Saturday, 18 July 2015
17 September 2021

«خبرهای بیست و دوم مارس ۲۰۱۲»

2012 March 22

مدیر صندوق بین‌المللی پول:

«احتمال افزایش 30 درصدی قیمت نفت خام ایران»

خبر / رادیو کوچه

روز سه‌شنبه 20 مارس، کریستین لاگارد، مدیر صندوق بین‌المللی پول، هشدار داد که در صورت اختلال در روند صادرات نفت ایران، احتمال آن هست که بهای نفت خام تا ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته باشد.

به گزارش رادیو فردا، خانم لاگارد گفته است این اتفاق برای اقتصاد جهانی «عواقبی جدی» خواهد داشت.

این در حالی است که در حال حاضر نیز بهای نفت چندان پایین نیست و به گزارش خبرگزاری‌ها نفت خام برنت دریای شمال در هر بشکه ۱۲۵ دلار معامله می‌شود.

گفتنی است پیش از این هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، از معافیت یازده کشور از تحریم‌های نفتی آمریکا در برابر ایران خبر داده بود.

 ………………………………………

بعد از گذراندن دوران محکومیت

«محرومیت از تحصیل رحمان یعقوبی، فعال دانش‌جویی»

خبر / رادیو کوچه

رحمان یعقوبی، فعال دانش‌جویی که از خرداد 1388 بازداشت و در اسفند 1390 آزاد شده بود، با وجود قبولی در رشته‌ی جغرافیای شهری دانش‌گاه آزاد رشت، از تحصیل محروم شده است.

به گزارش منابع دانش‌جویی از مازندران، رحمان یعقوبی، فعال دانش‌جویی دانش‌گاه مازندران که به هم‌راه جمعی از فعال‌های مدنی و دانش‌جویی در بیست و شش خرداد سال 88 بازداشت شده بود با وجود قبولی در رشته‌ی جغرافیای شهری دانشگاه آزاد رشت از تحصیل در این رشته محروم شده است.

این دانش‌جوی دانش‌گاه مازندران که در حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری 88 بازداشت شده و مدتی را در زندان متی کلای بابل به‌سر برده بود، از سوی شعبه ‌101 دادگاه بابلسر به شش ماه حبس تعلیقی و چهارده ضربه شلاق محکوم شده بودند. اما پس از دو سال به آن‌ها اعلام شد که حکمشان از تعلیفی به تعزیری تغییر یافته است.

گفتنی است رحمان یعقوبی، علی عباسی و مازیار یزدان نیا سه فعال دانش‌جویی دانش‌گاه مازندران هستند که هفته‌ی گذشته با گذراندن دوره‌ی محکومیت از زندان آزاد شدند.

………………………………………

مظنون توسط القاعده آموزش دیده است،

«محاصره محل استقرار متهم حمله به مدرسه یهودی‌ها»

خبر / رادیو کوچه

به گفته یک مقام قضایی فرانسوی، مظنون حمله به مدرسه یهودی‌ها در تولوز در جنوب فرانسه که روز دوشنبه 19 مارس با تیراندازی باعث کشته شدن 7 نفر شد، توسط شبکه القاعده در افغانستان تعلیم دیده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، روز چهارشنبه 21 مارس، فرانسوا مولن، دادستان مبارزه با ترور اعلام کرده است: «مظنون یاد شده با نام محمد مراح، مسوولیت حادثه تیراندازی که در آن سه افسر پلیس، سه دانش آموز و یک آموزگار یهودی کشته شدند را برعهده گرفته است».

او گفته است مظنون این حادثه توسط نیروی القاعده در ناحیه مرزی افغانستان و پاکستان آموزش دیده است.

گفتنی است نیروهای پلیس محل استقرار این مظنون را محاصره کرده‌اند.

 ………………………………………

در ادامه تظاهرات مردم سوریه

«12 کشته در درگیری‌های شهر دمشق»

خبر / رادیو کوچه

شب چهارشنبه 21 مارس، منبع‌های مخالف‌ها در سوریه اعلام کردند تانک‌های ارتش روز چهارشنبه به چند منطقه در حاشیه دمشق گلوله شلیک کرده‌اند.

 به گزارش العربیه، سازمان مردمی انقلاب سوریه اعلام کرده است تاکنون 12 نفر کشته شده‌اند و درگیری‌ها در چند منطقه در این کشور ادامه دارد.

از سوی دیگر یک تشکل اسلام‌گرا مسوولیت انفجارهایی که روز شنبه دو مرکز امنیتی در دمشق را هدف قرار داده بود بر عهده گرفته است.

