Saturday, 18 July 2015
04 August 2021
از سوی دفتر پی‌گیری وزارت‌اطلاعات

«احضارتلفنی اعضای باقی‌مانده کمیته گزارش‌گران حقوق بشر درایران»

2010 January 01

رادیو کوچه

در پی دستگیری و بازداشت 5 تن از اعضای کمیته گزارش‌گران حقوق بشر در ایران، یکی از اعضای این کمیته از احضار 4 عضو باقی‌مانده این کمیته توسط دفتر پی‌گیری  وزارت اطلاعات خبرداد.

حسام میثاقی با اشاره به این که با احضار این گروه تعداد اعضای بازداشتی به 9 نفر می‌رسد،  این امر را در طول 4 سال فعالیت این کمیته بی‌سابقه دانست و افزود که فشار نیروهای امنیتی براین نهاد مدنی که هیچ‌گونه جهت‌گیری سیاسی ندارد بی سابقه و شدید است.

ساعاتی پیش باقیمانده اعضای کمیته گزارش گران حقوق بشر، از سوی دفتر پی گیری وزارت اطلاعات، به صورت تلفنی به دادگاه احضار شدند. این افراد مکلف هستند تا ساعت 20.30 امشب خودرا به این دفتر معرفی کنند.

برخی این احضارهای پیاپی را در روزهای تعطیلات سال نوی میلادی، نوعی فرصت‌جویی از سوی دستگاه‌های امنیتی می‌دانند که درپی تعطیلی نهادهای حقوق بشری بین المللی و عدم دسترسی به آنان و با هدف افزایش فشار بر کمیته‌های داخلی صورت گرفته‌ است.

لازم به ذکر است فعالیت اعضای کمیته گزارش‌گران حقوق بشر به دور از جهت‌گیری‌های سیاسی در چهارچوب فعالیت‌های مدنی و حقوق بشر در زمینه حقوق زنان، کودکان، اقلیت‌ها و سایر گروه‌هاست.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,