Saturday, 18 July 2015
28 September 2021

«خبرهای بیست و نهم آوریل ۲۰۱۲»

2012 April 29

نماینده دایم جمهوری اسلامی در آژانس:

«دور تازه گفت‌وگوی ایران و‌ آژانس انرژی اتمی»

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خبر / رادیو کوچه

روز جمعه، 27 آوریل، علی‌اکبر سلطانیه، نماینده دایم جمهوری اسلامی در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد دور تازه گفت‌وگوی ایران و‌ آژانس 24 و 25 اردی‌بهشت در وین برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، علی‌اکبر سلطانیه اظهار داشت: «در ادامه مذاکرات با آژانس پیرامون تعیین چارچوب و مدالیته برای حل‌و‌فصل پرسش‌ها، توافق شد که دور بعدی گفت‌‌‌وها در محل نمایندگی دایمی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی از جمله آژانس در وین، برگزار شود.»

پیش‌تر رسانه‌های خارجی، گزارش داده بودند که ایران، طی نامه‌ای به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، برای از سرگیری گفت‌وگوها با آژانس اعلام آمادگی کرده است.

دور تازه‌ گفت‌وگوها با آژانس، پس از نشست «مثبت و سازنده» مذاکره‌کنندگان ایرانی با گروه  1+5 در استانبول صورت می‌گیرد، نشستی که پس از ماه‌ها بن‌بست در گفت‌وگوها برگزار شد و  به گفته دیپلمات‌ها در فضایی متفاوت و امیدوارکننده برگزار شد.

…………………………………..

یک هفته پس از حملات سایبری به وزارت نفت،

«حمله سایبری به وزارت علوم ایران»

خبر / رادیو کوچه

یک هفته پس از حمله سایبری گسترده به شبکه اطلاعاتی وزارت نفت٬ وزارت علوم جمهوری اسلامی هدف حملات سایبری قرار گرفت. تاکنون جزییاتی درباره ماهیت این حملات و میزان خسارت‌های احتمالی توسط منابع غیررسمی منتشرکننده خبر انتشار نیافته است.

به گزارش روزنامه شرق، وزارت علوم که در روزهای اخیر با حملات سایبری مواجه بوده اعلام کرده که «اوضاع تحت کنترل است».

این در حالی است که خبر هنوز توسط منابع رسمی در ایران تایید نشده و مقام‌های دولتی کشور هم واکنش رسمی به آن نشان نداده‌اند.

به نقل از یک منبع آگاه، وزارت علوم «اقدامات پیش‌گیرانه برای مهار آسیب‌زایی حملات احتمالی» را انجام داده است. این منبع آگاه می‌گوید احتمالن پروژه‌های مشترک وزارت علوم با وزارت دفاع حمله‌کنندگان را ترغیب کرده که با دست‌رسی به سرورهای اصلی٬ ضمن ایجاد اختلال٬ اطلاعاتی به دست آورند.

گفتنی است در مورد دلایل حمله سایبری به وزارت نفت جمهوری اسلامی گمانه‌زنی‌های مختلفی صورت گرفته و اخباری در مورد کاهش تولید نفت ایران هم منتشر شده است.

هفته گذشته مقام‌های وزارت نفت از «حمله ویروسی» به سرورهای این وزارت‌خانه خبر دادند. ۲۴ ساعت پس از انتشار خبرها٬ اعلام شد که «ستاد بحران» برای حل‌وفصل این مسئله تشکیل شده و به دلایل امنیتی دست‌رسی بخش‌هایی از شبکه اینترنتی وزارت نفت و شرکت‌های تابعه آن به اینترنت قطع شده است. اندکی بعد بدون انتشار جزییات حمله سایبری صورت‌گرفته٬ اعلام شد که «آسیب جدی» به این شبکه وارد نشده و راه‌های مقابله با آن پیدا شده است.

وزارت نف٬ روز شنبه، 28 آوریل، اعلام کرد که «ماهیت حمله و حمله‌کنندگان شناسایی شده اما به دلیل این‌که روی آن کار می‌کنیم قابل اعلام نیست». به گفته حمداله محمدنژاد٬ جانشین وزیر نفت در حوزه پدافند غیرعامل٬ طراحان این «حمله ویروسی» قصد دزدی و تخریب اطلاعات داشتند.

