Saturday, 18 July 2015
23 September 2021
رسانه‌های داخلی ایران:

«بازداشت یکی از سه قاضی متهم در پرونده کهریزک»

2012 May 01

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، روز یک‌شنبه، 29 آوریل، علی‌اکبر حیدری‌فرد، معاون سعید مرتضوی، دادستان پیشین تهران که احکام اعزام افراد بازداشت شده به کهریزک را امضا کرده بود، بازداشت شد و به بازداشت‌گاه اوین انتقال یافت.

به گزارش تابناک، ‌علی‌اکبر حیدری‌فرد که از او با نام «عصای دست مرتضوی نیز یاد می‌شود» و پیش از این «خواستار تقدیر از کار خوب خود» در کهریزک شده‌ بود هم‌اینک روانه زندان اوین شده‌ است.

بازداشت این دادیار پیشین تهران پس از گذشت نزدیک به سه سال پس از مفتوح شدن پرونده کهریزک صورت می‌گیرد؛ این در حالی است که دست‌گاه قضایی هنوز دلیل بازداشت حیدری‌فرد را اعلام نکرده‌ است.

برخوردکنندگان با اعتراضات پس از انتخابات سال ۸۸ ریاست‌جمهوری در ایران شماری از بازداشت‌شدگان را به بازداشت‌گاه کهریزک در نزدیکی تهران منتقل کردند و گزارش‌هایی از شکنجه و بدرفتاری با این زندانیان و کشته شدن چهار تن در کهریزک، انتشار یافت.

سعید مرتضوی، حسن حداد و علی‌اکبر حیدری‌فر سه مقام قضایی هستند که در ارتباط با پرونده کهریزک از مقام قضایی خود تعلیق شده‌اند.

خبر بازداشت علی‌اکبر حیدری‌فرد در حالی منتشر می‌شود که سعید مرتضوی، دادستان پیشین تهران و متهم ردیف اول در پرونده وقایع بازداشت‌گاه کهریزک، هم‌اینک از سوی دولت به ریاست سازمان تامین اجتماعی منصوب شده‌ است.

بیشتر بخوانید:

«مرتضوی استیضاح‌کنندگان درمجلس را خام کرد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,