Saturday, 18 July 2015
16 September 2021
در قاهره روی داد،

«درگیری‌های شبانه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری مصر»

2012 April 29

خبر / رادیو کوچه

ده‌ها نفر از حامیان حازم صلاح ابواسماعیل، نامزد اسلام‌گرا و ردصلاحیت‌شده انتخابات ریاست جمهوری مصر، در جریان درگیری‌های شام‌گاه شنبه و صبح یک‌شنبه، 29 آوریل، در قاهره مجروح شده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، حامیان آقای ابواسماعیل در طول شب با افرادی که هویت آن‌ها مشخص نشده است، درگیر شده‌اند.

این درگیری‌ها که تا بامداد امروز یک‌شنبه ادامه داشت، پس از آن رخ داد که صدها نفر از طرف‌داران آقای ابواسماعیل در اعتراض به رد صلاحیت او برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری مصر در مقابل ساختمان وزارت دفاع در قاهره تجمع کردند.

انتخابات ریاست جمهوری مصر سه هفته دیگر برگزار می‌شود.

طرف‌داران آقای ابواسماعیل گفته‌اند که توسط نیروهای امنیتی و برخی افراد موسوم به لباس شخصی مورد حمله قرار گرفته‌اند، ولی در برخی گزارش‌ها، مهاجمان، ساکنان محلی منطقه خوانده شده‌اند که از اعتراض حامیان آقای ابواسماعیل ناراضی بودند.

حازم صالح ابواسماعیل، مجری سرشناس تلویزیونی و از فعالان وابسته به اخوان‌المسلمین از جمله نامزدهایی است که پس از ثبت‌نام برای شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری مصر رد صلاحیت شدند.

هیت نظارت بر انتخابات مصر روز ۱۸ آوریل امسال اعلام کرد که درخواست تجدیدنظر این رد صلاحیت‌شدگان قابل قبول نیست و آن‌ها حق شرکت در انتخابات را نخواهند داشت.

هم‌زمان با آماده شدن احزاب و گروه‌های سیاسی برای حضور در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری مصر، محمد البرادعی، فعال سیاسی و برنده جایزه صلح نوبل، از راه‌اندازی یک حزب سیاسی جدید خبر داده است.

گفته شده است که با توجه به فاصله زمانی کوتاهی که تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مصر باقی است، این حزب جدید نخواهد توانست نامزدی را به عرصه رقابت‌ها بفرستد.

آقای برادعی گفته است که به دنبال متحد کردن مردم مصر در مسیر دموکراسی است.

بیشتر بخوانید:

«نامزدی نخست وزیر سابق مصر در انتخابات رییس جمهوری»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,