لازم به یادآوری است چندی پیش نیز ویروس استاکس‌نت نیز به تاسیسات اتمی ایران وارد شد. ماموریت استاکس‌نت ایجاد اختلال در کنترل‌گرهای زیمنس متصل به سانتریفیوژهای تاسیسات نطنز بود و گفته می‌شود این کرم اسرارآمیز آسیب‌های جدی به برنامه غنی‌سازی و آبشارهای سانتریفیوژ ایران وارد کرده است.

…………………………………..

با افزایش تنش میان ایران و امارات،

«استقرار هواپیماهای آمریکایی نزدیک مرزهای ایران»

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه، 28 آوریل، به وقت واشینگتن، رسانه‌های آمریکایی از استقرار جنگنده‌های اف- 22 در نزدیکی مرزهای ایران خبر داده‌اند.

شبکه فاکس‌ نیوز در گزارشی اعلام کرد نیروی هوایی آمریکا چندین فروند از پیش‌رفته‌ترین جنگنده‌های اف- 22 را در یکی از پای‌گاه‌هایی که با ایران نزدیک به ۳۲۰ کیلومتر فاصله دارد مستقر کرده است.

روزنامه واشینگتن‌پست نیز در گزارشی نوشت، نیروی هوایی آمریکا اعلام کرده که چندین هواپیمای رادارگریز خود را در پای‌گاهی در جنوب غربی آسیا مستقر کرده است.

واشینگتن پست می‌نویسد با این‌که نیروی هوایی محل این پای‌گاه را مشخص نکرده اما به تازگی ‌ارتش این کشور نقل و انتقالاتی به خلیج پارس داشته است.

کاپیتان فیل ونچورا، سخن‌گوی نیروی هوایی آمریکا با این حال این تحرکات را ‌مطابق برنامه‌ریزی قبلی دانسته که به گفته او برای تقویت روابط ‌ارتش‌ آمریکا و نیروهای نظامی منطقه‌ و‌ نیز  افزایش امنیت منطقه است.

سخن‌گوی نیروی هوایی آمریکا‌ از ذکر شمار هواپیماهای اف- ۲۲ و نیز مدت زمانی که در منطقه می‌مانند به دلایل  امنیتی خودداری کرد.

اما برخی منابع از استقرار این هواپیماها در پای‌گاه هوایی الظفره در ‌نزدیکی ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی  خبر داده‌اند.

هواپیماهای اف-۲۲ هنوز در عملیات جنگی  استفاده نشده‌اند. این هواپیماهای رادارگریز برای جنگ هوا به هوا طراحی شده اما درعین حال می‌توانند برای حملات هوا به زمین نیز به کار گرفته شود.

استقرار این هوایپماها در «امارات» در حالی است که  قرار است دور بعدی گفت‌وگوهای 1+5 با ایران در بغداد برگزار شود.

 علاوه بر مناقشه اتمی ایران، امارات در روزهای اخیر، بار دیگر جزایر سه‌گانه ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک را متعلق به خود دانسته است؛ ادعایی که ایران آن را غیرقابل مذاکره می‌داند.

اما در این میان آمریکا از امارات متحده و رجوع این مناقشه به دادگاه لاهه حمایت کرده است. مراجعه به دادگاه لاهه تنها در صورتی میسر است که دو کشور با ارجاع آن به این دادگاه موافق باشند.

…………………………………..

توسط نیروی دریایی لبنان صورت گرفت،

«توقیف کشتی حامل تسلیحات برای مخالفان سوریه»

خبر / رادیو کوچه

نیروی دریایی لبنان یک کشتی را که به نام سیرالئون ثبت شده، متوقف کرده و می‌گوید محموله بزرگی از تسلیحات و مهمات را از این کشتی ضبط کرده است.

پس از آن‌که سه محموله بزرگ پر از تسلیحات سبک و سنگین در این کشتی که «لطف‌اله 2» نام دارد کشف شد ۱۱ خدمه آن دستگیر شدند.

به گزارش رویترز، بخشی از این تسلیحات ساخته لیبی هستند.

مالک کشتی گفته قرار بوده این محموله در طرابلس در شمال لبنان تخلیه شود.

به گزارش بی‌بی‌سی، میلو شتروگار، سخن‌گوی نیروهای موقت سازمان ملل در لبنان که برای جلوگیری از ورود تسلیحات قانونی به لبنان کمک می‌کند تایید کرده که این کشتی عازم بندر طرابلس لبنان بوده است.

