Saturday, 18 July 2015
16 September 2021
در پاسخ به یک مطلب،

«سایت “قیرمیز” نه طرفدار تجزیه‌طلبی است و نه ترکیب‌طلبی»

2012 May 09

تذکار از رادیو کوچه: یکی از سیاست‌های کاری در رادیو کوچه انتشار نظرها و نامه و ایده‌های خوانندگان است. بی‌شک رادیو کوچه تایید و یا تکذیبی بر این مطالب ندارد. اما با توجه به روش این رسانه، اگر منطبق با اصول کاری رادیو باشد -که در بخش‌هایی به این نکات اشاره شده است- آن را منتشر خواهد کرد. مخاطب این مطالب در هر شرایطی حق دارند که نوشته‌ای در پاسخ به این نامه‌ها به رادیو ارسال کنند. بی‌شک این نوشته بی‌کم و کاست در پایگاه اینترنتی رادیو کوچه منتشر خواهد شد. برای هر نوع پاسخ به این نوشته شما می‌توانید با آدرس پست اکترونیکی: contact(at)koochehmail.com در تماس باشید.

اخیرا مطلبی با عنوان “عناصرِ اساسیِ گفتمانِ تجزیه‌طلبانه پان‌تورکیسم” بقلم رضا پرچی‌زاده در وبسایت شما منتشر شده است که حاوی مطالب خلاف واقع در مورد سایت قیرمیز میباشد. مستدعی است جوابیه زیر را جهت تنویر افکار عمومی منتشر فرمایید. لازم به ذکر است که اسکوپ این جوابیه تنها منحصر به موارد خلاف واقع در مورد سایت قیرمیز میباشد.

سایت قیرمیز یک سایت اشتراک لینک و مطلب است و هر کاربری میتواند در عرض دو دقیقه اکانتی در سایت ایجاد نموده و لینک یا مطالب خود را منتشر نماید. مسلم است که این حد از آزادی عمل و بیان موجب میشود که هر از گاهی کسانی اکانتی را باز نموده و با فحاشی به کاربران دیگر یا ملل ایرانی ویا غیر ایرانی جو سازنده و آرام سایت را ملتهب نماید. گروه مدیریت سایت همواره تلاش نموده است که نظارت بر مطالب منتشره داشته باشد و مطالبی که محتوای نژادپرستانه یا فحاشی داشته باشند را از سایت حذف نماید.

سایت قیرمیزتقریبا یک سال قبل بدنبال یورش یکی از سایتهای اشتراک لینک فارسی به کاربران غیر فارس خود و اخراج فله ای و دلبخواه آنها ایجاد شد و موسسان سایت نیز تعدادی از همان اخراجیها هستند. ایجاد سایت قیرمیز حداقل این حسن را داشته که کاربران آذربایجانی سایتهای اشتراک لینک فارس محور را از گزند تیغ سانسور و اخراج ناجوانمردانه آنها کمی محافظت نموده و تغییر مثبت محسوسی در رفتار سایتهای مذکوربا کاربران غیر فارسشان ایجاد نموده است. مسلما کسانی که مشوق آن سایتها در یورش به کاربران غیرفارس و بخصوص آزربایجانی بودند از وجود سایت قیرمیز دل آزرده شده و با پراندن تهمتهای نامستندی که متاسفانه عوام به آنها حساسند سعی مینمایند که اذهان عموم را نسبت به سایت بایاسد و مکدر نموده و به خیال خود در فعالیت سایت سنگ اندازی کرده از اقبال عمومی سایت بکاهند. نوشته حماسی – احساسی آقای پرچی زاده هم که دست کمی از بولتنهای سپاه و رنجنامه ها و شبنامه های مصطلح در نماز جمعه ها، حسینه ها و تکایا ندارد در همین راستا مرقوم شده است. هرگونه تهمتی باید مستند به مدرکی باشد و ایشان بدون احساس نیاز به ارائه مدرکی سایت قیرمیز را صاحب محتوای نژادپرستانه و تجزیه طلبانه آن هم بصورت مبرهن معرفی میکند.

تهمت پرانی آقای پرچی زاده مبنی بر نژادپرست بودن سایت قیرمیز شاید از آنجا ناشی میشود که کاربران سایت ما برخلاف انتظار ایشان کارشان اظهار چاکری و نوکری به بربرهای دو هزار و پانصد سال قبل نیست و به جای به به و چه چه گویی به اشعار شعراء فاشیست هزار سال قبل افکار ارتجاعی آنها را مورد نقد قرار میدهند، کاری که در اکثر سایتهای فارس محور گناهی عظیم محسوب میشود. کم نیستند کسانی که فکر میکنند اگر سایتی در راستای تحبیب و تکریم نژاد آریایی نباشد، نژادپرست است. اگر کاربری سنتهای جوامع بربر را در سایتی بازگو نماید، نژاد ایشان دچار مشکل میشود و سایت مذکور مستحق لیبل نژادپرستی. با معیارهای آقای پرچی زاده حتما سایت نشنال جئوگرافیک هم نژادپرستترین سایت وب میباشد که هزاران مقاله در مورد سنتهای دوره بربریت از گوشه و کنار دنیا منتشر میکند!

