Saturday, 18 July 2015
25 September 2021

«داستان شنیدنی امید‌، سگ فلج ایرانی که به آمریکا رفت»

2012 May 02

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا انتخاب دبیر روز سایت و یا پیشنهاد دوستان رادیو است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد. نظر‌های مطرح شده در این بخش الزامن نظر رادیو کوچه نیست. اگر نقد و نظری بر نوشته‌های این بخش دارید می‌توانید برای ما ارسال کنید.

منبع: وبلاگ احمد باطبی

بنفشه می‌گوید‌، هرکه نام امید را براو گذاشته کار درستی کرد‌. امید یک سگ پنج ساله متولد تهران‌، اما مقیم واشنگتن است‌.

 یک تصادف اتوموبیل در دو سالگی از او یک سگ فلج خیابانی ساخت‌. امید هنوز هم از کمر به پایین قادر به حرکت نیست‌. اما او با همین وضعیت سه سال دوام آورده و در تابستان و زمستان در خیابان‌های تهران  زنده مانده است‌.

بابک شوهر بنفشه معتقد است امید به زندگی در این سگ باعث شده تا به امروز زنده مانده و حالا در واشنگتن در کنار آن‌ها باشد.

 پناه‌گاه حیوانات در ایران به نام «وفا» ‌با کمک چند حیوان دوست در ایالت کالیفرنیا و پنسیلوانیا امید را پس از شناسایی و نجات‌، به آمریکا فرستاده است‌.

این زن و شوهر ایرانی دایم امید را نوازش می‌کنند و از علاقه فراوانشان به او صحبت می‌کنند‌. آن‌ها چند سال پیش جان نزدیک به یک‌صد سگ بی‌سرپرست را در ایالت کالیفورنیا‌ی آمریکا نجات داده‌اند‌.

در آن زمان به دلیل مشکلات جسمانی و معلولیت این سگ‌ها‌، کسی سرپرستی آن‌ها را نمی‌پذیرفت‌. از این رو قرار شد تا تمام‌شان را معدوم کنند‌‌.‌ بابک و بنفشه با هزینه شخصی و کمک چند نفر از دوستان همه سگ‌ها را به ایالتی دیگر‌، که امکان نگه‌داری از آن‌ها بود منتقل کرده و سرپرستی یکی از این سگ‌ها را نیز پذیرفتند‌.

سگی که از ناحیه پا در سه نقطه شکستگی داشت‌. بنفشه می‌گوید‌:

«وضعیت این سگ از همه بد تر بود‌. چون قرار بود پایش را قطع کنند، اما دکتر حیوانات من معجزه کرد و او حالا سالم است.»

و بابک با لبخند می‌گوید‌:

«او حالا مثل یک آهو می‌دود»

این زوج جوان تصمیم دارند تا زمان پیداشدن یک صاحب دل‌سوز و واجد شرایط‌، امید را نزد خود نگه دارند‌، آن‌ها می‌گویند اگر امید با چهار سگ دیگر آن‌ها‌، حاضر به زندگی در یک خانه باشند‌، حتا او را نگه خواهند داشت . اما موضوع با اهمیت برای آن‌ها داستان زندگی این سگ ایرانی در آمریکا است‌.

مجله تخصصی نوا داگ مگزین (‌Nova Dog Magazine‌)‌، نشریه مربوط به سگ‌ها در قرعه‌کشی این ماه  قرار است‌، برای طرح روی جلد این شماره‌ عکس سگ مورد نظر خود را انتخاب کند‌. ‌امید در رقابتی تنگاتنگ با یک سگ از ارتش آمریکا قرار دارد‌. در صورت انتخاب شدن امید‌، داستان زندگی او در این نشریه معتبر منتشر خواهد شد‌.

بنفشه معتقد است پیروز شدن امید در این رقابت تنها پیروزی امید نیست‌، بلکه فرصتی است برای ما ایرانیان‌.

او می‌گوید‌:

«در مورد ایرانیان ذهنیت بدی وجود دارد‌، خبر ها همه در باره تروریسم‌، بمب اتمی‌، جنگ و … است‌. پیروز شدن امید در این رقابت‌، فرصتی است تا همه بدانند ایرانی‌ها انسان‌هایی مهربانی هستند‌، داستان امید و حمایت پناه‌گاه حیوانات  وفا‌، کمک ایرانیان مقیم آمریکا و تا این لحظه که او در یک خانواده علاقه‌مند زندگی می‌کند‌، همه نشان‌دهنده چهره‌ای متفاوت از اخبار عرفی رسانه‌ها است.»

بنفشه و بابک ابراز امیدواری می‌کنند تا ایرانیان با شرکت در رای‌گیری این نشریه‌، زمینه را برای موفقیت امید فراهم کنند‌.

خوانند‌گان این مطلب اگر کسی با بنفشه و بابک هم فکر است و گمان می‌کند پیروی امید و انتشار داستانش در تصحیح ذهن‌های ناآشنا با ایرانیان مؤثر است‌، برای شرکت در رای‌گیری نشریه نوا داگ مگزین می‌توانند به‌:

«این لینک مراجعه کرده و با حساب کاربری فیس‌بوک به «امید» رای دهد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,