طرابلس مرکز حمایت از مخالفان سوریه است و مقامات سوریه اغلب درباره قاچاق اسلحه از این منطقه به خاک سوریه شکایت کرده‌اند.

این محموله در حالی توقیف شده است که روسیه، لیبی را به حمایت از شورشیان سوریه و مسلح کردن آن‌ها متهم کرده است.

رسانه های لبنان می گویند در این محموله تسلیحات سبک و سنگین وجود داشته است.

براساس گزارش‌ها این کشتی سفر خود را از لیبی آغاز کرده و بعد از توقف در اسکندریه مصر عازم بندر طرابلس لبنان شده است.

این کشتی در حال حاضر در نزدیکی بندر بیروت متوقف شده است.

 …………………………………..

علارغم درخواست وزارت دفاع آمریکا،

«سوزاندن قرآن در آمریکا برای آزادی یک کشیش ایرانی»

خبر / رادیو کوچه

با وجود درخواست وزارت دفاع آمریکا، یک کشیش فلوریدایی برنامه خود را برای سوزاندن قرآن، کتاب مقدس مسلمانان عملی کرده است. او گفته است که در اعتراض به بازداشت یوسف ندرخانی، کشیش ایرانی، قرآن‌سوزی کرده است.

تری جونز، کشیش آمریکایی، پیش از آن که یک جلد قرآن و آن‌چه را که تصویری از محمد‌بن عبداله، پیامبر مسلمانان، است، بسوزاند، با خواندن بیانیه‌ای، خواهان آزادی یوسف ندرخانی در ایران شد.

تصاویر این قرآن‌سوزی به صورت زنده از شبکه اینترنت پخش می‌شد.

پیش از این، وزارت دفاع آمریکا از آقای جونز خواسته بود که با در نظر داشتن عواقب این اقدام، از تصمیمش برای سوزاندن قرآن صرف‌نظر کند.

مقامات پنتاگون گفته بودند که امیدوارند کشیش جونز پیش از عملی کردن این تصمیم خود، امنیت سربازان آمریکایی را که در خارج از این کشور خدمت می‌کنند، در نظر بگیرد.

تری جونز پیش از سوزاندن قرآن گفت که از این کار هیچ نفع یا لذتی نمی‌برد.

این اقدام آقای جونز بازتاب چندانی در رسانه‌های آمریکا نداشته و واکنش‌های اندکی به آن نشان داده شده است.

در ماه مارس سال گذشته، برنامه‌ریزی تری جونز برای اقدامی مشابه، زمینه‌ساز اعتراضاتی گسترده در افغانستان شد.

در آن زمان، باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا، آن‌چه را «اقدامی از روی تعصب و عدم‌تحمل» خواند، محکوم کرد.

تری جونز تهدید کرده بود که در سال‌گرد حوادث ۱۱ سپتامبر در سال گذشته نیز دست به اقدام مشابهی خواهد زد، ولی بعدن از این تصمیم خود صرف‌نظر کرد.

این بار آقای جونز بازداشت یوسف ندرخانی، کشیش ایرانی را دلیل قرآن‌سوزی اعلام کرده است.

یوسف ندرخانی، کشیش پروتستان که 33 سال سن دارد، در اکتبر سال ۲۰۰۹ میلادی، در ایران بازداشت شد. او در 19 سالگی دین خود را از اسلام به مسیحیت تغییر داده و گفته شده است که به دلیل خودداری از «بازگشت به دین اسلام» با مجازات اعدام روبه‌رو است.

…………………………………..

در پی حمله معترضان مصری،

«تعطیلی موقت سفارت عربستان در مصر»

خبر / رادیو کوچه

عربستان سعودی روز شنبه، 28 آوریل، سفیر خود در قاهره پایتخت مصر را به منظور مشورت فراخواند و سفارت و کنسول‌گری‌های خود را در این کشور به طور موقت تعطیل کرده است.

یک مقام مسوول عربستان در این باره گفته است: «به دلیل تظاهرات بی‌دلیل که روبه‌روی نمایندگی‌های سعودی در مصر صورت گرفت و تلاش برخی از تظاهر‌کنندگان برای حمله به این نمایندگی‌ها، و تهدید امنیت و سلامت کارکنان سعودی و مصری، سر دادن شعارهای دشمن‌مآبانه، نقض حرمت و سیادت نمانیدگی‌ها به شکلی متناقض با تمام قوانین و اعراف بین‌المللی و تلاش تظاهر‌کنندگان برای تعطیلی سفارت‌خانه و جلوگیری از ادامه فعالیت کنسول‌گری‌ها برای تسهیل سفر کارگران و حجاج مصری، دولت سعودی تصمیم گرفت سفیر خود در قاهره را برای مشورت فرا خواند و سفارت خود در قاهره و کنسول‌گری های خود را در اسکندریه و سوئز تعطیل کند.»

