Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
مطبوعات ایران، ‌شنبه 16 اردی‌بهشت 91

«فریب بودجه‌ای برای نفت»

2012 May 05

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) مردم مجلس نهم را کامل کردند

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1391&month=2&day=16&id=1675755

مردم بصیر ایران روز گذشته در 18 استان با حضور در پای صندو ق‌های رای گام نهایی را برای تکمیل مجلس نهم برداشتند، مجلس نهم که قرار است در هفتم خرداد ماه افتتاح شود، 65 کرسی آن در انتظار تصمیم دیروز مردم به سر می‌برد‌. مرحله دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت 8 صبح روزگذشته در 14323 شعبه اخذ رای در 33 حوزه انتخابیه آغاز شد و زمان اخذ رای چند بار از سوی مسوولان تمدید شد .

2) شرکت پیمانکار روس: نیروگاه بوشهر سوم خرداد ماه به ظرفیت کامل می‌رسد

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1391&month=2&day=16&id=1675662

شرکت روسی «اتم استروی اکسپورت» پیمان‌کار اصلی نیروگاه هسته‌ای بوشهر اعلام کرد: «نیروگاه هسته‌ای بوشهر روز 23 ماه مه مصادف با سوم خرداد ماه امسال به ظرفیت کامل می‌رسد.»

ابرار

1) رهبر انقلاب: هر چه راى نمایندگان بیش‌تر باشد اعتبارشان بیش‌تر است

http://www.abrarnews.com/politic/1391/910216/html/rooydad.htm#s206979

به گزارش ایسنا، آیت‌اله خامنه‌اى صبح دیروز در اولین دقایق راى‌گیرى مرحله دوم انتخابات مجلس نهم ضمن شرکت در راى‌گیرى، حضور هر چه بیش‌تر مردم در انتخابات را باعث اعتبار و توانایى بیش‌تر نمایندگان مجلس نهم خواندند. رهبر انقلاب اسلامى انتخابات را کارى بزرگ و مهم برشمردند و با آرزوى توفیق واجدان شرایط براى اداى وظیفه شرکت در انتخابات افزودند: «مردم، مرحله دوم از انتخابات را هم مثل مرحله اول جدى گیرند.»

2) با اجراى فاز دوم هدف‌مندى، کرایه تاکسى‌ها باز هم تغییر مى‌کند

http://www.abrarnews.com/politic/1391/910216/html/ejtemaii.htm#s206997

رییس شوراى اسلامى شهر تهران با اشاره به این‌که هنوز تکیلف زمان اجراى فاز دوم هدف‌مندسازى یارانه‌ها مشخص نیست، گفت: «ناچاریم که فعلن براى جلوگیرى از تخلفات، نرخ کرایه‌هاى حمل ونقل عمومى را تعیین و در صورت اجراى فاز دوم هدف‌مندسازى یارانه‌ها در آینده، مجددن نرخ‌ها را اصلاح کنیم.»

ابتکار

1) بنزین 2000 تومان

http://www.ebtekarnews.com/Ebtekar/News.aspx?NID=97859

روز گذشته رییس مجلس از سناریوی دولت برای افزایش چندصد درصدی قیمت سوخت در کشور خبر داد. وی که درباره موضع مجلس نسبت به عمل‌کرد دولت در اجرای فاز دوم هدف‌مندی یارانه‌ها سخن می‌گفت، اظهار داشت که دولت برای تامین یارانه‌های نقدی می‌خواهد بنزین 2 هزار تومان شود، گاز دو برابر و گازوییل 3 برابر شود.

لاریجانی در پاسخ به این سوال که آیا مجلس مخالف اجرای فاز دوم هدف‌مندی یارانه‌هاست، گفت: «مسئله یارانه‌ها فقط مسئله پرداخت پول نیست. دولت اگر پول دارد، هرقدر می‌خواهد بپردازد ما مشکلی نداریم. مشکل این است که می‌خواهند از طریق تغییر قیمت حامل‌های انرژی این کار انجام شود؛ یعنی بنزین 2 هزار تومان شود، گاز دو برابر شود و گازوییل 3 برابر شود. خوب قطعن مجلس روی این موضوع حساس است که تبدیل به اوج گرانی در کشور نشود.»

