Saturday, 18 July 2015
23 September 2021
چند دقیقه در سکوت،

«چرا مدیتیشن می‌کنم»

2012 May 09

نیرمالا

منبع: نشریه هفت

مدیتشین شامل چند دقیقه در سکوت نشستن و زمان را به خود اختصاص دادن است. این هدیه‌ای است بسیار گران‌بها  که تنها خودمان می‌توانیم به خودمان تقدیم کنیم. در سکوت نشستن به بدن اجازه می‌دهد تا آرام شود. ذهن نیز از فعالیت‌های مشغول‌کننده رها شده و به درون برمی‌گردد. با این تمرین، حالتی از آرامش درونی بروز می‌کند که نگرانی‌ها و اضطراب‌ها محو می‌شوند و می‌آموزیم که در درون خود یک احساس فزاینده‌ای را از هماهنگی و رضایت تجربه کنیم.

مقالات «سفر»، نحوه کارکرد دقیق بدن و سیستم انرژی ما را بیان می‌کند، چگونه با توجه به روابط شخصی، خرد و خلاقیت ما عمل می‌کند، چگونه ناهماهنگی‌ها و انسداد کانال‌های انرژی باعث بروز مشکلات عاطفی، روانی و فیزیکی می‌شوند، چگونه این شرایط می‌توانند معالجه شوند و چگونه می‌تواند زیربنای یک زندگی متعادل،  فعال و سالم باشد.

یکی از اصلی‌ترین نتایج این است که ما می‌آموزیم چگونه از سیستم ظریف درون‌مان آگاه شویم. دستورات اجرایی و اطلاعات لازمه به هم‌راه تکنیک‌های ساده برای تمیز کردن و بهبود سیستم ظریف، تعادل انرژی‌ها و تقویت توجه به درون، تعریف خواهند شد.  این تکنیک‌ها به صورت فردی است ولی منافعش شامل  حال سایرین نیز خواهد بود.

اروپاییان، قرن‌ها مدیتیشن و یوگا (یگانگی) را به عنوان یک تمرین شرقی مبهم و مرموز با بازده عملی اندک تعریف می‌کردند. اما در بیش از دو دهه اخیر، سرعت فزاینده فشار ناشی از زندگی مدرن نیاز یافتن راه‌هایی که به کمک آن‌ها بتوان از عهده این مشکلات برآمد را روز‌به‌روز افزایش داده است.

yoga sunset

اکنون علم پزشکی نیز ثابت کرده که درغرب، عده زیادی اثرات مدیتیشن را روی آرامش درونی و دیگر لایه‌های هستی خود، بدون هیچ گونه عوارض جانبی، دریافت کرده‌اند.

دراین چند سال اخیر، شاهد تکامل فراینده‌ای بوده ایم که به دلیل آن، یک‌پارچگی درونی می‌تواند در انسان‌های معمولی در هر کجا بدون توجه به سن، شغل، نژاد، رنگ و عقیده‌شان حادث شود.

مدیتیشن یک تجربه ناب، یک واقعیت فیزیکی و عملی است که در سیستم عصبی یک فرد تحقق می‌پذیرد و منجر به پیش‌رفت دایمی و بهزیستی او و در نهایت ارتباط با جهان اطراف می‌گردد. این موضوع شامل نتایج فیزیکی روانی زیادی مانند غلبه بر اعتیاد، الکل و مواد مخدر بوده و به بهبود بیماری‌ها (‌از جمله سرطان)، برطرف شدن مشکلات قلبی و سایر نارسایی‌های فیزیکی و روحی مانند اضطراب، افسردگی و هیجان می‌شود. به طور کل برای دستیابی به یک زندگی متوازن، فعال وسالم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,