Saturday, 18 July 2015
18 January 2021
اوباما:

«جهان شجاعت مردم ایران را می ستاید»

2009 December 29

باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا «مشت آهنین و بی‌رحم» حکومت ایران در برخورد با معترضان را که حتی در روزهای مقدس نیز ادامه یافته قوین محکوم کرده‌است.

آقای اوباما که برای تعطیلات کریسمس در هاوایی به‌سر می‌برد در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت:«جهان شاهد شجاعت و قدرت مردمی است که جزئی از تمدن عظیم ایران هستند.»

به گزارش فردا، او در تندترین واکنش خود به درگیری‌های شش ماه گذشته ایران گفت مردم این کشور چیزی بیش از حقوق جهان‌شمول خود مطالبه نمی‌کنند.

آقای اوباما تاکید‌کرد: «آن‌چه در ایران می‌گذرد ارتباطی با آمریکا ندارد بلکه این مردم ایران هستند که مشتاقانه بدنبال عدالت و زندگی بهتری برای خود هستند.»

وی افزود:«حکومت رعب و وحشت نمی‌تواند این آرزوها را از بین ببرد.»

رئیس‌جمهوری آمریکا از حکومت ایران خواست افرادی را که ناعادلانه بازداشت کرده هرچه سریع‌تر آزاد کند.

کاخ سفید روز یکشنبه نیز طی بیانیه‌ای سرکوب خشونت‌آمیز و ناعادلانه غیرنظامیانی که بدنبال حقوق جهان‌شمول خود هستند را قوین محکوم کرد.

«مایک همر» سخن‌گوی کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام این مطلب گفت: «امید و تاریخ هم‌گام با کسانی است که حقوق جهان‌شمول خود را با ابزار مسالمت‌آمیز مطالبه می‌کنند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: حکومت مبتنی بر هراس و خشونت هرگز عادلانه نیست و همان‌گونه که پرزیدنت اوباما نیز در اسلو گفت این بسیار گویاست که برخی حکومت‌ها از آرزوهای ملت خود بیش از قدرت هر کشور دیگری می ترسند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: ,