Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
خانه کارگر ایران در واکنش به وزارت کشور:

«سه هفته پیش درخواست مجوز راه‌پیمایی داده بودیم»

2012 April 30

خبر / رادیو کوچه

یک روز پس از آن‌که وزارت کشور جمهوری اسلامی اعلام کرد هیچ درخواستی برای صدور مجوز راه‌پیمایی روز کارگر دریافت نکرده است، خانه کارگر متن درخواستی را که منتشر کرد که روز ۲۱ فروردین به معاونت سیاسی وزارت کشور ایران نوشته شده بود.

به گزارش ایلنا، ستاد هفته کارگر در این نامه از وزارت کشور خواسته بود که با «انجام راه‌پیمایی روز کارگر» در روز دوشنبه یازدهم اردی‌بهشت «در یکی از خیابان‌های اصلی تهران» موافقت کند.

بنابر این گزارش، نامه با امضای دبیر کل خانه کارگر و دبیر ستاد مرکزی هفته کارگر به وزارت کشور فرستاده شده بود.

این در حالی است که روز شنبه محمود عباس‌زاده مشکینی، دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفته بود که درخواستی از خانه کارگر برای راه‌پیمایی روز کارگر دریافت نکرده است.

آقای عباس‌زاده مشکینی گفته بود که در صورت درخواست خانه کارگر برای راه‌پیمایی روز کارگر، کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در مورد آن تصمیم‌گیری خواهد کرد.

پیش از این و به دنبال انتقاد فعالان و تشکل‌های کارگری از صادر نشدن مجوز راه‌پیمایی روز جهانی کارگر، محمد نجار، وزیر کشور جمهوری اسلامی، از خانه کارگر خواسته بود تا برای برگزاری این راهپیمایی به وزارت کشور درخواست بدهد.

علی دهقان‌کیا، عضو هیت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران، روز پنج‌شنبه 24 فروردین، گفته بود که بعد از دوران ریاست‌جمهوری محمد خاتمی، کارگران به سختی مجوز قانونی برگزاری تجمع گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید:

«درخواستی برای راه‌پیمایی روز کارگر ارایه نشده است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,