Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
پس از مراجعه به دادسرای شهید مقدس اوین،

«اجرای حکم حبس مهسا امرآبادی، روزنامه‌نگار»

2012 May 10

خبر / رادیو کوچه

بر اساس برخی گزارش‌‌های منتشر شده در رسانه‌های مخالف دولت جمهوری اسلامی، روز چهارشنبه، 9 مه، مهسا امرآبادی روزنامه‌نگار و همسر مسعود باستانی برای اجرای حکم خود به زندان اوین فراخوانده شده است.

به گزارش ندای سبز آزادی، این روزنامه‌نگار که پیش از این به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود امروز برای اجرای حکم خود به زندان اوین فراخوانده شده است. وی امروز پس از معرفی خود به دادسرای شهید مقدس اوین برای اجرای حکم به زندان اوین منتقل شده است.

امرآبادی همسر مسعود باستانی، از زندانیان سیاسی و روزنامه‌نگاران اصلاح‌طلب است که در حال حاضر در زندان رجایی شهر به سر می‌برد.

مهسا امرآبادی، در خرداد ۱۳۸۸ بازداشت و بیش از ۶۰ روز را در زندان به‌سر برد. برای بار دوم به هم‌راه با فخرالسادات محتشمی‌پور و شهین جهادی در جریان اعتراضات جنبش سبز در ۱۰ اسفند ۱۳۸۹ در اعتراض به حبس خانگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی، رهبران مخالفان در ایران و همسرانشان بازداشت شد که پیش از عید نوروز ۱۳۹۰ آزاد شد.

امرآبادی در ۲۲ خرداد ۱۳۹۰، به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق مصاحبه و گزارش‌ از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه به یک سال حبس محکوم شد.

بیشتر بخوانید:

«اضافه شدن پنج‌سال حبس به محکومیت امرآبادی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,