Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
مطبوعات ایران، سه‌شنبه 5 اردی‌بهشت 91

«مذاکرات صالحی با وزیر خارجه تونس»

2012 April 24

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

کیهان

1) آمادگی وزارت کشور برای برگزاری مرحله‌ی دوم انتخابات

http://www.kayhannews.ir/910205/2.htm#other201

وزیر کشور در آستانه‌ی برگزاری دور دوم نهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی از آمادگی کامل این وزارت‌خانه برای برپایی یک انتخابات باشکوه در کشور خبر داد. «مصطفی محمدنجار» در حاشیه‌ی همایش معاونان سیاسی-امنیتی استان‌داری‌های سراسر کشور در جمع خبرنگاران با بیان این‌که «در مرحله‌ی اول انتخابات مجلس شورای اسلامی نتایج خوب و ارزش‌مندی به‌دست آمد» اظهار داشت: «با توجه به این‌که 33 حوزه انتخابیه به مرحله دوم راه پیدا کرده‌اند، همه‌ی برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده‌است و ما اجرای قانون و مراقبت از اجرای آن را مورد توجه قرار می‌دهیم تا بستری فراهم شود که شکوه مردم در انتخابات گسترده‌تر باشد».

2) استخدام‌های کشوری امسال با آزمون انجام می‌شود

http://www.kayhannews.ir/910205/4.htm#other403

معاون سرمایه‌ی انسانی رییس جمهوری، برنامه‌های سال جاری معاونت خود را اعلام کرد. «لطف‌اله فروزنده» اظهار کرد: «برنامه‌ی مهم ما در سال جدید، پی‌گیری طرح‌های مربوط به دولت الکترونیک است.» وی افزود: «بحث تمرکززدایی و دادن اختیارات بیش‌تر به استان‌ها از برنامه‌هایی است که در سال 91 اجرا خواهد شد.» معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری در ادامه گفت: «تامین نیروی انسانی مناطق محروم و استخدام‌های جدید که همه استخدام‌ها با آزمون انجام می‌شود و بحث توان‌مندسازی کارکنان دولت از دیگر طرح‌هایی است که در سال جدید پی‌گیری می‌شود».

خراسان

1) کلاه‌برداری میلیونی از پزشکان واستادان دانش‌گاه با جعل عنوان سرویس «یاهو»

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1391&month=2&day=5&id=1640978

کلاه‌برداران با جعل عنوان سرویس «یاهو» میلیون‌ها تومان از استادان دانش‌گاه‌ها، پزشکان و دانش‌جویان دوره دکترا در استان مازندران کلاه‌برداری کردند و پول‌ها را به کشورهای مکزیک و کاستاریکا انتقال دادند. به گزارش خراسان به نقل از معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا در یکی دو ماه اخیر تعداد زیادی از استادان دانش‌گاه، پزشکان و دانش‌جویان دوره دکترا شکایت‌های متعددی را به پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان مازندران تقدیم کردند و اظهار داشتند که افرادی با جعل عنوان سرویس یاهو از آن‌ها کلاهبرداری میلیونی کرده‌اند.

2) مذاکرات صالحی با وزیر خارجه تونس

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1391&month=2&day=5&id=1640870

وزیر خارجه کشورمان که به تونس سفر کرده‌است روز گذشته پس از دیدار با «رفیق عبدالسلام»، هم‌تای تونسی خود در نشست خبری مشترک، طی سخنانی پیروزی انقلاب تونس را به ملت و دولت این کشور تبریک گفت و این انقلاب را مادر انقلاب‌های منطقه دانست. صالحی در ادامه از رای‌زنی تونس و ایران برای عملیاتی کردن 40 توافق‌نامه فیمابین خبر داد و گفت: «در چند ماه آینده کمیسیون مشترک اقتصادی در تونس برگزار خواهد شد.» وی در پاسخ به سوال دیگری درباره‌ی مسئله‌ی سوریه و طرح کوفی عنان، اظهار داشت: «مادامی که دولت سوریه این طرح را بپذیرد ما نیز از آن حمایت می‌کنیم و با کشورهای دیگر درباره آن صحبت خواهیم کرد».

شرق

1) «ستاد بحران» در وزارت نفت

http://sharghnewspaper.ir/News/91/02/05/29754.html

ستاد بحران سایبری وزارت نفت دیروز تشکیل جلسه داد. وزارت نفت مورد «حمله سایبری» قرار گرفته‌است. شبکه اینترنت و شبکه داخلی ساختمان‌های اصلی وزارت نفت و شرکت ملی نفت قطع شده، کامپیوترها آسیب دیده‌اند و برخی اطلاعات از دست رفته‌اند. اینترنت شرکت‌های تابعه وزارت نفت هم قطع شده‌است. سخن‌گوی وزارت نفت حمله سایبری به این وزارت‌خانه را تایید کرده و در اظهارنظری به سایت خبری وزارت نفت گفته‌است: «به دلیل جداسازی سرورهای عمومی از سرورهای اصلی، آسیبی به اطلاعات اساسی وزارت نفت وارد نشده‌است».

