرزمینی که پدر و مادرم در آن به قتل رسیدند» را به زبان آلمانی منتشر کرد. این کتاب به ماجرای قتل داریوش و پروانه فروهر، زوج آزادی‌خواه ایرانی، می‌پردازد که یکی از رشته جنایاتی بود که به «قتل‌های زنجیره‌ای» شناخته شدند.

پرستو فروهر هم‌چنین تاکنون چند نمایش‌گاه نقاشی و طراحی و چیدمان با موضوع حقوق بشر و حقوق زنان در جشن‌واره برلیناله، موزه زنان در شهر بن، موزه بروکلین در نیویورک و چند شهر دیگر اروپایی و آمریکایی برپا کرده است.

ماریانه هرمن، نماینده هیت داوران جایزه برابری جنسیتی درباره پرستو فروهر گفته است: «ما افتخار می‌کنیم که در شهر ما چنین زنان قدرت‌مند مهاجری هستند که الگوی زندگی اجتماعی و هنری این شهر را تحت تاثیر قرار می‌دهند.»

این جایزه طی مراسمی در خانه تاریخ شهر اوفن باخ آلمان به خانم فروهر اهدا می‌شود.

«سوفی‌فون لاروش» از مهم‌ترین زنان نویسنده آلمانی در قرن ۱۸ میلادی بوده است و جایزه‌ای که به نام او نام‌گذاری شده، از سال ۲۰۰۸ هر دوسال یک بار اهدا می‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,