Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
در آستانه دور تازه از مذاکرات 1+5 با ایران،

«دیدار رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا از اسراییل»

2012 May 04

خبر / رادیو کوچه

در آستانه دور تازه از مذاکرات 1+5 با جمهوری اسلامی در بغداد بر سر برنامه هسته‌ای، کا‌ترین اشتون، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، «در سفری استثنایی» روز چهارشنبه آینده تنها برای دیدار با نخست وزیر اسراییل به این کشور سفر می‌کند.

به گزارش روزنامه هاآرتص، سفر پیش روی خانم اشتون را دیداری با هدف «تسکین اسراییل» در قبال مذاکرات بغداد توصیف کرده است تا‌ دولت اسراییل علیه این گفت‌و‌گو‌ها و نحوه اداره کردن آن از سوی شش قدرت جهانی موضع‌گیری نکند.

خانم اشتون ریاست مذاکرات هسته‌ای از سوی گروه 1+5 را با ایران در روز سوم خرداد، بیست و سوم ماه مه، که برای نخستین بار با میزبانی دولت عراق در بغداد برگزار می‌شود، بر عهده دارد. او ریاست هیت مذاکره‌کننده جامعه جهانی با ایران در مذاکرات اخیر استانبول را نیز بر عهده داشت.

خانم اشتون همراه با معاون آلمانی خویش، هلگا اشمیت، به تازگی با سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی، و علی باقری، معاون او، گفت‌و‌گوهایی برای تنظیم دستور کار مذاکرات هسته‌ای جامعه جهانی با ایران داشته است.

یک مقام اسراییلی که به نامش اشاره نشده روز پنج‌شنبه گفته است که سفر چهارشنبه آینده خانم اشتون به اورشلیم و ملاقات او با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، در جریان گفت‌و‌گوهای روزهای اخیر در اروپا میان مشاور امنیت ملی اسراییل با مقامات ارشد اروپایی درباره ایران تعیین شده است.

بیشتر بخوانید:

«سال آمادگی برای حمله به ایران»

«با بانک مرکزی ایران قطع رابطه نمی‌کنیم»

«دور نخست مذاکرات با ایران سازنده بود»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,