2) فریب بودجه‌ای برای نفت، سازی که صدایش آخر سال در می‌آید

http://www.ebtekarnews.com/Ebtekar/News.aspx?NID=97891

معاونت برنامه‌ریزی رقم تولید نفت را در بودجه 91 بیش از میزان واقعی اعلام کرده و به همان میزان نیز از منابع نفت برداشت می‌کند که این رقم، مستقیمن از سهم نفت از درآمدهای نفتی و سهم صندوق توسعه ملی برداشت می‌شود.

در جریان بررسی لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه سال 91 و هم‌چنین بالا گرفتن مباحث مربوط به اجرای فاز دوم هدف‌مندی یارانه‌ها، عباسعلی نورا، عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفته است: «‌دولت ظاهرن دو سناریو برای مرحله دوم هدف‌مندی یارانه‌ها در نظر گرفته که در یک سناریو 135 هزار میلیارد تومان و در سناریوی دیگر 100 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی در سال جاری پرداخت کند، در حالی که حداکثر درآمد از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی 110 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی می‌شود.»

کیهان

1) غضنفری: از هفته آینده قیمت شیر خام به نرخ اسفند 90 برمی‌گردد

http://www.kayhannews.ir/910216/4.htm#other402

وزیر صنعت، معدن و تجارت هم‌چنین با اشاره به تدابیر این وزارت‌خانه برای کاهش قیمت شیر گفت: «قیمت شیر از هفته آینده به نرخ مصوب در اسفند ماه سال 90 بازمی‌گردد.»

غضنفری این موضوع را نیز گفت که در ارتباط با تامین نهاده‌های مورد نیاز بخش تولیدی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدامات لازم صورت گرفته و این نهاده‌ها نیز با نرخ سال گذشته به دام‌داران عرضه می‌شود.

2) پورمحمدی خبر داد، ردپای خاوری در پرونده فساد 100 میلیون یورویی

http://www.kayhannews.ir/910216/2.htm#other204

حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی روز جمعه در یک نشست خبری در استان هرمزگان درباره پرونده فساد بانکی 100 میلیون یورویی گفت: «از این میزان 71 میلیون یورو با پی‌گیری‌های به هنگام در حال بازگردانده شدن به بانک است. هم‌چنین 7 میلیون یورویی که به ریال تبدیل شد، وثیقه مورد نیاز را دارد. این پرونده زوایای پیچیده و سنگینی دارد. رییس فراری بانک ملی نیز در این پرونده نقش دارد و این وام به دستور و موافقت او تعلق گرفت ولی این که آیا در این مسیر پولی جابه‌جا شده یا خیر باید در مراحل رسیدگی مشخص شود.»

دنیای اقتصاد

1) نماینده ایران در آژانس اتمی: تعلیق غنی‌سازی منتفی است

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=299660

 در آستانه برگزاری دو دور مذاکره هسته‌ای میان ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و گروه 1+5، پنج عضو دایمی شورای امنیت با انتشار بیانیه‌ای مدعی «قصور مستمر ایران در پای‌بندی به تعهداتش تحت قطع‌نامه‌های شورای امنیت سازمان ملل و مطالبات قطع‌نامه‌های شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی» شدند. هم‌زمان، نماینده دایم ایران در آژانس بار دیگر تاکید کرد که ایران هرگز فعالیت غنی‌سازی اورانیوم خود را تعلیق نمی‌کند. علی اصغر سلطانیه افزود: «هیچ توجیهی برای تعطیلی سایت «فردو» وجود ندارد.»

2) انصراف از یارانه فاز دوم در روز آخر اجباری شد؟

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=299665

خبرگزاری فارس گزارش داد که روز پنج‌شنبه و در آخرین مهلت تعیین شده برای مراجعه به سایت رفاهی (refahi.ir) این سایت دچار مشکل جدیدی شد، به این معنا که گزینه عدم انصراف برای مابه‌التفاوت یارانه مرحله اول و دوم هدف‌مندی حذف شد و کاربر ناچار بود با انتخاب گزینه تایید، از دریافت مبلغ 28 هزار تومان انصراف بدهد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,