Saturday, 18 July 2015
23 September 2021
در هشتمین جلسه دادگاه اختلاس بانکی مطرح شد،

«متهمان اصلی اختلاس در جریان انحرافی حضور دارند»

2012 April 29

خبر / رادیو کوچه

هشتمین جلسه رسیدگی به پرونده اختلاس بزرگ بانکی در ایران، صبح روز یک‌شنبه، 29 آوریل، در شعبه اول دادگاه انقلاب تهران آغاز شد.

به گزارش مهر، این دادگاه به ریاست قاضی ناصر سراج برگزار شده است.

در جلسه امروز به اتهامات 6 نفر از متهمان به نام‌های «الف-گ»، «م-الف»، «ع-ر»، «ط-ن»، «ب-ب» و «ع-ر»‌ رسیدگی شد. این در حالی است که‌ دو نفر از متهمان به عنوان مطلع در دادگاه امروز حضور داشتند.

متهمانی که امروز به اتهامات آن‌ها رسیدگی شد به هم‌راه ماموران محافظ وارد دادگاه شدند.

هم‌چنین‌ قاضی فراهانی و نجفی نماینده‌های دادستان تهران کیفرخواست متهمان را در دادگاه امروز قرائت کردند.

در جلسه امروز معاون سابق یکی از وزرا به عنوان متهم حضور داشت.

در جلسه هشتم دادگاه بار دیگر به اتهامات مه‌آفرید خسروی متهم ردیف اول این پرونده رسیدگی نشده است.

عباس جعفری‌دولت‌آبادی دادستان تهران نیز در این جلسه حضور داشت.

یکی از متهمان در دفاع از خود با رد کردن اتهاماتش گفت: «شرکت تراورس پس از خصوصی‌سازی در دهم اسفند 88 به مه آفرید واگذار شد. او را از گذشته که کامیون خریداری می‌کرد می‌شناختم. او می‌گفت اصل صداقت است و من از این حرف‌هایش خوشم آمد.»

وی ادامه داد: «90 درصد خطوط ریلی کشور را ما نگه‌داری می‌کردیم.»

متهم افزود: «شرکت 158 میلیارد تومان فروخته شد که 100 میلیارد نیز بدهی داشت. شرکت در مجموع 258 میلیارد تومان واگذار شد در حالی که نفر دوم پیشنهاد 62 میلیارد تومانی داده بود.»

«الف-گ»  با اعلام  این‌که  مه‌آفرید قبل از خرید شرکت با معاون وزیر هماهنگ کرده بود که پانزده پروژه به وی واگذار شود، تاکید کرد: «پول خرید شرکت در برابر این پانزده پروژه هیچ بود.»

مدیرعامل سابق شرکت تراورس افزود: «درطبقه هفتم هتل لاله با یک مقام دولتی و مه آفرید جلسه داشتیم. قرار بود پروژه دو طبقه شدن اتوبان رامسر به نور را به ما واگذار کنند. 20 روز بعد نیز جلسه‌ای در نهاد ریاست جمهوری داشتیم که ادامه جلسه اول بود. در مورد این پروژه قرار شد 50.5 درصد سهام فولاد را به مه آفرید خسروی واگذار کنند.»

وی تاکید کرده است: «جریان انحرافی حضور قوی در پرونده فساد بزرگ مالی دارد.»

جریان انحرافی اصطلاحی است که برخی چهره‌ای اصول‌گرا و منتقد دولت به نزدیکان محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی و اسفندیار رحیم‌مشایی اطلاق می‌کنند.

پیش‌تر نیز سخن‌گوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی و معاون دادستان تهران از وجود اسامی برخی از نزدیکان دولت، وزرا و برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی خبر داده بودند.

بیشتر بخوانید:

«هفتمین جلسه دادگاه اختلاس بانکی در ایران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,