Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
جهت ترمیم و بازرسی،

«توقف فعالیت تمامی راکتورهای ژاپن»

2012 May 05

خبر / رادیو کوچه

صدها تن از شهروندان ژاپنی روز شنبه، 5 مه، جهت تعطیل شدن موقت آخرین راکتور از 54 راکتور کشورشان دست به تجمع زده و از این عمل دولت این کشور ابراز خرسندی کردند.

به گزارش الجزیره، این معترضان به استفاده از انرژی اتمی، که در پارک توکیو، پایتخت ژاپن گرده هم آمده بودند اظهار داشته که به هیچ وجه نگران هشدارهای دولت در پی کاهش و یا اختلال در شبکه برق این کشور نیستند.

دولت ژاپن اعلام کرده است که اگر از راکتور اتمی در این کشور استفاده نشود، برخی از مناطق با کاهش و یا اختلال تولید برق مواجه خواهند شد.

این در حالی است که مسوولان این راکتورها اعلام کردند که تعطیلی تاسیسات اتمی دایمی نیست و تنها پس از چند مدت و ارایه خدمات و سرویس و بازرسی از آن، مجدد راکتورها به جریان خواهند افتاد.

اما معترضان می‌گویند که امروز روزی است که دیگر نگران خطرات احتمالی این نیروگاه‌ها نیستند چون امروز هیچ راکتوری در ژاپن کار نمی‌کند.

دولت ژاپن هم‌چنین تاکید کرده است که نیروگاه‌ها پیش از به کار افتادن مجدد باید بتوانند در آزمایش‌های زلزله و سونامی و هم‌چنین نشت مواد رادیو‌اکتیو موفق عمل کنند.

لازم به اشاره است پس از وقوع زلزله و سونامی در سال گذشته میلادی، یکی از نیروگاه‌های ژاپن به نام فوکوشیما، دچار آسیب فراوان شد و مقداری مواد رادیو‌اکتیو نیز از آن نشت کرده بود.

بیشتر بخوانید:

«تثبیت شرایط در نیروگاه اتمی آسیب دیده ژاپن»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,