Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
در پی انتصاب سعید مرتضوی،

«استیضاح وزیر کار در مجلس دور نهم»

2012 May 10

خبر / رادیو کوچه

نمایندگان استیضاح‌کننده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی به دلیل انتصاب سعید مرتضوی دادستان پیشین تهران، روز چهارشنبه، 9 مه، اعلام کردند که ممکن است طرح استیضاح در دوره بعدی مجلس مطرح شود.

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، روز پنج‌شنبه، 10 مه‌، متن اطلاعیه تعدادی از نمایندگان امضا‌کننده طرح استیضاح عبدالرضا شیخ‌الاسلامی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، را منتشر کردند که در آن آمده است در صورتی که موضوع این استیضاح منتفی نشود، این طرح را در دوره بعدی مجلس – مجلس نهم – پی‌گیری خواهند کرد.

طرح استیضاح وزیر کار و امور اجتماعی به موضوع انتصاب سعید مرتضوی، دادستان پیشین تهران، ارتباط دارد که اواخر سال گذشته با حکم آقای شیخ الاسلامی به ریاست صندوق تامین اجتماعی منصوب شد.

اطلاعیه نمایندگان استیضاح‌کننده با امضای احمد توکلی، علی مطهری، محمد دهقان، الیاس نادران، علی‌رضا زاکانی، مسعود پزشکیان و حسین نجابت، نمایندگان دوره کنونی مجلس منتشر شده که به دوره نهم مجلس هم راه یافته‌اند.

امضا‌کنندگان در این اطلاعیه با اشاره به موضوع استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نوشته‌اند که «چون دیوان عدالت اداری در حال رسیدگی به شکایت نمایندگان در همین زمینه است و امید زیادی به لغو این حکم غیرقانونی توسط این نهاد حقوقی وجود دارد و چون اکثریت امضاکنندگان استیضاح بار دیگر به نمایندگی مجلس انتخاب شده اند، در صورت لزوم استیضاح در مجلس بعدی قابل پیگری خواهد بود.»

به گفته آنان، سعید مرتضوی «در سمت قبلی خویش یعنی دادستان تهران متهم است و از مقام قضایی معلق شده و پرونده‌اش هنوز مفتوح و در گزارش تحقیق و تفحص مجلس از فاجعه کهریزک، مقصر شناخته شده است.»

بیشتر بخوانید:

«مرتضوی استیضاح‌کنندگان درمجلس را خام کرد»

«بازداشت یکی از سه قاضی متهم در پرونده کهریزک»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۲ Comments

  1. 1

    wh0cd2275 Propranolol Generic Advair Diskus

  2. 2

    wh0cd2275 buy baclofen