Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
میت رامنی پس از پیروزی در انتخابات درون‌حزبی:

«باراک اوباما را از کاخ سفید بیرون می‌کنم»

2012 April 25

خبر / رادیو کوچه

میت رامنی، داوطلب پیش‌تاز کسب نامزدی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پس از پیروزی در پنج ایالت این کشور وعده داده است که باراک اوباما را از کاخ سفید بیرون کند و به چهار سال یاس‌آور پایان دهد.

آقای رامنی که سه‌شنبه، 24 آوریل، در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه در پنج ایالت نیویورک، پنسیلوانیا، دلاور، کنتیکت و رود آیلند در شمال شرقی ایالات متحده پیروز شد، اعلام کرد «از امشب دوره تازه‌ای برای آمریکا آغاز می‌شود.»

میت رامنی در سخن‌رانی خود که در ایالت نیوهمشایر انجام شد، سیاست‌های باراک اوباما، رییس جمهوری فعلی آمریکا را به شدت مورد حمله قرار داد.

این انتخابات که برای تعیین نامزد ریاست جمهوری حزب جمهوری‌خواه برگزار می‌شود، از ماه ژانویه آغاز شده و با پیش‌تازی میت رامنی، فرمان‌دار سابق ایالت ماساچوست هم‌راه بوده است.

از سویی دیگر ستاد انتخاباتی باراک اوباما در واکنش به سخنان آقای رامنی هشدار داد که او با سیاست‌های بحران‌ساز اقتصادی، «آمریکا را به عقب برگشت خواهد داد.»

پس از کناره‌گیری ریک سنتوروم، سناتور پیشین جمهوری‌خواه از رقابت‌های مقدماتی که در دهم آوریل اعلام شد، آقای رامنی به عنوان نامزد بالقوه این حزب شناخته می‌شود.

حزب جمهوری خواه نامزد ریاست جمهوری خود را در کنوانسیون ملی این حزب که در ماه اوت در فلوریدا برگزار می‌شود، به طور رسمی انتخاب خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

«کناره‌گیری ریک سنتروم از نامزدی جمهوری‌خواهان آمریکا»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,