Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
به دلیل انجام تخلفات عدیده،

«منحل شدن مجوز بانک خصوصی تات در ایران»

2012 May 06

خبر / رادیو کوچه

با لغو مجوز از سوی شورای پول و اعتبار جمهوری اسلامی، به اتهام آن‌چه «انجام تخلفات عدیده و طی نکردن مسیر قانونی تاسیس» عنوان شده است، «بانک تات»، از بانک‌های خصوصی ایران منحل شده است.

به گزارش فارس،ً بانک مذکور با دو موسسه مالی و اعتباری پیش‌گامان و صالحین ادغام و در نهایت بانک بزرگ‌تری را تشکیل خواهد داد. برخی گزارش‌ها از عنوان بانک «مردم» برای این بانک تازه تاسیس و ادغامی حکایت دارد.

این گزارش می‌افزاید: «با توجه به ادغام این بانک با دو موسسه مالی و اعتباری دیگر، سهام‌داران و افرادی که در این بانک و موسسات سپرده‌گذاری کرده‌اند، عملن سپرده‌های آن‌ها به بانک بزرگ‌تری منتقل خواهد شد و لذا جای نگرانی وجود ندارد.»

پیش از این عزت‌اله یوسفیان‌ملا با بیان این‌که براساس مصوبه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مجوز یکی از بانک‌های خصوصی لغو خواهد شد، اظهار داشت: «هیتی در این ستاد وجود دارد که به تخلفات رسیدگی می‌کند و مقرر شد تمام بانک‌هایی که مسیر قانونی تاسیس را طی نکرده‌اند مجوز فعالیت آن لغو شود.»

لازم به اشاره است پس از وقوع اختلاس بزرگ بانکی در ایران که در هفته‌های اخیر دادگاه آن نیز در حال برگزاری است بانک مرکزی جمهوری اسلامی در حال رسیدگی به وضعیت بانک‌ها و موسسات خصوصی مالی است.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت و آزادی چهارده نفر در پرونده تخلف ۱۰۰ میلیون یورویی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,