Saturday, 18 July 2015
23 September 2021
در پی عدم صدور مجوز راه‌پیمایی،

«برگزاری مراسم روز کارگر در ایران در مکان‌هایی سرپوشیده»

2012 May 01

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران و به نقل از شاهدان عینی، مراسم روز جهانی کارگر، یک روز زودتر از اول ماه مه‌،  روز دوشنبه، یازدهم اردی‌بهشت، 30 آوریل، در مکان‌هایی سرپوشیده در تهران و چند شهر دیگر ایران برگزار شده است.

بر اساس این گزارش‌ها، علت برگزاری این مراسم در مکان‌های سر پوشیده خودداری وزارت کشور جمهوری اسلامی از صدور مجوز راه‌پیمایی در خیابان‌ها بود.

به گزارش ایلنا، حسن صادقی، معاون دبیر کل خانه کارگر، با انتقاد از عدم صدور مجوز راهپیمایی برای این روز اظهار داشت: «در سالی که مزین به نام تولید ملی و حمایت از سرمایه ملی شده، نباید از راه‌پیمایی کارگران که نشان‌دهنده و بیان‌کننده مشکلاتشان است، جلو‌گیری می‌‌شد.»

این در حالی است که روز شنبه، 9 اردی‌بهشت، محمود عباس‌زاده مشکینی، دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب گفته بود که درخواستی از خانه کارگر برای راه‌پیمایی روز کارگر دریافت نکرده است.

آقای عباس‌زاده مشکینی گفته بود که در صورت درخواست خانه کارگر برای راه‌پیمایی روز کارگر، کمیسیون ماده 10 احزاب در مورد آن تصمیم‌گیری خواهد کرد.

از سویی دیگر در واکنش به اظهارات عباس‌زاده مشکینی، خانه کارگر متن درخواستی را منتشر کرد که روز 21 فروردین به معاونت سیاسی وزارت کشور ایران نوشته شده بود.

بیشتر بخوانید:

«سه هفته پیش درخواست مجوز راه‌پیمایی داده بودیم»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,