Saturday, 18 July 2015
16 September 2021
پس از ماه‌ها گمانه‌زنی،

«حمایت رسمی اوباما از ازدواج هم‌جنسگرایان در آمریکا»

2012 May 10

خبر / رادیو کوچه

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه، ۹ مه، اظهار داشت که به نظر او هم‌جنس‌گرایان باید اجازه داشته باشند که ازدواج کنند.

به گزارش ای‌بی‌سی، آقای اوباما اظهار داشت: «برای من این موضوع مهم بود که نظر شخصی خودم را اعلام کنم و بگویم که از نظر من دو فرد هم‌جنس باید بتوانند (در صورت تمایل) با هم ازدواج کنند.»

بدین ترتیب نام باراک اوباما به عنوان نخستین رییس جمهوری آمریکا که علنا از ازدواج هم‌جنس‌گرایان در این کشور حمایت کرده ثبت خواهد شد.

او با ابراز علنی عقیده‌اش در این مورد، به ماه‌ها ابهام و گمانه‌زنی در این زمینه خاتمه داد و تنها چند روز پس از اظهار نظر جو بایدن، معاون رییس جمهوری، از ازدواج هم‌جنس‌گرایان حمایت کرد.

آقای بایدن هم در یک اظهار نظر صریح گفته بود که از قانونی شدن ازدواج هم‌جنس‌گرایان در آمریکا حمایت می‌کند.

سخنان آقای اوباما تنها ساعاتی پس از تصویب قانونی جدید در ایالت کارولینای شمالی مطرح شد که طی آن قانون منع ازدواج همجنسگرایان در داخل این ایالت به اجرا درآمد.

مطابق قانون اساسی آمریکا، ایالت‌های مختلف می‌توانند در مورد قوانینی این چنین یا صدور حکم اعدام مستقلن و بر اساس وفاق عمومی ساکنان آن ایالت قانون‌گذاری کنند.

در همین حال، میت رامنی پیش‌تاز انتخابات درون حزبی جمهوری‌خواهان و نامزد احتمالی این حزب برای رقابت با باراک اوباما در پاییز امسال، علنن مخالفت خود با ازدواج هم‌جنس‌گرایان را اعلام کرده است.

لازم به اشاره است با نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات در آمریکا موضوع حقوق دگرباشان جنسی مورد مناقشه دو حزب اصلی دموکرات و جمهوری‌خواه قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

«تلاش برای پیش‌برد اقتصاد آمریکا»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,