Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
رسانه‌های حقوق بشری:

«دادخواه، وکیل دادگستری بازداشت نشده است»

2012 May 02

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه، 2 مه، رسانه‌های حقوق بشری و مخالف دولت جمهوری اسلامی، اعلام کردند که خبر بازداشت محمدعلی دادخواه حقوق‌دان و مدافع حقوق زندانیان سیاسی که چندی پیش از این رسانه‌ها منتشر شده بود نادرست بوده است.

کمیته دانش‌جویی دفاع زندانیان سیاسی، روز چهارشنبه، در خبری اعلام کرد: «در خبری در سایت کمیته دفاع آمده بود محمد‌علی دادخواه وکیل برجسته دادگستری بازداشت شده است. بر اساس پیگیری‌های به‌عمل آمده، مشخص شد که آقای دادخواه دستگیر نشده است اما از سوی قاضی دادگاه تهدید شده است که باید به زندان برود. بدینوسیله از خوانندگان پوزش می‌طلبیم.»

در خبرها آمده بود صبح روز یک‌شنبه، 29 آوریل، محمد‌علی دادخواه، وکیل دادگستری سیاسی، هنگامی که در شعبه 15 برای دفاع از موکلش، زندانی سیاسی ارژنگ داودی، حاضر شده بود توسط ماموران مستقر در دادگاه و با دستور قاضی صلواتی، رییس شعبه 15 دادگاه انقلاب بازداشت شد.

گفتنی است محمدعلی دادخواه صبح روز شنبه نهم اردی‌بهشت ماه از تایید حکم نه سال زندان خود در شعبه پانزده دادگاه انقلاب اسلامی خبر داده بود.

لازم به توضیح است شتاب‌زدگی در انتشار برخی مطالب از سوی برخی رسانه‌های حقوق بشری که پوشش خبر‌ را نیز در سایت خود برعهده دارند مسئله تازه‌ای نبوده و پیش از این نیز مواردی از سوی این سایت‌ها دیده شده است.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت محمد‌علی دادخواه، وکیل دادگستری»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,