تهمت دیگر ایشان تجزیه طلبی سایت قیرمیز است. سایت قیرمیز تریبون کسانی است که اذهان تنگ صاحبان مدیای قدرتمند نتوانسته است نظراتشان را تحمل نماید. در بین این افراد مسلما کسانی است که نظرشان بر تجزیه ایران است. افتخار ما اینست که این اشخاص هم نظراتشان را بدون ترس از سانسور شدن در سایت ما منتشر میکنند. تجزیه طلبی هم یک نظر است و صاحب نظر میتواند ابعاد مختلف آن را برای دیگران بازگو کند و محک نقد دیگران قرار دهد. همین آقای پرچی زاده ممکن است چند سال بعد خودش تجزیه طلب گردد یا فرد تجزیه طلبی ممکن است چند سال بعد نظرش عوض گردد. سایت قیرمیز نه طرفدار تجزیه طلبی است و نه طرفدار ترکیب طلبی، ما فقط مدیایی مهیا کردیم که محفلی برای ارائه این نظرات و بحث بر رویشان باشد. مسلما در این راه هم مرعوب کسانی که میخواهند از افکار سیاسی، دینی، اجتماعی،… متفاوت با نظراتشان هیولایی ساخته از جواب دهی به آنها فرار نمایند نخواهیم شد. تنها صاحبان افکار ارتجاعی هستند که از دیدن انتشار نظرات مخالف با نظرات آنها، داد و قال راه می اندازند و از بدو از شیخشان حکم ارتدادی گرفته به سمت مدیا یورش می آورند.

همانگونه که قبلا نیز اشاره شد، کاربران سایت قیرمیز مجازا که هر مطلبی که دلشان میخواهند را در سایت منتشر نماید. تنها و تنها یک استثناء میباشد آنهم اینکه سایت از انتشار مطالبی که خارج از دایره ادب باشند معذور است. تقریبا هر روز سایت کاربران جدیدی دارد که در بین آنها کسانی نیز اکانتی باز نموده با نثار چند فحش به دیگر کاربران و یا نویسندگان مطالب دل خویش را خنک مینمایند! دایره توهینها هم محدود به ترک و فارس و کرد و … نیست و از هر طیفی به سمت هر طیف دیگری فحش حواله میگردد و مهمترین مشغله مدیران و ناظران سایت مقابله با این نظرات می باشد. هر صاحب سایتی میداند که بیشترین انرژی مدیریت یک سایت در مقابله با اینگونه هرزه نگاریها تلف میگردد. سایت قیرمیز هم استثناء نیست.

 ————————————

این مطلب بدون ویرایش رادیو کوچه منتشر شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , 

۵ Comments


 1. علی حسينی
  1

  “یورش یکی از سایتهای اشتراک لینک فارسی به کاربران غیر فارس”

  لطفاً به صرف گفتن یه جمله مسئولیت مطالب نویسندگان با خودشان هست، صورت مسئله را حذف نکنید. این صورت مسئله که آگاهانه اجازه داده‌اید کسانی با ادبیات فحاشی و دروغهای آشکار در اینجا مطلب بنویسند. اگه قرار به این باشد چرا به مخالفان تجزیه‌طلبی اجازه نمی‌دهید که با ادبیات مشابه و حتی بدتر تجزیه‌طلبان صحبتی با آنها داشته باشند؟

  گروهی که هنوز واژه جعلی قوم فارس و کاربر فارس را به زور مدرک و سند حقانیت خودشان می‌دانند از همان اول کار جعلی بوده و اصولاً پاسخی نداده‌اند که بنا باشد آنرا منعکس هم بکنید


 2. رضا پرچی زاده
  2

  همه می توانند بیانیه بدهند و از جنایاتی که می کنند اعلام برائت کنند، اما حقیقت را که نمی توانند تغییر دهند. لذا به همه دوستانی که این بیانیه کذب را می خوانند توصیه می کنم بعدش هم نگاهی به خود وبسایت قیرمیز بیاندازند تا به وضوح حقیقت را مشاهده کنند.
  http://www.qirmiz.com/

  1. 3

   </افکار نژادپرستان آریایی بر پایه حفظ تمامیت ارضی ایران و فنا شدن تمام حقوق ملل ساکن در ایران به این بهانه است. تجویز اخراج آزربایجانی از آزربایجان، تهدید به کشتار وسیع مردم در صورت تدوام خواست‌های انسانی-ملی و… نمونه‌ای از شاخص جدید و گسترش یافته این نحله فکری است. این افکار به صورت آشکار در تقابل با "کنوانسیون‌ بین‌المللی‌ رفع‌ هر نوع‌ تبعیض‌ نژادی‌ (مصوب ۲۱ دسامبر ۱۹۶۵)" قرار می‌گیرد " نشر هر نوع‌ افکار مبتنی‌ بر تفوق‌ یا نفرت‌ نژادی‌ و تحریک‌ به‌ تبعیض‌ نژادی‌ و همچنین‌ اعمال‌ زور یا تحریک‌ به‌ زور علیه‌ هر نژاد و یا هر گروه‌ که‌ از حیث‌ رنگ‌ و قومیت‌ متفاوت‌ باشند و نیز بذل‌ هر نوع‌ مساعدت‌ منجمله‌ کمک‌ مالی‌ به‌ فعالیت‌های‌ تبعیضی‌ نژادی‌ را قانوناً از جرائم‌ قابل‌ مجازات‌ اعلام‌ نماید."

 3. 4

  سایت قیرمیز برای طرفداران پان فارسیسم یک کابوس محسوب میشه
  چون داره یواش یواش فضای بی منطقی و فحاشی را که بالاترین و دنباله ترویج میدادند را از بین میبره


 4. araz urmu
  5

  گیرم تجزیه طلب هستیم، تهران و شیراز رو که نمیخواهیم،آذربایجان خودمون و میخواهیم