Saturday, 18 July 2015
03 August 2021

«سوءقصد به کرزای»

2010 January 03

به گزارش خبرگزاری رویترز، کرزای که به استان هلمند سفر کرده‌است در جمع حدود 500 نفر درحال سخنرانی در یک سالن سرپوشیده بود که صدای دو انفجار شنیده شد. در این حادثه تروریستی به کسی آسیب نرسید.

بنا به اظهارات شاهدان عینی به خبرنگار رادیو کوچه در کابل، روز گذشته در محل میدان هوایی(فرودگاه) این شهر، نیروهای گارد ریاست جمهوری و اردوی ملی با تحرک بسیار زیاد نسبت به هر حرکت مشکوکی عکس العمل نشان می دادند. به طوری که در حین جابجایی یک باره یک اتومبیل متوقف شده از مسیر میدان هوایی، گفته می شود که یکی از سربازان اردوی ملی کشته شده است.

تحلیل گران محلی این موضوع را با مساله طرح سوء قصد به جان کرزی بی ارتباط نمی دانند.

از سوی دیگر براساس آخرین اخبار رسیده از رای‌گیری برای اعضای کابینه افغانستان، از مجموع 24 وزیری که «حامد کرزی»، رئیس‌جمهوری افغانستان به مجلس نمایندگان معرفی کرده بود، تنها هفت تن موفق به کسب رای اعتماد مجلس نمایندگان شدند و 17 تن از آن‌ها تائید نشدند.

با وجود آن‌که سخن‌گوی سازمان ملل در کابل، ترکیب کابینه پیشنهادی کرزای را تا حد زیادی مطابق انتظارات این سازمان دانسته‌بود اما  مجلس نمایندگان افغانستان با رد صلاحیت اکثریت آن‌ها، مخالفت خود را با ترکیب جدید نشان داد و راه کرزی را در همین آغاز دشوار کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: ,