Saturday, 18 July 2015
16 September 2021
مطبوعات ایران، یک‌شنبه 24 اردی‌بهشت 91

«آغاز دور تازه مذاکرات ایران و آژانس از امروز»

2012 May 13

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

دنیای اقتصاد

1) آغاز دور تازه مذاکرات ایران و آژانس از امروز

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=300851

دور تازه مذاکرات ایران و آژانس بین‌المللی اتمی از امروز در وین از سر گرفته می‌شود. پیش ازاین، در ماه‌های بهمن و اسفند 1390 کارشناسان آژانس اتمی با سفر به تهران باب گفت‌وگو با مقامات ایرانی را درباره‌ی برخی مسایل فنی باقی‌مانده گشوده بودند. به گزارش خبرگزاری فارس، بر اساس توافق صورت‌گرفته بین ایران و آژانس اتمی و در ادامه مذاکرات با آژانس درباره تعیین چارچوب و مدالیته برای حل‌و‌فصل پرسش‌ها، دور جدید گفت‌‌‌وگوها در محل نمایندگی دایمی ایران در وین امروز 24 اردی‌بهشت ماه به‌مدت 2 روز برگزار می‌شود.

2) ریزش قیمت سکه و ارز

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=300864

بازار داخلی طلا و ارز با نیم‌نگاهی به کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی، نخستین روز هفته را با ریزش قیمت‌ها آغاز کرد تا روند نزولی قیمت‌ها در بازار که از یک هفته پیش آغاز شده، تداوم پیدا کند. هم‌زمان با کاهش قیمت انواع سکه‌ی طلا در بازار آزاد، ثبت کاهش قیمت 40 تومانی برای هر دلار آمریکا در فاصله‌ی دو روز، روی‌داد مهم بازار است. آن هم در شرایطی که در بازارهای جهانی، ارزش دلار در مقابل دیگر ارزها بالاتر رفته‌است.

ابرار

1) احمدى‌نژاد: دیکتاتورها دایمن جنایات و بى‌ادبى مى‌کنند

http://www.abrarnews.com/politic/1391/910224/html/rooydad.htm#s208740

احمدى‌نژاد تاکید کرد: «ملت ایران از حقوق اساسى خود عقب‌نشینى نمى‌کند.» به گزارش ایسنا، «محمود احمدى‌نژاد» در سومین روز از سفر هیت دولت به استان خراسان رضوى، در جمع مردم شهرستان «خلیل‌آباد» حضور یافت و اظهار کرد: «یکى از نشانه‌هاى تعقل، حسن خلق است و حسن خلق، کینه‌ها و بددلى‌ها را از بین خواهد برد. به هر اندازه عقل رشد یافته‌تر باشد، اخلاق انسان نیکوتر است.» احمدى‌نژاد وضعیت کنونى جهان را مورد اشاره قرار داد و گفت: «دیکتاتورها و مستکبران عالم، دایمن جنایات و بى‌ادبى مى‌کنند و تمام مرزهاى اخلاقى را زیر پا مى‌گذارند و در عین حال ادعا مى‌کنند عاقل هستند. این در حالى‌ست که انسان عاقل به‌دنبال آزار خلق خدا نیست و دستش را در جیب دیگران نمى‌کند».

2) حذف گروه دیگرى از دریافت‌کنندگان یارانه‌ها کلید خورد

http://www.abrarnews.com/politic/1391/910224/html/rooydad.htm#s208755

زنگ‌ها براى حذف برخى ازدریافت کنندگان یارانه‌ی نقدى از مرحله ۱۵ فاز اول هدف‌مندى به‌صدا درآمد. به گزارش ایلنا در حالی‌که بنابر اعلام مدیر عامل سازمان هدف‌مندى روز دوشنبه ۱۸ اردی‌بهشت ماه مرحله پانزدهم واریز یارانه نقدى به حساب خانوار‌ها انجام شده‌است اما خبر‌هایى از عدم واریز این وجه به حساب برخى از دریافت کنندگان یارانه نقدى شنیده مى‌شود. عدم واریز یارانه مرحله پانزدهم به حساب خانوارها، سوالى‌ست که مسوولان مربوطه در حال حاضر نسبت به آن پاسخ‌گو نیستند.

