Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
شیعه آنلاین، رسانه منسوب به اصول‌گرایان:

«یک‌صد هزار دلار جایزه برای کشتن نجفی خواننده رپ ایرانی»

2012 May 10

خبر / رادیو کوچه

رسانه شیعه آنلاین، از رسانه‌های منسوب به اصول‌گرایان در ایران با اعلام مطلبی از تعیین جایزه نقدی برای کشتن «شاهین نجفی»، خواننده رپ ایرانی خبر داده است.

این رسانه، روز پنج‌شنبه، 10 مه، اعلام کرد به دنبال صدور حکم ارتداد از سوی آیت‌اله صافی گلپایگانی برای شاهین نجفی، برای کشتن این خواننده رپ ایرانی، مبلغ 100 هزار دلار جایزه تعیین کرده است.

این سایت هم‌چنین تاکید کرده است این مبلغ توسط یک «بانی خیر» از یکی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تامین شده است.

به گزارش شیعه آنلاین، آیت‌اله صافی گلپایگانی، از مراجع تقلید شیعه در قم، خواندن ترانه‌ای با نام «آی نقی» را «مصداق توهین به مقدسات» دانسته و اعلام کرده است اگر در این موسیقی به امامان شیعه توهین شده، حکم خواننده آن ارتداد است.

بیشتر بخوانید:

«صدور حکم ارتداد برای یک خواننده رپ ایرانی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۶ Comments

 1. 1

  خاک عالم بر سر افراد حقیری که خود را روحانی و نماینده خدا بر روی کره زمین می دانند و حکم کشتن بندگان خدا را با اهدای جایزه صادر می کنند…آنقدر دروغ گفتید..دزدی کردید…آدم کشید…ظلم کردید که اکثریت مردم ایران از دین کذایی و عربی و عقب مانده اسلام متنفر شده اند…چرا در زمان شاه حتی اراذل و لاتها به این دین احترام می گذاشتند…چون حقیقت دروغین این دین کذایی را نمی دانستند


 2. همنشین بهار
  2

  سلام بر شما و بر شاهین عزیز
  – فیلم کردن دشمنان قسط و رهائی، دست انداختن‌ قاتلین زندانیان سیاسی و مدعّیان‌ دروغین دین و مذهب که با علم، پیشرفت و آزادی بیگانه اند، همان ها که به دروغ از کتاب خدا دم می‌زنند و به دلائل بسیار خصم آنند، البّته و صد البّته نیکو است ولی حساب مردم شریفی که در نبرد بین تاریکی و نور، کنار گود نایستاده، کلام خدا برایشان توجیه گر شقاوت و اسارت و ازخود بیگانگی نیست، و پیش و بعد از آخوندها نیز، باورهای خودشان را داشته و دارند و از وابستگی و واپسگرائی بیزارند ــ از مرتجعین، جدا است.
  خود شاهین گفته است: «تمامی ما نیاز به وجودی ورای خویش داریم. کسی که در لحظه های تنهایی، تنهایمان نگذارد، کسی که با او راز و نیاز کنیم، کسی که خود را از او بدانیم.»
  – اعتقادات سیاسی یا دینی هیچ فردی نمی‌تواند اصل آزادی بیان را که شرط امکان دموکراسی است کنار بزند، حزب و سازمان، یا مذهب و مرام است که باید اصول دموکراسی را بپذیرد، نه به عکس،
  اصل آزادی خلاقیت (که آزادی بیان تنها پرتوی از آن است)، شرط امکان دموکراسی و شرط مشروعیت یک حکومت دموکراتیک است، پس نباید با نیت جلوگیری از تمسخر و اهانت و لجن پراکنی، و یا سوءاستفاده دشمن ــ آن را محدود و مُقیّد کرد.
  – آزادی بیان در یک کشور لائیک به معنای آن است که می‌توان و این حق وجود دارد که تصاویر انبیاء و اولیاء، محمد مصطفی، عیسی، موسی، بودا، یهوه و همه نماد‌های یکتاپرستی را هم ترسیم کرد. می‌توان به ریش مارکس و انگلس و به سبیل استالین و تروتسکی نیز خندید .
  اما اگر برای مثال، مضمون آنچه در ترانه آی نقی آمده، حق است… به همین دلیل ــ
  موشکافی در بزرگنمائی های مربوط به «هولوکاست»، جفنگ گویی های بن لادن و مصباح یزدی و کنکاش در هر ادعّای دیگری از جمله «دلائل واقعی جنگ در عراق و دروغ های بوش و بلر»… نیز، حق است و باید راه، برای زیر سئوال بردن هر آنچه حکومت ها و گروه های سیاسی می‌خواهند «این است و جز این نیست» جلوه دهند ــ هم هموار باشد، در غیر این صورت صحبت از آزادی بیان، لق لق زبانی بیش نیست.
  – نه شاهین قصد تهمت و توهین به عقاید مردم میهنش را داشته و نه آن حکم کلی آیت الله صافی گلیایگانی به معنی مرتد دانستن امثال او است.
  آن حکم کلی (و البته پر از چون و چرا و قابل نقد) در همه کتب فقهی از قدیم بوده و اصلاً حرف تازه ای نیست.
  – شاهین حق داشته و دارد از «حق تمسخر» The Right to Ridicule (که در میان متفکرین عصر جدید رانالد دوارکین Dworkin Ronald به آن اشاره نموده)، استفاده کند و منتقدین دلسوز وی نیز که خوشحالند وی رودرروی ستم و بیداد توبه فرمایان حکومتی است، حق دارند ضمن همدردی با شاهین، از او بخواهند در دستگاه مرتجعین جدید نرود.
  مرتجعین جدید که خیال می‌کنند با هیستری ضدمذهبی دشنه ارتجاع غلاف می‌شود، نه تنها مضمون ترانه پرمعنای «آی تقی» را نفهمیده اند، به نوعی دیگر آش امثال آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی را نیز، هم می زنند.
  با کمال احترام: همنشین بهار
  http://www.youtube.com/user/hamneshinebahar?feature=mhee


 3. علیرضا
  3

  به زودی فیلم انیمیشنی از روابط جنسی پیامبر و امامان اسلام بر پایه احادیث مسلمانان بدون هیچگونه سانسوری در حمایت از شاهین نجفی خواهیم ساخت


 4. علیرضا
  4

  فعلا این را داشته باشید تا بقیه اش هم بیاد


  رادیو کوچه :
  با احترام لینک شما در بخش کامنت به دلیل مغایرت با روش انتشار کامنت ها در کوچه حذف شده استم


 5. متاسفم
  5

  خاک عالم بر شاهین بی غیرت و هوادارانی که خدای خود را به یک بی شرف فروختند
  بی والله قسم الان اینقدر عصبی هستم که حاضرم خون یکی از هواداران اون بی شرف رو بریزم
  سگ از شما با شرف تره ..
  تقدیم به بی غیرت ترین انسان ها … نه انسان حیف حیوان ها


 6. محمد
  6

  کسی که از خدا و اهلبیت دور باشه عاقبتش همینه خدا لعنتش کنه