درهمین حال ژنرال طنطاوی رییس شورای فرماندهی نظامی مصر که اکنون به طور موقت اداره کشور را به عهده دارد، طی تماسی تلفنی با ملک عبداله پادشاه عربستان با اشاره به روابط تاریخی دو کشور ابراز امیدواری کرد که کشور عربستان نسبت به فراخوانی سفیر خود از مصر و بستن سفارت و کنسول‌گیری این کشور تجدید‌نظر کرده و روابط دو کشور را به شکل عادی برگرداند.

در این مکالمه تلفنی ملک عبداله نیز با اشاره به روابط طولانی و هم‌چنین مصالح مشترک دوکشور، به ژنرال طنطاوی اطمینان داد که در روز‌های آینده با بررسی همه جوانب و با در نظر گرفتن منافع دوکشور مصر و عربستان این مسئله را بررسی خواهد کرد.

لازم به یادآوری است که سفارت سعودی در قاهره مورد حمله برخی از افراد قرار گرفت که پرچم این کشور را به زیر کشیدند و آن را آتش زدند. آن‌ها هم‌چنین نام کشور عربستان را از سر در اصلی سفارت‌خانه پاک کردند.

این رخداد ها در پی اعتراض ها به دستگیری یک وکیل مدافع مصری در عربستان به اتهام قاچاق مواد مخدر صورت گرفت.

دایره مبارزه با مواد مخدر در دادستانی جده، روز شنبه بازجویی محمد ثروت السید معروف به احمد الجیزاوی به اتهام قاچاق 21 هزار 380 قرص روان گردان «زاناکس» با حجم 25 گرم آغاز کرد. او قصد داشت این قرص‌ها را از راه فرودگاه بین‌المللی ملک عبد العزیز در جده توسط هشت قوطی شیر و سه صندوق نگه‌داری قرآن وارد عربستان کند.

 …………………………………..

در میان سی و چهار شاعر منتخب،

«شعرهای عبدالرضایی در آرشیو صدای کتابخانه ملی بریتانیا»

خبر / رادیو کوچه

نزدیک به دو سال است که کتاب‌خانه ملی بریتانیا (‌بریتیش لایبراری) بخش وسیعی از آرشیو صدای خود را در قالب پروژه‌ای با عنوان «‌بین دو جهان» به شاعران بین‌المللی اختصاص داده است.

تاکنون سی و چهار شاعر از زبان‌ها و کشورهای مختلف دنیا انتخاب شده‌اند و نام‌هایی چون مونیز الوی، آمارجیت چندان‌، دارکارامتیاز، فان کیت، موریس فرهی‌، گریگوریا لیدیا، چومن هاردی،‌ کازابوا کاپکا، دیوید مورلی و سعد یوسف از زمره شاعرانی هستند که در این پروژه، شعرخوانی کرده‌اند.

علی عبدالرضایی و مترجم انگلیسی شعرهایش ابول فروشان دو شاعر ایرانی هستند که در این پروژه شعرخوانی کرده‌اند.

…………………………………..

در هشتمین جلسه دادگاه اختلاس بانکی مطرح شد،

«متهمان اصلی اختلاس در جریان انحرافی حضور دارند»

خبر / رادیو کوچه

هشتمین جلسه رسیدگی به پرونده اختلاس بزرگ بانکی در ایران، صبح روز یک‌شنبه، 29 آوریل، در شعبه اول دادگاه انقلاب تهران آغاز شد.

به گزارش مهر، این دادگاه به ریاست قاضی ناصر سراج برگزار شده است.

در جلسه امروز به اتهامات 6 نفر از متهمان به نام‌های «الف-گ»، «م-الف»، «ع-ر»، «ط-ن»، «ب-ب» و «ع-ر»‌ رسیدگی شد. این در حالی است که‌ دو نفر از متهمان به عنوان مطلع در دادگاه امروز حضور داشتند.

متهمانی که امروز به اتهامات آن‌ها رسیدگی شد به هم‌راه ماموران محافظ وارد دادگاه شدند.