«جبهه النصر» در یک پیام ویدیویی اعلام کرد «به یاری خداوند سربازان جبهه النصر علیه لانه‌های نظام دست به چند عملیات زدند و بارزترین آن‌ها شعبه امنیت نیروی هوایی و اداره امنیت جنایی در دمشق بود».

این سازمان اعلام کرده است در پاسخ به بمباران در مناطق مسکونی دست به این عملیات زده است.

گفتنی است چندی پیش در انفجارهای دو مرکز امنیتی در دمشق 27 تن کشته و 140 نفر زخمی شدند.

روز چهارشنبه 21 مارس، شورای امنیت سازمان ملل در بیانیه‌ای از تلاش‌های کوفی عنان فرستاده ویژه سازمان ملل متحد برای  متوقف کردن فوری خشونت‌ها در‌ سوریه حمایت کرد.

این بیانیه هم‌چنین به دولت سوریه هشدار داده که در صورت پایبند نبودن به طرح صلح کوفی عنان، شورای امنیت دست به «اقدام‌های بیشتری» خواهد زد. در خصوص شکل و محتوای این اقدام‌ها، توضیح بیشتری داده نشده است.

هم‌چنین روز پنج‌شنبه 22 مارس، سرهنگ محمد خالد الحبوس از تشکیل شورای فرماندهی نظامی‌های مخالف در دمشق پایتخت سوریه و حومه خبر داد.

محمد خالد در این مورد می‌گوید: «هدف از تشکیل این شورا در دمشق و حومه، حمایت از وظایف و عمل‌کرد ارتش آزاد و هماهنگی با آن است».

………………………………………

با امید به کسب آزادی و دمکراسی

«تبریک نوروز حزب سبزهای فرانسه»

خبر / رادیو کوچه

روز چهار‌شنبه 21 مارس، حزب اروپای اکولوژی، سبزهای فرانسه، در بیانیه‌ای فرا رسیدن نوروز را مردم ایران، تاجیک‌ها، آذری‌ها، ترکمن‌ها، کردها و افغان‌ها تبریک گفتند.

در بیانیه آن‌ها آمده است: «فرا رسیدن نوروز را به تمام کسانی که این نوروز چندین هزارساله را جشن می‌گیرند تبریک می‌گوییم. این جشن، سرآغاز سال شما و بیان‌گر رویش و شادمانی و هم‌بستگی مردم است. سنت‌های دیرینه که از فرهنگ مردمی و در هماهنگی با طبیعت بوده و گرایش به آرامش شهروندان دارند، زیبا و با‌ ارزش می‌باشند. انسان نیازمند محیط زیست سالم بوده و نوروز، شادمانی مردم را با جشن طبیعت پیوند می‌زند».

در ادامه بیانیه، آمده است: «ما به‌نوبه خود این نوروز را گرامی می‌داریم و امیدواریم که شادمانی مردم ایران با کسب دمکراسی وآزادی کامل گردد».

………………………………………

 جام قهرمان‌های آسیا،

«برد پرسپولیس، تساوی سپاهان»

خبر / رادیو کوچه

در دومین هفته از دیدارهای جام قهرمان‌های آسیا، چهارشنبه شب دو تیم پرسپولیس تهران و الشباب امارات، در حضور بیش از 80000 تماشاگر در ورزش‌گاه آزادی تهران، به مصاف یک‌دیگر رفتند.

در این بازی تیم پرسپولیس توانست 6 بر 1 تیم الشباب را شکست دهد. گل‌های این بازی توسط ایمون زاید در دقیقه‌های 8، 46 و 53، غلام‌رضا رضایی در دقیقه 60، علی کریمی در دقیقه 65 و فشنگ‌چی در دقیقه 86 برای پرسپولیس و فریرا داسیلوا در دقیقه 56 به ثمر رسید.

پرسپولیس با کسب سه امتیاز این بازی سرگروه شد.

هم‌چنین در ادامه رقابت‌ها، دو تیم سپاهان اصفهان و الاهلی عربستان رو به روی هم قرار گرفتند که با تساوی یک بر یک، این بازی به پایان رسید. گل‌های این بازی را برونو سزار در دقیقه 34 برای سپاهان و ویکتور اولیویرا از نقطه پنالتی در دقیقه 91 برای الاهلی زدند.

با وجود تساوی در این بازی، سپاهان هم‌چنان صدر نشین گروه خود است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,