Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
اوباما با آغاز مبارزات انتخاباتی در اوهایو:

«تلاش برای پیش‌برد اقتصاد آمریکا»

2012 May 06

خبر / رادیو کوچه

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، روز شنبه، 5 مه، به وقت واشینگتن، مبارزات انتخاباتی خود را برای کرسی ریاست جمهوری دوره بعدی به‌طور رسمی در اوهایو آغاز کرده است.

آقای اوباما به حامیان خود گفت آمریکا برای پشت سر گذاشتن رکود اقتصادی تلاش می‌کند و اگر برای بار دوم به کاخ سفید راه پیدا کند به تلاش‌هایش برای پیش‌برد اقتصاد آمریکا ادامه خواهد داد.

او با انتقاد از میت رامنی رقیب جمهوری‌خواه خود اظهار داشت میت رامنی در صورت پیروزی آمریکا را به عقب خواهد برد.

با این همه آقای اوباما اذعان کرد که رقابت‌های ریاست جمهوری در ماه نوامبر تنگاتنگ خواهد بود.

آقای اوباما گفت می‌داند که بسیاری در آمریکا از کندی تغییراتی که او وعده داده بود ناراضی‌اند.

رییس جمهوری آمریکا در جواب منتقدانش تاکید کرد او بحران اقتصادی آمریکا را به ارث برده و با اذعان به این‌که بسیاری از آمریکایی‌ها مشکل اقتصادی دارند از رای‌دهندگان خواست برای ادامه پیش‌رفت‌های اقتصادی بار دیگر به او رای بدهند.

آقای اوباما گفت: «این صرفن یک انتخابات معمولی نیست. این انتخابات ممکن است انتخاب بین هستی یا نیستی طبقه متوسط باشد.»

آقای اوباما میت رامنی رقیب خود از حزب جمهوری‌خواه را «مرد خانواده و تاجری خوب» توصیف کرد اما گفت او از مدیر کلی «درس‌هایی غلط» آموخته و سیاست‌هایش تنها به نفع ثروتمندان خواهد بود.

روز جمعه میت رامنی فرماندار پیشین ماساچوست و نامزد احتمالی جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری در مقاله‌ای آقای اوباما را متهم کرد که در مبارزه با بی‌کاری شکست خورده است.

میت رامنی در این مقاله که در روزنامه محلی کلیولند اوهایو منشتر شده بود نوشت‌: «البته من هم مثل همه آمریکایی‌ها می‌دانم که تو بحران اقتصادی را به ارث برده‌ای. اما سه سال برای تغییر فرصت داشتی و آن‌چه در این مدت انجام دادی مشخص است. سیاست هایت شکست خورده؛ نه تنها در اوهایو بلکه در تمام کشور.»

آمار رسمی روز جمعه نشان می دهند که اقتصاد آمریکا در ماه آوریل توانسته ۱۱۵ هزار شغل تازه ایجاد کند. این میزان نسبت به ماه گذشته کمتر و بر خلاف انتظار تحلیل گران بوده است.

اوهایو ایالتی مهم در انتخابات ریاست جمهوری پیش روست. آقای اوباما بعد از این ایالت در میان رای دهندگان ویرجینیا، ایالت حساس دیگر در انتخابات سخنرانی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

«انصراف گینگریچ از رقابت‌‌ انتخابات دورن‌حزبی آمریکا»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,