هم‌چنین‌ قاضی فراهانی و نجفی نماینده‌های دادستان تهران کیفرخواست متهمان را در دادگاه امروز قرائت کردند.

در جلسه امروز معاون سابق یکی از وزرا به عنوان متهم حضور داشت.

در جلسه هشتم دادگاه بار دیگر به اتهامات مه‌آفرید خسروی متهم ردیف اول این پرونده رسیدگی نشده است.

عباس جعفری‌دولت‌آبادی دادستان تهران نیز در این جلسه حضور داشت.

یکی از متهمان در دفاع از خود با رد کردن اتهاماتش گفت: «شرکت تراورس پس از خصوصی‌سازی در دهم اسفند 88 به مه آفرید واگذار شد. او را از گذشته که کامیون خریداری می‌کرد می‌شناختم. او می‌گفت اصل صداقت است و من از این حرف‌هایش خوشم آمد.»

وی ادامه داد: «90 درصد خطوط ریلی کشور را ما نگه‌داری می‌کردیم.»

متهم افزود: «شرکت 158 میلیارد تومان فروخته شد که 100 میلیارد نیز بدهی داشت. شرکت در مجموع 258 میلیارد تومان واگذار شد در حالی که نفر دوم پیشنهاد 62 میلیارد تومانی داده بود.»

«الف-گ»  با اعلام  این‌که  مه‌آفرید قبل از خرید شرکت با معاون وزیر هماهنگ کرده بود که پانزده پروژه به وی واگذار شود، تاکید کرد: «پول خرید شرکت در برابر این پانزده پروژه هیچ بود.»

مدیرعامل سابق شرکت تراورس افزود: «درطبقه هفتم هتل لاله با یک مقام دولتی و مه آفرید جلسه داشتیم. قرار بود پروژه دو طبقه شدن اتوبان رامسر به نور را به ما واگذار کنند. 20 روز بعد نیز جلسه‌ای در نهاد ریاست جمهوری داشتیم که ادامه جلسه اول بود. در مورد این پروژه قرار شد 50.5 درصد سهام فولاد را به مه آفرید خسروی واگذار کنند.»

وی تاکید کرده است: «جریان انحرافی حضور قوی در پرونده فساد بزرگ مالی دارد.»

جریان انحرافی اصطلاحی است که برخی چهره‌ای اصول‌گرا و منتقد دولت به نزدیکان محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی و اسفندیار رحیم‌مشایی اطلاق می‌کنند.

پیش‌تر نیز سخن‌گوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی و معاون دادستان تهران از وجود اسامی برخی از نزدیکان دولت، وزرا و برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی خبر داده بودند.

…………………………………..

سازمان ملل اعلام کرد:

«ورود رییس هیت ناظران ‌آتش‌بس در سوریه به دمشق»

خبر / رادیو کوچه

سازمان ملل اعلام کرد، ژنرال رابرت مود، رییس جدید هیت ناظران بین‌المللی در سوریه، روز یک‌شنبه، 29 آوریل، برای آغاز ماموریتش وارد دمشق می‌شود.

نیراج سینک، سخن‌گوی سازمان ملل، روز شنبه در دمشق گفت، ژنرال رابرت مود، به عنوان مسوول نظامی سازمان ملل و رییس ناظران صلح‌بان در سوریه برگزیده شده است.

رابرت مود نروژی است و بین سال‌های 2009 تا 2011 مسوولیت نظارت بر آتش‌بس‌های خاورمیانه را از سوی سازمان ملل، برعهده داشته است.

شورای امنیت سازمان ملل، یک هفته پیش، اعزام 300 ناظر ‌بین المللی به سوریه را تصویب کرد.

این ناظران قرار است آتش‌بسی که بنا بر طرح صلح کوفی عنان، نماینده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب قرار بوده از ۲۰ روز پیش در سوریه آغاز شود را نظارت کنند.

این آتش‌بس تاکنون بار‌ها از سوی حکومت و مخالفان سوریه نقض شده است.

 …………………………………..

محمود احمدی‌نژاد:

«مردم انقلاب نکردند تا ارکان نظام دعوای سیاسی کنند»

خبر / رادیو کوچه

محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی، روز یک‌شنبه، 29 آوریل، در همایشی با تاکید بر این‌که وی درصدد پیش‌برد اهداف در جهت رشد ایران است اظهار داشت که همه ارکان یک حکومت باید هم‌کاری کنند و نباید درصدد مچ‌گیری از یک‌دیگر برآیند.

