Saturday, 18 July 2015
23 September 2021
در پاسخ به یک مطلب،

«سایت “قیرمز” میعادگاه نژادپرستان سایبری»

2012 May 10

تذکار از رادیو کوچه: یکی از سیاست‌های کاری در رادیو کوچه انتشار نظرها و نامه و ایده‌های خوانندگان است. بی‌شک رادیو کوچه تایید و یا تکذیبی بر این مطالب ندارد. اما با توجه به روش این رسانه، اگر منطبق با اصول کاری رادیو باشد -که در بخش‌هایی به این نکات اشاره شده است- آن را منتشر خواهد کرد. مخاطب این مطالب در هر شرایطی حق دارند که نوشته‌ای در پاسخ به این نامه‌ها به رادیو ارسال کنند. بی‌شک این نوشته بی‌کم و کاست در پایگاه اینترنتی رادیو کوچه منتشر خواهد شد. برای هر نوع پاسخ به این نوشته شما می‌توانید با آدرس پست اکترونیکی: contact(at)koochehmail.com در تماس باشید.

علی آذری

اخیرن مطلبی در سایت رادیو کوچه به قلم یکی از خوانندگان منتشر شده است که دعاوی نادرستی در حمایت از سایت قیرمز مطرح کرده است و لازم دیدم جهت حفظ احترام خبرگزاری رادیو کوچه پاسخ دعاوی نادرست آن را در مطلبی کوتاه بدهم.

سایت بالا‌ترین با همه کاستی‌هایی که گاهی به آن متهم می‌شود قوانین و چهارچوب مشخصی داشته و دارد و در طول پنج سال گذشته با توجه به قوانین خود با کاربرانی که قصد انتشار و گسترش مطالب و افکار‌نژاد پرستانه را داشته‌اند برخورد کرده است. این برخورد تنها شامل کاربرانی که افکاری قومی و ضد ایرانی دارند نبوده و بسیاری از کاربران دیگر را هم شامل شده است که نشان دهنده بی‌طرفی سایت بالا‌ترین و تنها استاندارد آن، حقوق بشر و برخورد با نژادپرستی، است.

کاربرانی که بار‌ها به دلیل توهین‌های بی‌پرده نژادی و جنسیتی و انتشار مطالب ایران‌ستیزانه به صورت قانونی از بالا‌ترین اخراج شده‌اند و همین امروز هم با اسامی جدید در سایت فعال هستند گوشه خلوتی برای خود در فضای مجازی فراهم کرده که با جست‌وجویی مختصر می‌توان به عمق سطحی‌نگری و دید نژادی و قومی در آن پی برد. توهین‌هایی که در بالا‌ترین منجر به اخراج این افراد شده بود به صورتی بسیار سنگین‌تر و بی‌شرمانه در این سایت منتشر می‌شوند و داعیه دارن‌ نژادپرست مبارزه با‌ نژادپرستی کاری جز توهین و کوچک کردن خود در برابر ملت ایران ندارند. بزرگ‌ترین شاهد این ادعا هم آنکه در این سایت کوچک‌ترین مطلبی از طرف گروه‌های ملی اجازه انتشار ندارد و در صورت مشاهده چنین مطلبی مدیران به سرعت مطلب را حذف کرده و حساب کاربر را مسدود می‌کنند. که اگر این سایت ذره‌ای به آزادی بیانی که از آن دم می‌زند پایبند بود پس از یک سال فعالیتی حداقل چند کاربر دایمی به جز مدیرانش پیدا کرده بود!

از هم‌وطن عزیزم جناب پرچی‌زاده گله‌مندم که نباید از سایتی ورشکسته که مدیران و کاربرانش از اولین اصول مفاهیم جامعه‌شناسی و مسایل ملی و قومی آگاه نیستند نام می‌برد و به سایتی که بیش‌تر به یک فروم ده پانزده نفره شبیه است فرصت اظهار وجود می‌بخشید. اما در هر صورت افرادی که از ارایه یک تعریف ساده از نژادپرستی عاجز هستند و در دفاعیه خود به ناچار به تاریخ ایران پرداخته‌اند انتظاری جز ترولینگ و تخریب فضای مجازی نمی‌رود.

با تشکر،

بیست و یکم ادی‌بهشت ۱۳۹۱

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , 

۴ Comments


 1. رضا پرچی زاده
  1

  جناب آذری، از شما سپاسگزارم که با صدور این بیانیه نظر بنده را تایید فرمودید، گرچه قصد شما چیز دیگری بود. اما همانطور که پیشتر هم در چند جای دیگر گفته ام، نام نبردن از نژادپرستانِ تجزیه طلب به هوای اینکه معروف نشوند حکم پاک کردن صورت مساله را دارد. باید گفت و نشان داد و به مبارزه رفت، علی الخصوص امروز که این نابکاران در این سو و آن سوی دنیا ترکتازی می کنند و نقشه ایران را برای خود تکه تکه می کنند. فراموش نکنیم که آنچه از پرده برون افتد، لاجرم آسان شود.


 2. بی نام
  2

  به خیال خود در حال مبارزه هستید همینطور ادامه دهید که هر روز موجب افزایش کینه ورزی قوم فارس با دیگر اقوام خواهید شد در نتیجه انزوای قوم فارس خواهد شد متشکرم


 3. آيدين
  3

  من در سایت قیرمیز فعالیت میکنم ولى از این تهمتهاى بدون دلیل متعجب نمیشوم. هر روز یکعده به سایت مى آیند و کلى فحش نثار کاربران سایت میکنند. یا بصورت پى ام میفرستند، این نوشته و نوشته هاى مشابه هم رویش


 4. کریم
  4

  رضا پرچی زاده دم ازضدیت با نژاد پرستی میزند اما خودش صفت ترکتازی را استفاده میکند. آقای رضا بهتر نیست اول به این فکر کنی که بکار بردن لفظ ترک تازی آیا نژاد پرستانه است یا نه بعد به قیرمیز ها درس اخلاق بدهی؟ ترک تازی و عرب سوسمار خور هر دو ورد زبان این جماعتی است که خیلی هم پر مدعا هستند. بابا ایواالله