Saturday, 18 July 2015
21 January 2021
به جرم پرسیدن سوال از فرمانده ناجا

«یک خبرنگار درآستانه بازداشت»

2009 December 31

گفته می‌شود در نشست‌مطبوعاتی روز گذشته فرمانده نیروی‌انتظامی با خبرنگاران، یکی از خبرنگاران در آستانه بازداشت قرارگرفت.

به گزارش خبرنامه امیرکبیر، خبرنگار یک خبرگزاری پس از آن‌که از سردار احمدی‌مقدم درباره شایعه زیرگرفتن مردم در روز عاشورا توسط ماشین پلیس سوالی مطرح می‌کند، با واکنش منفی برخی افراد حاضر در نشست مطبوعاتی مواجه می‌شود.

20091231-shayee-zirgereftan-police

این افراد با گفتن این‌که «سوال بی‌مورد پی‌گرد قانونی دارد» و «‌خبرنگاران حق ندارند هر سوالی را بپرسند»، قصد دستبند زدن به خبرنگار مذکور را داشته‌اند که غائله با پادرمیانی سردار کارگر ختم به خیر شده و این خبرنگار رها می‌شود.

لازم به ذکر است، درپی پخش وسیع فیلمی بر روی سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های خبری بزرگ جهان درمورد به زیرگرفتن معترضین توسط یک وانت نیروی انتظامی در روز عاشورا، فرماندهی نیروی انتظامی تهران در اطلاعیه‌ای این فیلم را احتمالن ساخته رسانه‌های بیگانه و ضد انقلاب خوانده و درعین‌حال گفته‌است که صحت موضوع در دست بررسی است.

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی دیروز وجود چنین فیلمی را انکار کرده و در پاسخ به پرسش خبرنگاران گفته‌بود: «دیگر از این سوال‌های دروغ نپرسید.»

نیروی انتظامی می‌گوید تنها دو نفر از معترضین ‌که «اغتشاشگران» خوانده می‌شود، به علت تصادف با یک پاترول شخصی در خیابان آزادی کشته شدند که آن پاترول هم به سرقت رفته‌بود و مالک آن بازداشت شده‌است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,