Saturday, 18 July 2015
25 September 2021

«خبرهای یازدهم مه ۲۰۱۲»

2012 May 11

به گفته پزشک تیم فولاد خوزستان

«زانوی آسیب دیده و جراحی آرش افشین»

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

با توجه به آسیب دیده‌گی دو بازیکن تیم فولاد خوزستان، پزشک این تیم اعلام کرده که زانوی چپ رضا نوروزی در بازی ملوان دچار پاره‌گی رباط صلیبی شده است. بنابر خبری از مهر، اکبر مرادی پزشک این تیم اظهار کرده است در بازی با ملوان به دلیل این آسیب‌دیده‌گی مجبور به تعویض وی شده‌اند. این بازی‌کن تیم ملی اینک برای عمل جراحی آماده می‌شود و به دلیل همین پاره‌گی رباط برای مدتی نمی‌تواند تیم ملی را هم‌راهی کند.

این پزشک هم‌چنین در خصوص مصدومیت «آرش افشین» یکی دیگر از بازی‌کنان تیم فولاد اشاره کرد که وی از ناحیه شکم آسیب دیده که مورد عمل جراحی قرار گرفته و به زودی به تمرین‌های این تیم باز خواهد گشت. او در خصوص دلیل زیاد بودن مصدومیت در این تیم اظهار کرد: «حجم مسابقات یک مقدار زیاد و استراحت آن‌ها کم. به عنوان مثال نوروزی در لیک بازی کرده و سپس در تیم ملی مقابل موریتانی بوده و بعد دوباره در فولاد بازی داشته است.» گفته می‌شود تیم فولاد خوزستان یکی از پر مصدومیت‌ترین تیم های ایرانی است.

 ——————————————-

چالش های بیست و پنجمین نمایش‌گاه کتاب تهران

«شش غرفه از ناشران داخلی تعطیل شد»

خبر / رادیو کوچه

هم زمان با برگذاری بیست و پنجمین نمایش‌گاه بین‌المللی کتاب تهران شش غرفه ناشران به علت «تخلفات انضباطی» بسته شده است. در توضیح این تخلف‌ها آقای کمالی‌نژاد مدیر کمیته ناشران داخلی این نمایش‌گاه اظهار کرد که غرفه‌داران در زمان عقد قرارداد شرایطی را می‌پذیرند که باید تابعه آن شرایط باشند. وی عدم رعایت شوونات، عدم رعایت قانون و آیین‌نامه را از دلیل‌های بسته شدن این غرفه‌ها دانست.

به نقل از عصر ایران، مدیر کمیته ناشران اظهار داشته است: «ما در زمان ثبت‌نام ناشران ضوابط و مقرراتی داریم که ناشران شرکت‌کننده آن را می‌پذیرند و بعد در نمایش‌گاه شرکت می‌کنند و برای رسیدگی به این امور در این سالن‌ها ناظرانی داریم که به این موارد توجه می‌کنند و بعد تذکر‌های لازم به غرفه‌ها داده می‌شود. گزارش‌ این ناظران و گزارش کمیته‌ ارزش‌یابی و نظارت نمایش‌گاه به هیت رسیدگی به تخلفات ناشران می‌آید و در آن جا متناسب با تخلف صورت گرفته، تصمیم‌گیری می‌شود.»

اشاره می‌شود امسال گشت های ارشاد نیروی انتظامی نیز با برخورد قهری تعدادی از بازدید کننده‌گان را دست‌گیر کرده‌اند. نمایش‌گاه کتاب هر ساله با استقبال زیاد ایرانی‌ها روبرو است و امسال نیز علارغم برخورد‌های تند گشت‌های ارشاد بازدید‌کننده‌گان زیادی داشته است، از سویی جای برخی انتشاراتی‌ها نظیر چشمه خالی بود.

 ————————————————-

با مرگ مدرس و منتقد تاتر در آلمان

« ایرج زهری دیده بر جهان بست»

خبر / رادیو کوچه

ایرج زهری مدرس دانش‌گاه، کارگردان تاتر و منتقد و نویسنده هنری، بیستم اردی‌بهشت ۱۳۹۱در آلمان و در سن هشتاد ساله‌گی دیده بر جهان فرو بست. وی مدرس دانش‌کده هنرهای دراماتیک بود و با شورای تاتر، واحد نمایش و مجله تماشا هم کاری مستمر داشت.

این کارگردان تاتر تعداد زیادی نمایش را بر روی صحنه برد که از جمله می‌توان به آثاری از ارنست توللر، داریو فو و ژان تردیو اشاره کرد.

به نقل از خبرگزاری مهر آقای زهری در بیست‌ونهمین جشن‌واره تاتر فجر به عنوان یکی از اعضای هیت داوران بخش کانون جهانی منتقدان تاتر حضور داشته است.

لازم به توضیح است چند نویسنده خارجی از جمله اسلاومیر مروژک لهستانی و فرناندو آرابال درام‌نویس اسپانیایی حق ترجمه آثار خود را به فارسی به ایرج زهری واگذار کرده بودند.

