Saturday, 18 July 2015
28 September 2021
در پی ازدحام جمعیت در سالن برگزاری،

«کشته شدن سه کودک بر اثر ازدحام در برنامه خاله شادونه»

2012 May 12

خبر / رادیو کوچه

در خرمدره، یکی از شهرهای استان زنجان، روز پنج‌شنبه، 10 مه، سه کودک در ازدحام خروج مردم از محل اجرای یک برنامه ویژه خردسالان با اجرای مجری یک برنامه محبوب تلویزیون جمهوری اسلامی، جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایسنا، یک دختر و یک پسر هفت ساله در روز حادثه، و دیگری بعد از این‌که به کما رفته بود، روز جمعه، کشته شدند.

رحیم نوری‌پور، فرمان‌دار خرمدره اظهار داشت که برای برگزاری چنین برنامه‌ای «هیچ‌گونه هماهنگی با فرمان‌داری شهرستان صورت نگرفته بود.»

پنج کودک دیگر نیز در این حادثه مجروح شده‌اند که بنابر گزارش‌ها، یکی از آن‌ها تا روز جمعه در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بود.

این حادثه در پایان برنامه‌ای که توسط «خاله شادونه»، مجری یکی از برنامه‌های محبوب تلویزیون به همین نام، در ورزش‌گاه سه هزار نفری خرمدره، اجرا شد، رخ داد.

فرماندار خرمدره در این باره گفته است با این‌که گنجایش این سالن سه هزار نفر است، بیش از چهار هزار نفر برای تماشای این برنامه و ضبط تلویزیونی آن وارد این سالن شده بودند.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، این سالن ورزشی پلمپ شده و چند نفر، از جمله مدیر این برنامه و مسوول سالن دستگیر شده‌اند.

عزیز رسولی، رییس بیمارستان بوعلی خرمدره گفته است که بر اثر این حادثه، ۸ کودک به این بیمارستان منتقل شدند. به گفته او ۲ نفر از حادثه‌دیدگان بدون علایم حیاتی به بیمارستان رسیدند.

به گفته آقای رسولی دو نفر دیگر از این کودکان به دلیل وخامت حال عمومی‌شان به بیمارستان آیت‌اله موسوی زنجان منتقل شدند. یکی از این دو کودک صبح روز جمعه فوت کرد.

مقامات مربوطه، مسوولیت این حادثه را متوجه عوامل سازنده این برنامه می‌دانند اما علی‌اکبر ذاکری، تهیه‌کننده این برنامه گفته است که این مراسم خارج از برنامه‌ای که تحت عنوان «خاله شادونه» در صداوسیما تولید و پخش می‌شود، در خرمدره استان زنجان برگزار شده است.

به گفته آقای ذاکری این مراسم را یک شرکت خصوصی برگزار کرده بود و از مجری این برنامه دعوت کرده بود که بخش‌هایی از آن را اجرا کند. آقای ذاکری هم‌چنین گفت به این ترتیب این مراسم خارج از صداوسیما برگزار شده، ربطی به صدا و سیما نداشته و حتا بدون هماهنگی با تهیه‌کننده و خود صداوسیما اجرا شده است.

ملیکا زارعی (خاله شادونه) به آقای رسولی گفته است که «به خاطر درهای خروجی کم، مسوولان در پایان برنامه نتوانستند جمعیت حاضر را کنترل کنند و همین موجب فوت سه کودک و زخمی شدن چند تن دیگر شده است.»

لازم به یادآوری است در فروردین ۱۳۸۴ نیز در پی پیروزی دو بر یک ایران بر ژاپن در بازی فوتبال، در اثر ازدحام جمعیت در ورزش‌گاه آزادی تهران که محل این بازی بود، پنج نفر کشته و حدود 40 نفر مجروح شدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,