Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
مقام‌های آمریکایی:

«بمب‌گذار‌ هواپیمای مسافربری، مامور مخفی آمریکا بود»

2012 May 09

خبر / رادیو کوچه

یک روز پس از آن‌که دولت آمریکا از خنثا شدن طرحی برای بمب‌گذاری در یک هواپیمای مسافربری توسط شاخه القاعده در یمن خبر داد، به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش شده که فرد اعزامی القاعده در واقع مامور دوجانبه نفوذی در این گروه بوده است.

مقام‌های آمریکایی، که از اعلام نامشان خودداری کردند، پیش‌تر در روز سه‌شنبه گفته بودند که کشف این توطئه از سوی گروه «القاعده در شبه جزیره عربی» حاصل عملیات مخفی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در یمن است.

هم‌زمان نگرانی‌هایی درباره نوع مواد مورد استفاده در آن بمب به وجود آمده است.

مقام‌های آمریکایی می‌گویند درحال بررسی این مسئله هستند که آیا امکان عبور این وسیله انفجاری از دست‌گاه‌های امنیتی در فرودگاه‌ها و ساقط کردن هواپیماهای مسافربری با آن وجود داشته است یا نه.

این وسیله انفجاری حاوی هیچ نوع فلزی نیست و بنابراین احتمال آن‌که از چشم فلزیاب‌های امنیتی فرودگاه‌ها پنهان بماند وجود دارد.

جان برنن مشاور کاخ سفید در مبارزه با تروریسم روز سه‌شنبه اظهار داشت: این وسیله در اختیار ماست. اف‌بی‌آی درحال بررسی آن است. ما می‌خواهیم به جنبه‌های مختلف آن پی ببریم تا مطمئن شویم می‌توانیم در آینده مانع آن شویم این وسیله یا وسایل مشابه وارد نقاطی شود که جان مردم آمریکا را تهدید می‌کند.»

بیشتر بخوانید:

«خنثا شدن یک عملیات انتحاری علیه آمریکا»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,