Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
احمد خاتمی در همایش روحانیت و بصیرت فاطمی

«تا جمهوری اسلامی در کنار سوریه باشد سقوط نمی‌کند»

2012 April 27

خبر / رادیو کوچه

 ما از نظام سوریه حمایت خواهیم کرد، این بخشی از سخنان احمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران در همایشی موسوم به «روحانیت و بصیرت فاطمی» در اداره کل اوقاف کرمان‌شاه است که روز پنج‌شنبه بیست‌و‌ششم آوریل اظهار کرد.

آقای خاتمی با اشاره به حمایت جمهوری اسلامی از حاکمیت در سوریه گفت: «تا زمانی که نظام جمهوری اسلامی در کنار سوریه است دولت این کشور سقوط نخواهد کرد.»

به نقل از ایرنا وی اضافه کرده است: «البته حمایت ما از نظام سوریه به معنای تایید هر اقدام دولت سوریه نیست و حتا ایران خواستار جدی اصلاحات در سوریه است به طوری که انتخابات اخیر این کشور و نیز دیگر اقدامات اصلاحاتی در سوریه همه با تشویق ایران بوده است.»

بنابر گفته احمد خاتمی دلیل حمایت ایران از سوریه هدف انتقام غرب و استعمار قرار داشتن آن است. او هم‌چنین جمهوری اسلامی را سد بزرگی در برابر غرب دانسته است. او هم‌چنین از حزب اله نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزار‌های مقاومت در برابر غرب یاد کرده و افزود: «کشورهای غربی امروز برای مخالفان سوریه کمک ارسال می‌کنند اما جمهوری اسلامی ایران اجازه نخواهد داد که برنامه آن‌ها به بار بنشیند.»

این در حالی است که اظهارات احمد خاتمی در خصوص کنفرانس حمایت از مخالفان دولت سوریه در ترکیه موجب خشم نخست وزیر ترکیه و احضار سفیر ایران در این کشور شده بود که سخن‌گوی وزارت خارجه ایران این اظهارات را به الزام نظر رسمی دولت ایران نخواند. شبه نظامیان مخالف دولت سوریه اظهار می‌کنند دولت ایران در سرکوب مخالفان در این کشور با ارسال سلاح و نیروهای نظامی دست دارد.

بیشتر بخوانید:

«نزدیک به هفتاد کشته در انفجاری در سوریه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,