Saturday, 18 July 2015
23 September 2021
با ادامه درگیری‌ها و اعتراضات،

«تناقض در میزان حضور مردم در انتخابات سوریه»

2012 May 08

خبر / رادیو کوچه

حکومت سوریه روز دوشنبه، 7 مه، اولین انتخابات پارلمانی را بعد از صدور قانون جدید تشکیل احزاب برگزار کرد. بر اساس این طرح پارلمان سوریه از تک حزبی به چند حزبی تبدیل خواهد شد. به گفته رییس جمهوری سوریه این عمل گامی به سوی اصلاحات است.

این انتخابات در شرایطی برگزار شد که عملیات نظامی نیروهای ارتش سوریه هم‌چنان ادامه دارد و مخالفان اعلام کرده‌اند این روند که با گلوله باران مناطق مختلف هم‌راه است بیان‌گر عدم جدی بودن نظام برای حل مسالمت‌آمیز بحران است.

مخالفان این انتخابات را «اقدامی مضحک» به هدف ادامه حکومت بشار اسد، رییس جمهوری این کشور توصیف کردند.

گروه‌های مختلف مخالف نظام خواستار تحریم انتخابات و آغاز اعتصاب علیه حکومت شده بودند. این در حالی است که آمار متناقضی از حضور مردم در انتخابات حکایت دارد.

شبکه تلویزیونی سوریه، از حضور حداکثری مردم در این انتخابات گزارش داده در صورتی که مخالفان می‌گویند به دلیل عدم پای‌بندی دولت به تعهداتش تاکنون، بیشتر مردم که مخالفان بشار اسد را تشکیل می‌دهند از حضور در این انتخابات خودداری کردند.

در همین حال کمیته محلی انقلاب سوریه اعلام کرد بر اثر انفجار شدیدی که شهرک التل در حاشیه دمشق را به لرزه در آورد چند نفر از جمله چند کودک زخمی شدند.

در منطقه ‌الحراک ‌در درعا نیز درگیری شدیدی با اسلحه سنگین بین مخالفان و نیروهای دولتی به وقوع پیوست.

کمیته مردمی انقلاب سوریه همچنین اعلام کرده است منطقه ‌جبل الزاویه‌ در ادلب به شکل پراکنده شاهد گلوله باران سنگین توسط نیروهای امنیتی بود.

در حلب نیز نیروهای امنیتی به سمت شرکت کنندگان در یک تظاهرات خیابانی آتش گشودند و چند تن از آنان را زخمی کردند.

بیشتر بخوانید:

«درگیری‌ در آستانه برگزاری انتخابات در سوریه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,