Saturday, 18 July 2015
10 December 2023
دبیر شورای فرهنگ عمومی جمهوری اسلامی:

«ممنوعیت تبلیغ هرگونه محصول خارجی در ایران»

2012 May 06

خبر / رادیو کوچه

روز ‌‌شنبه، 5 مه، منصور واعظی، دبیر شورای فرهنگ عمومی جمهوری اسلامی، با اشاره به مصوبه‌ای که به وزارت ارشاد ابلاغ شده است، اظهار داشت از این پس هیچ محصول غیرایرانی که مشابه ایرانی دارد، مجاز به تبلیغ شهری نیست.

به گزارش ایلنا‌، هم‌چنین بر اساس این مصوبه، کالاهای ایرانی که نام خارجی دارند، نمی‌توانند در فضاهای شهری تبلیغات داشته باشند.

آقای واعظی در نشست خبری تاکید کرد که شورای فرهنگ عمومی مصوبه «تبلیغات محیطی کالا» را در تاریخ ۱۲ اردی‌بهشت به وزارت ارشاد ابلاغ کرده است.

او درباره تبلیغ کالاهای خارجی که مشابه ایرانی ندارند، گفت که عرضه‌کنندگان این محصولات، «می‌توانند با نام ایرانی تبلیغ کنند، مشروط بر این‌که این تبلیغات در محل‌های پرتردد قرار نگیرند و حداکثر 20 درصد از ظرفیت فضاهای تبلیغاتی به این محصولات اختصاص یابد.»

او محل‌های پرتردد را «بزرگ‌راه‌ها، میادین شلوغ، ورزش‌گاه‌ها و فرودگاه‌ها» عنوان کرد.

در این جلسه یکی از خبرنگاران به بازی تیم‌های خارجی در ورزش‌گاه های ایران اشاره کرد و گفت که اجرای این مصوبه ممکن است برای ورزش‌گاه‌ها مشکلات مالی ایجاد کند. آقای واعظی در این زمینه گفت: «برای ما بحث فرهنگی مهم است و مطابق با این مصوبه، هیچ شرکت خارجی نمی‌تواند در محیط ورزش‌گاه‌ها تبلیغ کند.»

به گفته او، آشفتگی در بخش تبلیغات شهری، «مردم را آزرده خاطر می‌کند و با موازین فرهنگی و خودباورانه در تناقض است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,