Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
چالش های بیست‌و‌پنجمین نمایش‌گاه کتاب تهران

«شش غرفه از ناشران داخلی تعطیل شد»

2012 May 11

خبر / رادیو کوچه

هم‌زمان با برگزاری بیست‌و‌پنجمین نمایش‌گاه بین‌المللی کتاب تهران شش غرفه ناشران به علت «تخلفات انضباطی» بسته شده است. در توضیح این تخلف‌ها آقای کمالی‌نژاد مدیر کمیته ناشران داخلی این نمایش‌گاه اظهار کرد که غرفه‌داران در زمان عقد قرارداد شرایطی را می‌پذیرند که باید تابعه آن شرایط باشند. وی عدم رعایت شوونات، عدم رعایت قانون و آیین‌نامه را از دلیل‌های بسته شدن این غرفه‌ها دانست.

به نقل از عصر ایران، مدیر کمیته ناشران اظهار داشته است: «ما در زمان ثبت‌نام ناشران ضوابط و مقرراتی داریم که ناشران شرکت‌کننده آن را می‌پذیرند و بعد در نمایش‌گاه شرکت می‌کنند و برای رسیدگی به این امور در این سالن‌ها ناظرانی داریم که به این موارد توجه می‌کنند و بعد تذکر‌های لازم به غرفه‌ها داده می‌شود. گزارش‌ این ناظران و گزارش کمیته‌ ارزش‌یابی و نظارت نمایش‌گاه به هیت رسیدگی به تخلفات ناشران می‌آید و در آن‌جا متناسب با تخلف صورت گرفته، تصمیم‌گیری می‌شود.»

اشاره می‌شود امسال گشت‌های ارشاد نیروی انتظامی نیز با برخورد قهری تعدادی از بازدید کننده‌گان را دست‌گیر کرده‌اند. نمایش‌گاه کتاب هر ساله با استقبال زیاد ایرانی‌ها روبرو است و امسال نیز علارغم برخوردهای تند گشت‌های ارشاد بازدید کننده‌گان زیادی داشته است، از سویی جای برخی انتشاراتی‌ها نظیر چشمه خالی بود.

 بیشتر بخوانید:

«ناشران، پشت درهای بسته نمایش‌گاه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,