Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
افزایش تحریم‌های سوریه از سوی اتحادیه اروپا‌،

«عدم موافقت سوریه با سفر نماینده سازمان ملل»

2012 May 12

خبر / رادیو کوچه

کوفی عنان نماینده سازمان ملل متحد برای بحران سوریه شام‌گاه جمعه، 11 مه، اعلام کرد به دلیل عدم تعیین تاریخی مشخص از سوی حکومت بشار اسد، رییس جمهوری این کشور، او نمی‌تواند تا قبل از پایان این ماه به سوریه سفر کند.

تا‌کنون 145 تن از ناظران سازمان ملل در 6 شهر سوریه مستقر شده‌اند. این ناظران قرار است ماموریت خود را در 10 شهر بحرانی سوریه آغاز کنند.

منابع سازمان ملل می‌گویند ورود ناظران سازمان ملل به سوریه باعث شد که عملیات نظامی در این کشور کم‌تر شود، اما بازداشت‌ها و سرکوب سیاسی و شکنجه طی این مدت افزایش یافته است.

از سویی دیگر منابع دیپلماتیک اتحادیه اروپا روز شنبه، 12 مه، اعلام کردند اتحادیه اروپا دوشنبه آینده تحریم‌های جدیدی را علیه حکومت سوریه اعمال خواهد کرد.

این تحریم ها شامل بلوکه کردن دارایی‌های دو شرکت بزرگ سوری در خارج و سه تن از افرادی است که به حکومت اسد کمک مالی ارایه می‌کنند.

هم‌چنین پس از بروز دو انفجار در شهر دمشق که به کشته و زخمی شدن نزدیک به 500 تن شده، برهان غلیون رییس شورای ملی انقلاب سوریه در توکیو ضمن مسوول دانستن حکومت سوریه در ارتکاب اعمال تروریستی اخیر در دمشق گفت: «رژیم سوریه با پیش کشیدن تروریسم و طرح آن تلاش می‌کند که برنامه کوفی عنان را با شکست مواجه سازد.»

از سویی اسحاق بسام عضو شورای ملی سوریه در واکنش به اظهارات بشار جعفری نماینده دولت سوریه در سازمان ملل اعلام کرد که بر اساس اسناد ویکی‌لیکس، حکومت سوریه در طی سال‌های گذشته با گروه القاعده هم‌کاری‌هایی داشته است.

بشار جعفری در سازمان ملل تصریح کرده بود انفجارهای دمشق از سوی گروه‌های تروریستی مسلح صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید:

«بیش از ۴۰۰ کشته و زخمی در انفجارهای سوریه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,