این هنرمند، منتقد و پیش کسوت تاتر پس از سال‌ها بیماری سرطان در کشور آلمان دیده از جهان فرو بست.

 ————————————————-

با افزایش بهای نفت در بازار های جهانی

«افزایش قیمت نفت در اوپک»

خبر / رادیو کوچه

بنابر اعلام دبیر خانه «اوپک»، بهای نفت کشور‌های صادره کننده در روز پنج‌شنبه به هر بشکه یک صد و ده دلار و شش سنت رسیده است. این در حالی است که روز قبل آن -چهارشنبه نهم می-  نفت اوپک به قیمت ۱۰۹ دلار و ۸۵ سنت معامله شده که رشدی معادل ۲۱ سنت را نشان می‌دهد.

بهای نفت در روز پنج‌شنبه در نیویورک نیز ۲۷ سنت افزایش داشته و به قمیت ۹۷ دلار و ۸ سنت فروخته شده است.

از سویی روز دهم می دبیر خانه اوپک با انتشار گزارش ماهانه خود اشاره کرد ایران در چهار ماهه اول سال میلادی ۹ درصد کاهش صادرات نفت داشته هم‌چنین در این گزارش اشاره شده که ایران در سه ماه اول سال ۲۰۱۲ متوسط سه میلیون و ۱۹۶ هزار بشکه نفت تولید کرده که این رقم با کاهشی به میزان ۹ درصد نسبت به زمان مشابه روبرو بوده است.

افزایش قیمت نفت ناشی از بحران های سیاسی و منطقه ای و هم‌چنین کاهش تولید نفت ایران و تحریم‌های نفتی آن طلقی می‌شود. در این گزارش اوپک اعلام کرد با هم‌کاری عراق و لیبی کاهش ۹ درصدی تولید نفت ایران را جبران کرده است.

——————————————————

 علارغم افزایش برخی اقلام مواد غذایی

«یکی دو ماهی مردم نخرند، ارزان می‌شود»

خبر / رادیو کوچه

در حالی که محمود احمدی‌نژاد در سفر استانی خود در مشهد خواست مردم «یکی دو ماه» به بازار نروند. غضنفری در مصاحبه خود از ارزان شدن اقلام مواد غذایی تا اول‌های خرداد خبر داد.

بنابر گزارش صدا‌و‌سیمای جمهوری اسلامی، وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه دولت برای ساماندهی بازار مواد غذایی گفت: «شرکت پشتیبانی امور دام با ترخیص نهاده‌های دامی از گمرک آن‌ها را در اختیار دامداری ها و مرغداری ها قرار داده است.» او هم چنین از کاهش قیمت شیر توسط برخی تولید‌کننده‌گان خبر داد. این در حالی است که نرخ شیر در حال حاضر نزدیک به ۹۰۰ تومان است.

وی بدون اشاره به شکل و ابزار‌های روال این کاهش تسریع کرد با تولید کننده‌گانی که ارزان نکرده‌اند تماس گرفته شده و آن‌ها متعهد شده‌اند تا قیمت خود را در چند روز آینده کاهش دهند. آقای غضنفری اشاره داشت که بعد ساماندهی وضعیت قیمت شیر به سراغ گوشت، برنج و مرغ خواهند رفت.

از سویی صبح امروز جمعه ۲۲ اردیبهشت محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری اسلامی در جمع مردم مشهد درخواست کرد تا مردم یکی دو ماه به بازار نروند. وی در جمع مردم مشهد با دفاع از قانون هدف‌مند کردن یارانه‌ها گفت: «عده‌ای از همان ابتدا نمی‌خواستند این طرح به خوبی اجرایی شود. بنابراین تمام تلاش خود را انجام دادند تا شیرینی اجرای هدف‌مند شدن یارانه‌ها به کام مردم خوش نیاید.»

آقای احمدی‌نژاد با متهم کردن گروهی به انعکاس اخبار دروغ و شایعه پراکنی اشاره داشت «گروهی به عمد قصد داشته‌اند بازار ارز را به هم بریزند. اما دولت تلاش خواهد کرد که بازار ارز را به وضعیت سابق برگرداند.» او از مردم خواست تا مدتی از خرید کالاهایی که نیاز ندارند خودداری کنند تا «توطئه‌گران» ناکام بمانند. وی با روی‌کرد غیر‌مستقیم به اظهارات رییس مجلس در خصوص بنزین گفت: «می‌گویند بنزین به دو هزار تومان می‌رسد. من به شما بگویم که این دروغ است. پرداختن به این موضوع ادامه همان طرحی است که عده‌ای دنبال آن بودند. می‌خواهند طرح یارانه‌ها به خوبی اجرایی نشود.»