2) اقتدار عراق در دنیای عرب و منطقه مایه خرسندی ایران است

http://sharghnewspaper.ir/News/91/02/05/29669.html

رهبر‌معظم انقلاب‌اسلامی صبح دیروز در دیدار «نوری مالکی» نخست‌وزیر عراق و هیت هم‌راه، با اشاره به اقتدار روز‌افزون عراق در دنیای عرب و منطقه آن را مایه خرسندی فراوان جمهوری‌اسلامی ایران دانستند و تاکید کردند: «تلاش برای افزایش اقتدار عراق به‌ویژه از طریق بسترسازی جهاد علمی مستمر و هم‌چنین ایجاد نهضت سازندگی در سراسر عراق، موفقیت‌ها و استحکام جای‌گاه ملت و دولت عراق را دو چندان خواهد کرد.» آیت‌اله خامنه‌ای با تاکید بر این‌که برخی موضوعات و قضایای ماه‌های اخیر، مظهر اقتدار ملت و دولت عراق در دنیای عرب و اسلام بوده‌است، افزودند: «خروج کامل نظامیان آمریکایی از عراق از جمله این موضوعات و روی‌داد بسیار مهم و موفقیت بزرگی است که با استقامت دولت و نشان دادن اراده عمومی و ملی در عراق، به‌دست آمد».

دنیای اقتصاد

1) تغییر رییس سازمان هواپیمایی کشوری

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=298504

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با حکم رییس جمهوری تغییر کرد. به گزارش ایسنا عصر روز یک‌شنبه و در جلسه هیت‌ دولت، با حکم رییس‌جمهوری، «رضا نخجوانی» از ریاست سازمان هواپیمایی کشوری برکنار و «حمیدرضا پهلوانی» به‌جای او معرفی شد. نخجوانی مهرماه 88 به‌عنوان رییس سازمان هواپیمایی کشوری معارفه شده‌بود. «حمیدرضا پهلوانی» استاد خلبان ایلوشین و خلبان یکم ایرباس در شرکت هواپیمایی ماهان است.

2) دو ایرانی ربوده شده در سوریه آزاد شدند

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=298509

«بهمن حسین‌پور»، سفیر ایران در ترکیه اعلام کرد: «دو زایر ایرانی که توسط معارضان سوریه ربوده شده بودند، آزاد و به مقامات ایرانی تحویل داده شدند».

ابرار

1) هشدار معاون استان‌دار تهران: سدهاى کرج، لتیان و طالقان لب‌ریز شده‌است

http://www.abrarnews.com/politic/1391/910205/html/ejtemaii.htm#s205227

معاون عمرانى استان‌دار تهران با بیان این‌که سازمان هواشناسى نسبت به بارندگى شدید در هفته آینده هشدار داده‌است، گفت: «ظرفیت سدهاى کرج، لتیان و طالقان پر شده و براى سرریز نشدن دریچه‌هاى این سدها را باز خواهند کرد». «محمدرضا محمودى» به ایسنا، گفت: «با توجه به این‌که ظرفیت سدهاى تهران تکمیل شده و هفته آینده نیز بارندگى خواهیم داشت لذا براى سرریز نشدن آب سدها دریچه‌هاى آن را باز خواهند کرد و توصیه مى‌شود کسانى که از مسیر این سدها عبور مى‌کنند در این مسیرها توقف نداشته باشند.» وى افزود: «هم‌چنین لازم است کارگاه‌هاى موقتى که در کنار سدها مشغول عملیات‌هاى عمرانى هستند نیز موقتن محل تخلیه را ترک کنند».

2) مطالبه مالیاتى از گروه «آریا» پی‌گیرى مى‌شود

http://www.abrarnews.com/politic/1391/910205/html/rooydad.htm#s205155

معاون سازمان امور مالیاتى کشور از شناسایى تمام پرونده‌هاى مالیاتى گروه «آریا» خبرداد و گفت: «سازمان مالیاتى هر ماه لیست جدید و آمار بدهکاران و ممنوع‌الخروجى‌هاى مالیاتى را به شرکت اعتبارسنجى مشتریان بانک‌ها ارایه مى کند». «حسین وکیلى» در گفت‌و‌گو با مهر از شناسایى تمام پرونده‌هاى مالیاتى گروه آریا خبرداد و گفت: «بر اساس اطلاعات به‌دست آمده، به مالیات‌هاى این گروه رسیدگى و آن را مطالبه کرده‌ایم.» معاون سازمان امور مالیاتى کشور با بیان این‌که پس از تشخیص، پرداخت مالیات توسط آن‌ها را ابلاغ کرده‌ایم، افزود: «مجموعه شرکت‌هایى از این گروه مانند «فولاد اهواز» هم‌اکنون فعال هستند و تعطیل نشده‌اند، بنابراین سازمان مالیاتى وصول مالیات از آن‌ها را مطالبه و پی‌گیرى مى‌کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,