Saturday, 18 July 2015
10 December 2023
با اظهار علی مطهری در پای صندوق رای

«استیضاح وزیر کار در دستور قرار دارد»

2012 May 04

خبر / رادیو کوچه

پس از بحران استیضاح وزیر کار توسط مجلس که با اعلام قول شرف از سوی آقای مرتضوی در مجلس تعلیق شد ، روز جمعه علی مطهری نماینده مجلس هشتم اظهار کرد: «روز یک شنبه وضعیت استیضاح وزیر کار در مجلس روشن خواهد شد. او که این سخن ها را در حین دادن رای به رسانه‌های داخلی اعلام می‌کرد ادامه داده است که به قطع رای خواهد آورد.»

آقای مطهری یکی از کسانی است که در دور دوم انتخابات مجلس نهم به رقابت با سایر رقیبان خود خواهد پرداخت. او که رای خود را در حسینیه ارشاد به صندوق انداخت وضعیت جبهه متحد را نسبت به جبهه پایداری در انتخابات نهم بهتر دانست. نام مطهری پیش‌تر علارغم داشتن شرایط لازم از لیست جبهه متحد حذف شده بود.

بنابر گزارش ایلنا، مطهری گزینه روحانی بودن یا نبودن رییس مجلس آتی را در اداره مجلس تاثیر‌گذار ندانست و شخصیت فردی افراد را مد‌نظر قرار داد. او هم‌چنین اظهار کرد: «‌یک شنبه آتی تصمیم نهایی راجع به استیضاح وزیر کار گرفته می‌شود و مجلس نیز بعد از بررسی بودجه چند روزی فرصت دارد تا بتواند مساله استیضاح را مورد بررسی قرار دهد.»

این نماینده مجلس هشتم با انتقاد از دولت گفت اختلاف بین مجلس و دولت از گذشته بیش‌تر شده است. وی تخلف‌های دولت را باعث این تنش‌ها دانست. وی هم‌چنین افزود: «در شرایط عادی حتا رییس جمهوری نیز باید استیضاح می‌شد.» او با ذکر این که مجلس حق دخالت در امور اجرایی را ندارد تاکید کرد که اما مجلس ممکن است با انتصابی در دولت مخالفت داشته باشد که این امر دخالت نیست. لازم به ذکراست چندی پیش مجلس با نامه‌ای به بخش‌های اجرایی در خصوص مواردی تذکر داده بود که با واکنش صریح آقای احمدی‌نژاد روبرو شده بود.

«استیضاح وزیر کار ایران یک‌شنبه هفته آینده»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,