به گزارش مهر، محمود احمدی‌نژاد در خصوص تضمین تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی اظهار داشت: «بنده در این جلسه نمی‌خواهم به عنوان رییس قوه مجریه صحبت کنم. حتا نمی‌خواهم به عنوان مقام دوم پس از مقام معظم رهبری با شما صحبت کنم بلکه می‌خواهم به عنوان برادری دل‌سوز و هم‌کار مطالبی را در میان بگذارم.»

وی با بیان این‌که «هدف اصلی کشور ساختن و آبادانی است»، افزود: «از این رو باید همه دست‌گاه‌ها، سازمان ها و مجموعه ارکان حکومت در این راستا حرکت کنند.»

رئیس جمهور با اشاره به این‌که مجموعه‌های اداره کشور در اصل یک پدیده هستند، تصریح کرد: «اداره کشور به پاره‌های گوناگون تقسیم شده است اما نباید آن‌ها را رقیب یا در نقطه مقابل خود بدانیم. اگر این‌گونه بیندیشیم فساد ایجاد می‌شود.»

احمدی‌نژاد با بیان این‌که بخش نظارت و اجرا مکمل هم‌دیگر هستند و یک ماموریت را دنبال می‌کنند، گفت: «نباید این‌گونه تصور شود که یک گروه نظارت می‌کند و گروه دیگر بالاسر آن است، نظارت تضمین انجام درست کار و سلامت کار است نباید نظارت و اجرا را دو جزیره تفکیک شده بدانیم.»

احمدی نژاد هم‌چنین اضافه کرد: «نظارت مچ گیری نیست و هدف، پیش‌برد امور کشور و حفظ منافع ملی است. بنابراین نباید نظارت را به مچ‌گیری تلقی کرد. ضمن آن‌که مجموعه کسانی که در امر نظارت و اجرا دخیل هستند با هم کار می‌کنند چرا که با هم کار کردن باعث می‌شود تا کشور را جلو ببریم.»

رییس جمهوری اسلامی با تاکید بر این‌که نظارت نباید با کارهای سیاسی مخلوط شود افزود: «نباید گرایش‌های سیاسی به هیچ وجه در نظارت دخالت یابد. هم‌چنین باید به این نکته اشاره کرد که رسانه‌ای کردن بعضی از مسایل قبل از قطعیت آن نیز فساد آور است.»

وی با بیان این‌که در نظارت نباید دنبال «پرونده سازی باشیم»، گفت: «اگر بر این اساس حرکت کنیم واقعیت‌های کشور پنهان می‌شود و همان‌طور که اشاره کردم فقط باید با هم‌دلی و هم‌کاری با هم کشور را اداره کنیم وگرنه نظارت باعث سیاه‌نمایی می‌شود و این باعث می‌شود که اعتماد مردم سلب شود.»

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش به انتقاد از نحوه برخورد با تخلفات اخیر در سیستم بانکی پرداخت و با بیان این‌که در فساد اخیر همه سیستم در نظام وارد شدند تا با این فساد برخورد کنند، گفت: «اما الان به کجا رسیدیم. بانکی که در آن تخلف صورت گرفت الان در حاشیه است.»

وی با بیان این‌که بنده به هیچ وجه دنبال تخطئه هیچ دست‌گاهی نیستم افزود: «من مجلس را دوست دارم، قوه قضاییه را دوست دارم اگر قوه قضاییه نباشد عدالت سخت پی‌گیری می‌شود تنظیم عدالت بر عهده قوه قضاییه است.»

احمدی‌نژاد در پایان گفت: «ملت انقلاب نکرده‌اند تا ما با هم دعوای سیاسی کنیم ما را به عنوان مسوول انتخاب کرده‌اند تا به آن‌ها خدمت کنیم به همین جهت باید دست به دست هم دهیم و با مشارکت هم مسایل را به پیش ببریم.»

لازم به اشاره است این اظهارات هم‌زمان با بالاگرفتن تنش‌ها میان مجلس و دولت در خصوص عمل‌کرد دولت به خصوص در بخش اجرای طرح هدف‌مندی یارانه‌ها و از سویی دیگر افزایش مناقشه دولت و قوه قضاییه در اختلاس بزرگ بانکی در ایران صورت گرفته است.

معاون دادستان تهران می‌گوید برخی از افراد منسوب به دولت در پرونده اختلاس سه‌هزار میلیارد تومانی دست دارند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,