رییس جمهوری اسلامی بدون اشاره به مبلغ ۲۴ میلیارد تخصیصی برای واردات که مورد انتقاد برخی از نماینده‌گان مجلس قرار گرفت با تاکید بر سال تولید ملی گفت ۳۵ میلیارد از صندوق توسعه ملی در اختیار تولید کننده‌گان قرار خواهد داد.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که در چند روز گذشته نرخ اقلام مواد غذایی نظیر برنج، گوشت قرمز و مرغ، حبوبات و میوه افزایش داشته است.

 ————————————————-

بنابر گفته جانشین فرمانده نیروی انتظامی

«لباس تنگ و مانتو کوتاه یعنی بد پوششی»

خبر / رادیو کوچه

پس از اعلام آغاز طرح برخورد با «بد پوششی»، احمد رضا رادان جانشین فرمانده نیروی انتظامی، لباس تنگ و چسبان، مانتوهای بالای زانو، شلوار‌های تنگ و روسری که از دوسوی آن مو بیرون باشد را از مصادیق «بد پوششی» اعلام کرد.

این در حالی است که نیروی انتظامی هم‌زمان خبر از برخورد با ناقض‌های امنیت اخلاقی در فصل تابستان خبر می‌دهد. به گزارش ایسنا، آقای رادان اظهار کرده است: «معیارهای بدپوششی بر اساس قانون و راه کارهای اجرای حجاب و عفاف پیش از این اعلام شده است و پلیس در حیطه وظایفش رفتار می‌کند.»

پیش‌تر توسط فرمانده پلیس تهران اعلام شده بود که این طرح در دو سطح استفاده‌کننده گان از لباس‌ها و تولید‌کننده‌گان و فروشنده‌گان اجرا خواهد شد. جانشین نیروی انتظامی اولویت برخورد با دیش‌های ماهواره، بدپوششی و برخورد با افراد موسوم به «اراذل و اوباش و مزاحم‌های نوامیس» و هم‌چنین آلودگی صوتی و سالم‌سازی دریا را از اولویت‌های فصل تابستان امسال خواند. در همین راستا اعلام شده است گشت‌های ثابت و سیار در سطح شهر‌ها مستقر خواهند شد.

 —————————————————

با وقوع یک آتش‌سوزی گسترده

«بازار مبل تهران در آتش سوخت»

خبر / رادیو کوچه

مقارن ساعت یک‌و‌سی دقیقه ظهر روز پنج‌شنبه ۲۱ اردی‌بهشت با هشدار به ایست‌گاه‌های ۳۸، ۷۲ و ۳۳ آتش‌نشانی تهران اعلام شد، بازار مبل تهران در یافت آباد در آتش می‌سوزد. بنابر خبر رسانه‌های داخل ایران، علت این آتش‌سوزی سهل‌انگاری یک کارگر در فروش‌گاهی در پاساژ بوده است.

گفته می‌شود با آتش‌سوزی در این فروش‌گاه به دلیل مستعد بودن اجناس به سرعت آتش به سایر فروشگاه‌های هم جوار سرایت کرده است.

به اظهار مردم محل، این آتش‌سوزی تا نیمه‌شب پنج‌شنبه و بامداد جمعه نیز به طور پراکنده ادامه داشته و دود حاصل از این سوخته‌گی بخش‌هایی از تهران را فرا گرفته است.

به نقل از خبرگزاری ایسنا و به اظهار مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران تاکنون چهار نفر مصدوم شده‌اند. علی‌رضا علوی از روابط عمومی این سازمان علت دود غلیظ در منطقه را آتش گرفتن پلاستیک و روکش مبل و پارچه‌ها خواند.

 ——————————————–

در پی مصاحبه نخست وزیر حماس

«حماس از ایران حمایت نخواهد کرد»

خبر / رادیو کوچه

در پی گفت‌و‌گوی «اسماعیل هنیه» نخست وزیر دولت حماس با رویترز که روز پنج‌شنبه دهم ماه می منتشر شد. این عضو دولت فلسطین اعلام کرد که در صورت حمله اسراییل به ایران جنبش حماس در برابر اسراییل به نفع ایران نخواهد ایستاد.

به نقل از رادیو فردا وی تاکید کرد که حماس یک جنبش فلسطینی است و در مواردی که با منافع مردم فلسطین سازگار باشد دست به عمل خواهد زد.

پیش‌تر اهود باراک و بنیامین نتانیاهو فعالیت‌های هسته‌ای ایران را خطرناک توصیف کرده و خبر از احتمال حمله اسراییل به این کشور داده بودند. در ادامه هنیه اعلام کرد که دولت ایران هم تاکنون کمکی از حماس نخواسته است. او اظهار داشت: «ایران از ما چیزی نخواسته و ما هم فکر نمی‌کنیم ایران به ما نیازی داشته باشد.»

جنبش حماس یکی از جنبش‌های منطقه‌ای است که بارها مسوولان جمهوری اسلامی از آن حمایت کرده و ایران همواره متهم به ارسال کمک‌های نظامی و آموزشی و مالی به این جنبش است. در حالی که در سال‌های اخیر رهبران این جنبش از هر گونه هم‌راهی با جمهوری اسلامی در صورت بروز مناقشه نظامی تبرا جسته‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,