Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
با تشکیل کمپین «صدای دانش‌جویان در بند باشیم»

«پیام شیرین عبادی به فعالان مدنی و سیاسی»

2012 April 28

ویژه / رادیو کوچه

با اتفاق نظر بین چند گروه فعال در حوزه مدنی و حقوق انسانی و اعلام فراخوان از سوی اتحادیه دانش‌جویان دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش‌آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت)، این کمپین با هدف رساندن صدای دانش‌جویان در بند و یا در شرایط نابه‌سامان که به جهت اعتراض‌شان نسبت به حاکمیت در ایران برای آنان پدید آمده تشکیل شده است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

بنابر اظهار این کمپین اینک بالغ بر ۲۹ دانش‌جو در زندان هستند و تعداد زیادی در انتظار اجرای حکم هم چنین برخی نیز با وثیقه به طور موقت آزاد هستند.

یکی از بانی‌های این کمپین شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل و رییس کانون مدافعان حقوق بشر است که در پیامی اختصاصی از رادیو کوچه از فعالان مدنی و کنش‌گران دعوت به هم‌راهی در این کمپین می‌کند.

آن‌چه در پی می‌آید پیام شیرین عبادی است به تمامی آن‌هایی که صدای او را می‌شنوند.

«صدای دانش‌جویان در‌بند باشیم. متاسفانه تعدادی از به‌ترین فرزندان این مرز و بوم پشت میله‌های زندان هستند. آن‌ها خواهان دموکراسی و حقوق بشر، نه فقط برای خود بلکه برای همه مردم ایران بوده و هستند و این گناه بزرگ آن‌ها بود در بیدادگاه‌های جمهوری اسلامی. به همین دلیل به زندان‌های طویل‌المدت محکوم شدند. زندانیان سیاسی-عقیدتی در ایران از جمله دانش‌جویان دربند حتا از حقوقی که یک زندانی و مجرم عادی بهره‌مند است بی‌نصیب هستند. برخی از آنان تحت شکنجه‌های جسمی و روحی فراوانی قرار گرفتند که خود شرح آن را دادند اما گوش شنوایی نبوده است. برخی دیگر به حبس در تبعید محکوم شدند که بدین صورت خانواده آن‌ها امکان ملاقات را از دست دادند.

از آزادی خود استفاده کنید و صدای فرزندان دربند خود را به گوش جهانیان برسانید و به حکومت ایران بگویید که جای دانش‌جو در دانش‌گاه است نه پشت میله‌های زندان. فردای ایران را این جوانان باید بسازند. امکان تحصیل، آزادی و رشد به آنان بدهید نه این‌که هر سخن حقی را به ضرب شلاق و زندان خفه کنید. متاسفانه سال‌هاست که قوه قضاییه استقلال خود را از دست داده و به آلت دست مامورین امنیتی تبدیل شده است. مامورین امنیتی با کوچک‌ترین سوظن دانش‌جویان را دستگیر کردند و طبق دستور آنان حکم محکومیت صادر شد. آقای لاریجانی در فردای ایران آزاد باید پاسخ‌گوی اعمال خود باشد که چگونه استقلال قوه قضاییه را از بین برد و آن را تبدیل کرده به شعبه‌ای از وزارت اطلاعات.

کسانی که بیرون از زندان هستند خصوصن ایرانیانی که خارج از زندان هستند از هر تریبونی که دارند استفاده کنند تا صدای دانش‌جویان دربند را به گوش جهانیان برسانند. فردای پیروزی، مسلمن این جوانان آینده ایران را رقم خواهند زد و آن روز دور نیست.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,