Saturday, 18 July 2015
10 December 2023
انتخابات!

«اگر فرانسه، ایران بود»

2012 May 08

م ج.

با پایان یافتن انتخابات فرانسه، جوانان به خیابان‌های پاریس سرازیر شدند و با خوش‌حالی تغییر رییس جمهوری را جشن گرفتند. اما، رهبری با اتکا به تئوری «اوجب واجبات» این درخواست تغییر از جانب مردم را باطل و فرانسویان را از لشکرکشی خیابانی بر حذر داشتند. ‌ایشان اخطار کردند که با جان علیل برای «حفظ نظام» از مبارزه با بیگانگان حاضر در خیابان‌ها کوتاهی نخواهند کرد و برادران سپاه ژاندارمری را با وسایل مخصوص تار و مار کردن و موتور‌های سهمگین به دل‌ جمعیت پارتی کننده در خیابان‌ها گسیل داشتند.  رهبری هم‌چنین ژنرال رادان و قاضی مرتضوی را برای مهیا کردن کهریزک از مشاغل فعلیشان فرا خواندند. نیکلای سارکوزی، رییس جمهوری مورد عنایت رهبری نیز در سخن‌رانی‌ خود در میدان واندوم که از تجمع هواداران پوشیده شده بود، باقیمانده اهالی پاریس را خس و خاشاک خطاب کرد و به هوادارانش اطمینان داد که به سیاست‌های قبلی که نزدیک‌تر به نظر رهبری می‌‌باشد ادامه خواهد داد.  مردم در سر تا سر فرانسه با اطاعت از فصل‌الخطاب بودن نظر رهبری، در انتظار فرصتی دیگر برای رای دادن در انتهای ۵ سال آینده و این‌بار به‌هم‌راه رییس جمهوری پیشین، به رفتار نا‌شایست و غیر‌اخلاقی‌ در ابراز شادمانیشان پایان دادند و به خانه‌هایشان بازگشتند.

نمایندگان این دوره، دوره قبل و دوره آینده پارلمان و مجمع‌های مختلف نیز در نامه سر گشاده‌ای تدبیر و بصیرت رهبری را بی‌نظیر خواندند و در بیعت مجدد قسم یاد کردند که مسایل را کش ندهند.  قوه قضاییه نیز به سرعت عده کثیری از دانش‌جویان و جوانان را از تحصیل و کار و زندگی‌ محروم و با موفقیت به نمونه عبرت برای فتنه‌گران و منحرفین و بیگانگان تبدیل نمود. ‌این آزمایش هم‌چنان با موفقیت ادامه دارد. ‌طبق برنامه‌ریزی قبلی، فرانسوا الاند، کاندیدایی که فقط توانسته بود رای بیش‌تری را به سوی خود جلب کند و عاجز از جلب نظر رهبری مردم را به جشن و پای‌کوبی دعوت کرده بود، به هم‌راه همسرش در سال‌های آینده به هنر نقاشی در فضاهایی با نور بسیار کم می‌پردازند.

در این میان، نامه‌نویس شجاع و شناخته شده با اعتراض به دزدیده شدن کامپیوتر و وسایل فیلم‌برداریش به‌وسیله هیولاهای خون‌آشام، اقدام به تهیه و یوتیوب کردن ویدیویی آوانگارد، از جنس هنر سیاه فرانسوی، نو آوری در اعتراض را در این ویدئو با آواز خوانی در اختیار علاقه‌مندان قرار داد.  مبتکر جنبش «تک رای» نیز اعلام کرد که این جنبش در انتخابات ریاست جمهوری آینده و استراتژی «تک رای» و در صورت اجازه رهبری، مطمنن به پیروزی بزرگی دست خواهد یافت. در این ارتباط، روزنامه‌نگار محبوب به تشابه تفکر «تک رای» با اتفاقات دوران مشروعه‌خواهی و پیروزی نهایی آن در عصر مدرن پرداخت و از خارج از فرانسه آن را تایید کرد.

هواداران پیشین رژیم سلطنتی، جمهوری فعلی و قسمتی از جمهوری فعلی نیز به هم‌راه دیگر گروه‌های مبارز و پارتیزان مستقر در خارج از کشور با اشاره به پیروزی‌های آینده، یادآوری کردند که «امروز، آینده دیروز است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,