Saturday, 18 July 2015
10 December 2023
کمیسیون تلفیق و تصویب اعتبار مجلس:

«حداکثر افزایش یارانه‌ها در ایران، ۱۴ هزار تومان»

2012 May 07

خبر / رادیو کوچه

بر اساس مصوبه روز دوشنبه، 7 مه، کمیسیون تلفیق و تصویب اعتبار 66 هزار میلیارد تومانی هدف‌مندی در سال جاری در مجلس شورای اسلامی، افزایش ماهانه 28 هزار تومانی یارانه نقدی در فاز دوم منتفی شده و حداکثر افزایش یارانه 14 هزار تومان خواهد بود.

به گزارش فارس، کمیسیون تلفیق صبح امروز حداکثر درآمد هدف‌مندی یارانه‌ها را در سال جاری 66 هزار میلیارد تومان مصوب کرده است که 12 هزار میلیارد تومان نسبت به رقم 54 هزار میلیارد تومان سال گذشته افزایش دارد.

در کمیسیون تلفیق مقرر شد، از رقم 66 هزار میلیارد تومان، 48 هزار میلیارد تومان بابت پرداخت یارانه نقدی تعیین شود که افزایش 20 درصدی را نسبت به مرحله اول نشان می‌دهد. 18 هزار میلیارد تومان نیز بابت پرداخت یارانه به بخش‌های تولید، سلامت و بیمه بی‌کاری اختصاص یافته که البته سهم هر کدام از بخش‌ها در لایحه تفکیک نشده است.

این در حالی است که دولت جمهوری اسلامی پیش از اعلام کرده بود که هر ماه مبلغ 28 هزار تومان را به عنوان اضافه پرداخت یارانه‌ها در هر ماه برای هر شهروند ایرانی در نظر گرفته که مورد مخالفت مجلس شورای اسلامی شده و منجر به افزایش تنش میان دو دست‌‌گاه اجرایی و قانون‌گزاری شده است.

بیشتر بخوانید:

«برخی در دولت می‌خواهند قانون را دور بزنند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,