Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
قسمت چهاردهم

«کوچه پس کوچه/ تو یه کثافتی احمد»

2012 May 08

امیر‌حسین آهویی/ رادیو کوچه

خوانندگان گرامی از آنجایی که این برنامه با تکنینک‌های شنیداری مفهوم می‌یابد و بسیاری از قسمت‌ها به صورت نوشته نامفهوم است مسایل کلی‌تر در متن آمده است.

شروع برنامه با عاشقانه‌ای از مردی دلیر از پشت دیوارهای زندان اوین خواهد بود.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

سید مصطفی تاج‌زاده در نامه‌ای به همسرش می‌گوید: «وقتی من رضایت پدر و مادرم، حمایت فرزندانم و از خودگذشتگی شریک زندگی‌ام را می‌بینم، ناسپاسی می‌دانم که اندک جدایی و تنهایی را تاب نیاورم و نشاط و امید از کف بنهم و در برابر بی عدالتی و استبداد که بزرگ‌ترین منکر زمانه است، ساکت بنشینم.»

از تهران خبر می‌رسد نرگس محمدی نایب رییس «کانون مدافعان حقوق بشر» که در بازداشت به سر می‌برد، تلفنی به اعضای خانواده خود گفته تحت بازجویی و فشار است. هفته گذشته خانواده نرگس محمدی ابراز نگرانی کرده بود که از محل نگه‌داری او در زندان اوین بی‌خبرند.

احمد، احمد، تو یه کثافتی احمد. تو زندگی منو از من گرفتی احمد. (احمد گلوله می‌خورد)

اهم اخبار:

 بیست‌و‌پنج ضربه شلاق برای کاریکاتوریستی که کاریکاتور یک نماینده مجلس را می‌کشد.

رهبر انقلاب در جمع ناشران تاکید کردند که ضرورت توسعه و تعمیق فضای کتاب‌خوانی در کشور باید ایجاد شود. باید بگونه‌ای برنامه‌ریزی شود که فضای کتاب‌خوانی در کشور توسعه و تعمیق پیدا کند.

جمله قصار:

مقام آقا گیر داده به استفتا‌ در مورد اینترنت و این‌ها ولم نمی‌کنه. پرسش کردن از آقا که برخی از سایت‌های خبری فیلتر شده‌اند. این در حالی است که برخی افراد به سبب موقعیت شغلی، مثل خبرنگاران باید به این سایت‌ها رجوع کنند و اخبار و اطلاعات کسب کنند. معمولن این اخبار در سایت‌های مجاز نیز وجود ندارد. حکم شرعی استفاده از سایت‌های فیلتر شده برای کسانی که ضرورت شغلی آن‌ها ایجاب می‌کند از این سایت‌ها استفاده نمایند چیست؟

آقا گفتن: به‌طور کلی، استفاده از فیلترشکن تابع قوانین و مقررات نظام جمهورى اسلامى است و تخلف از مقررات جایز نیست. آورین باریکلا.

سوتی:

بهداد سلیمی مدال طلای خود را به آیت‌اله جوادی آملی اهدا کردند. در این دیدار که در بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسرا‌ انجام شد، سلیمی گفت: «قبل از برگزاری مسابقات آسیایی آیت‌اله جوادی آملی برای پیروزی بنده دعا کردند و چون دعای خیر ایشان بدرقه راه من بود تصمیم گرفتم این سه مدال را به عنوان تحفه‌ای تقدیم ایشان کنم.»

من گژ پچ همایونی با چهاردهمین برنامه کوچه پس کوچه با شما بودم از رادیو کوچه. آروم باشید صبور باشید خدافظ.

احمد تو خوبی یا مردی؟

خدافظ.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,