Saturday, 18 July 2015
16 September 2021
علارغم افزایش برخی اقلام مواد غذایی

«یکی دو ماهی مردم نخرند، ارزان می‌شود»

2012 May 11

خبر / رادیو کوچه

در حالی که محمود احمدی‌نژاد در سفر استانی خود در مشهد خواست مردم «یکی دو ماه» به بازار نروند. غضنفری در مصاحبه خود از ارزان شدن اقلام مواد غذایی تا اول‌های خرداد خبر داد.

بنابر گزارش صدا‌و‌سیمای جمهوری اسلامی، وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه دولت برای ساماندهی بازار مواد غذایی گفت: «شرکت پشتیبانی امور دام با ترخیص نهاده‌های دامی از گمرک آن‌ها را در اختیار دامداری ها و مرغداری ها قرار داده است.» او هم چنین از کاهش قیمت شیر توسط برخی تولید‌کننده‌گان خبر داد. این در حالی است که نرخ شیر در حال حاضر نزدیک به ۹۰۰ تومان است.

وی بدون اشاره به شکل و ابزار‌های روال این کاهش تسریع کرد با تولید کننده‌گانی که ارزان نکرده‌اند تماس گرفته شده و آن‌ها متعهد شده‌اند تا قیمت خود را در چند روز آینده کاهش دهند. آقای غضنفری اشاره داشت که بعد ساماندهی وضعیت قیمت شیر به سراغ گوشت، برنج و مرغ خواهند رفت.

از سویی صبح امروز جمعه ۲۲ اردیبهشت محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری اسلامی در جمع مردم مشهد درخواست کرد تا مردم یکی دو ماه به بازار نروند. وی در جمع مردم مشهد با دفاع از قانون هدف‌مند کردن یارانه‌ها گفت: «عده‌ای از همان ابتدا نمی‌خواستند این طرح به خوبی اجرایی شود. بنابراین تمام تلاش خود را انجام دادند تا شیرینی اجرای هدف‌مند شدن یارانه‌ها به کام مردم خوش نیاید.»

آقای احمدی‌نژاد با متهم کردن گروهی به انعکاس اخبار دروغ و شایعه پراکنی اشاره داشت «گروهی به عمد قصد داشته‌اند بازار ارز را به هم بریزند. اما دولت تلاش خواهد کرد که بازار ارز را به وضعیت سابق برگرداند.» او از مردم خواست تا مدتی از خرید کالاهایی که نیاز ندارند خودداری کنند تا «توطئه‌گران» ناکام بمانند. وی با روی‌کرد غیر‌مستقیم به اظهارات رییس مجلس در خصوص بنزین گفت: «می‌گویند بنزین به دو هزار تومان می‌رسد. من به شما بگویم که این دروغ است. پرداختن به این موضوع ادامه همان طرحی است که عده‌ای دنبال آن بودند. می‌خواهند طرح یارانه‌ها به خوبی اجرایی نشود.»

رییس جمهوری اسلامی بدون اشاره به مبلغ ۲۴ میلیارد تخصیصی برای واردات که مورد انتقاد برخی از نماینده‌گان مجلس قرار گرفت با تاکید بر سال تولید ملی گفت ۳۵ میلیارد از صندوق توسعه ملی در اختیار تولید کننده‌گان قرار خواهد داد.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که در چند روز گذشته نرخ اقلام مواد غذایی نظیر برنج، گوشت قرمز و مرغ، حبوبات و میوه افزایش داشته است.

بیشتر بخوانید:

«بنزین لیتری دو هزار تومان نمی‌شود»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,