Saturday, 18 July 2015
10 December 2023
عضو شورای ملی سوریه:

«سپاه قدس برای کمک به اسد هزاران نفر را در عراق آموزش می‌دهد»

2012 April 23

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

منبع: العربیه.نت

عبدالاله بن ثامر الملحم عضو شورای ملی سوریه روز یک‌شنبه، 22 آوریل، اعلام کرد سپاه قدس در حال حاضر حدود 100 هزار نفر را برای نبرد خیابانی و جنگ چریکی در عراق آموزش می‌دهد تا برای کمک به رژیم اسد به سوریه اعزام شوند.

الملحم در گفتگو با روزنامه سعودی «الشرق» تاکید کرد برخی از شبه نظامیان نزدیک به «حزب الله عراق» که عیسی السید جعفر ریاست آن را برعهده دارد اطلاعاتی در مورد پایگاه‌های آموزش این نیروها در اختیار شورای ملی سوریه گذاشتند.

او افزود‌: «آموزش شبه نظامیان از اوایل سال جدید به شکل منظم در جریان است و این نیروها در استان‌های میسان‌، دیوانیه‌، سماوه و کوت آموزش می‌بینند.»

عضو شورای ملی تاکید کرد «به دلیل این‌که پراکندگی جمعیت در روستاها و شهرهای سوریه فشرده است این نیروها برای جنگ خیابانی و چریکی آموزش می‌بینند.»

عبدالاله الملحم تاکید کرد سپاه قدس عضوگیری و آموزش این نیروها را تامین مالی می‌کند و تاکنون هزاران نفر از شهرهای مختلف عراق برای پیوستن به آن‌ها ثبت نام کردند.

الملحم تاکید کرد اغلب کسانی که تحت آموزش قرار می‌گیرند از اعضای تشکل‌های شیعیان عراق از جمله ارتش مهدی وابسته به مقتدی صدر‌، حزب الله عراق، جنبش رسالیون‌، سازمان بدر و سربازان امام هستند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,