Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
اتحادیه اروپا:

«درخواست برای اجرای کامل و بی‌نقص آتش‌بس در سوریه»

2012 April 28

خبر/ رادیو کوچه

اتحادیه اروپا، روز شنبه، 28 آوریل، در بیانیه‌ای از ادامه خشونت‌ها در سوریه انتقاد کرده و با ابراز نگرانی از آینده این کشور خواستار اجرای هرچه سریع‌تر و کامل آتش‌بس از سوی هر دو طرف درگیر در سوریه شده است.

به گزارش الجزیره، این بیانیه یک روز پس از آن منتشر شده که انفجار بزرگی روز جمعه، 27 آوریل، در کوی المیدان در مرکز شهر دمشق، پایتخت سوریه، روی داد. بر اساس گزارش‌های منتشر شده براثر این انفجار 7 تن کشته و بیش از 30 نفر دیگر زخمی شدند.

این انفجار به وسیله یک انتحار‌کننده در نزدیکی مسجد زین‌العابدین به وقوع پیوسته است.

این انفجاردومین انفجاری است که طی چند ماه گذشته در این منطقه انجام می‌گیرد. تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این انفجارها را بر عهده نگرفته است اما رسانه‌های دولتی از تروریست‌های مسلح به عنوان عاملان این حوادث نام می‌برند این در حالی است که مخالفان می‌گویند این انفجارها برای گم‌راه کردن ناظران بین‌المللی از جنایت ارتش سوریه علیه مردم است.

کاترین اشتون، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که تاکنون وضعیت اجرای آتش‌بس در سوریه راضی‌کننده نبوده و گفته است که علارغم حضور ناظران بین‌المللی در این کشور هم‌چنان درگیری‌ها و کشتار مردم ادامه دارد.

در همین حال کمیته هماهنگی انقلاب مردم سوریه گزارش داد که شمار کشته‌شدگان روز پنج‌شنبه و جمعه از مرز 50 تن گذشته است.

بیش‌تر قربانیانی که از روز چهارشنبه تاکنون بر اثر آتش نیروهای امنیتی بشار اسد، رییس جمهوری سوریه جان باختند از شهرهای حماه، دیرالزور، حلب و حومه دمشق بوده‌اند.

از سوی دیگر احمد فوزی سخن‌گوی کوفی عنان، فرستاده سازمان ملل به سوریه روز جمعه اعلام کرد که 15 ناظر دیگر وارد سوریه شدند و تا دوشنبه 30 ناظر دیگر برای نظارت بر آتش بس وارد این کشور خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

«نزدیک به هفتاد کشته در انفجاری در سوریه»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,