رسالت

1) مظاهر خود‌نمایی و بد حجابی آثار مخربی برای جامعه دارد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=100805

به گزارش پای‌گاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در سال‌روز میلاد حضرت فاطمه زهرا در ‌حسینیه امام خمینی، مقام معظم رهبری به تلاش دشمن برای استفاده از نقاط ضعف اشاره کردند و افزودند: «انسان در معرض آسیب قرار دارد و همه باید مراقب رفتار خود باشیم و بدانیم برخی مظاهر خودنمایی، بی‌تقوایی و رعایت نکردن حجاب و عفاف آثار مخرب و ماندگاری بر اخلاق و سیاست جامعه دارد».

2) صالحی: امیدواریم با پیروزی اولاند شاهد توسعه روابط ایران و فرانسه باشیم

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=100808

وزیر امور خارجه ایران با «میشل روکا» نخست‌وزیر پیشین فرانسه دیدار و درباره‌ی مسایل مورد علاقه گفت‌و‌گو و تبادل نظر کرد. به گزارش ایسنا «علی‌اکبر صالحی» وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به اهتمام جمهوری اسلامی ایران برای توسعه و گسترش روابط با همه کشورها بر اساس احترام متقابل خاطرنشان کرد: «ایران و کشورهای اروپایی از جمله فرانسه منافع بسیاری برای توسعه روابط با یک‌دیگر دارند.» او با تبریک پیروزی فرانسوا اولاند، رییس جمهوری جدید فرانسه، ابراز امیدواری کرد شاهد اتخاذ روی‌کرد جدیدی در راستای توسعه روابط و هم‌کاری بین ایران و فرانسه در همه ابعاد و بر اساس احترام متقابل باشیم.

مردم سالاری

1) جزییات سوءقصد گروهک ریگی به احمدی‌نژاد در سال 86

http://www.mardomsalari.com/Template1/News.aspx?NID=133300

دو روز پس از آن که محمود احمدی‌نژاد در یک‌صدمین سفر استانی خود در مشهد مقدس، نابه‌سامانی در بازار طلا و ارز را به فقدان اطلاعات مورد نیاز و مشغولیت نیروهای وزارت اطلاعات در مسایل حاشیه‌ای نسبت داد، وزارت اطلاعات جزییات سوءقصد گروهک ریگی به احمدی‌نژاد در سال 86 را منتشر کرد تا نشان دهد وزارت اطلاعات چندان هم درگیر مسایل حاشیه‌ای نبوده‌است. متن اطلاعیه وزارت اطلاعات به این شرح است: «گروهک تروریستی وابسته به عبدالمالک ریگی قصد داشت در جریان سفر استانی رییس‌جمهوری به سیستان و بلوچستان در سال 1386 عملیاتی را به‌نام عملیات «چاه جمال» که در واقع عملیات سوءقصد به رییس‌جمهوری بوده به اجرا بگذارد».

2) دولت می‌تواند برای تسویه بدهی، دارایی‌هایش را بفروشد

http://www.mardomsalari.com/Template1/Article.aspx?AID=20739#133322

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی بعدازظهر روز گذشته و در جریان بررسی بخش‌های درآمدی لایحه بودجه کل کشور سال 91، به دولت و دست‌گاه‌های اجرایی دولتی اجازه دادند که برای تسویه بدهی‌های خود، اموال و دارایی‌های‌شان را بفروشند. بر این اساس به دولت و دست‌گاه‌های اجرایی دولتی اجازه داده می‌شود با رعایت قوانین و مقررات مربوطه در سقف 335 هزار میلیارد ریال با فروش سهام، سهم‌الشرکه، اموال، دارایی‌ها و حقوق مالی و نیروگاه‌های متعلق به دولت و موسسات و شرکت‌های دولتی تابع و وابسته، منابع حاصله را به‌حساب خاصی نزد خزانه واریز کنند.

شرق

1) ورود مجلس به ماجرای پیامک «ایرانسل» در «ابوموسا»

http://sharghnewspaper.ir/News/91/02/24/31423.html

خوش‌آمدگویی به سبک «ایرانسل» در جزیره‌ی «ابوموسا» واکنش مجلس را برانگیخت. دیروز، شتاب نمایندگان برای بررسی لایحه بودجه سال 1391 هم باعث نشد ارسال پیامک‌هایی از سوی اپراتور ایرانسل در ابوموسا مبنی بر خوش‌آمدگویی به کشور امارات نادیده گرفته شود. نمایندگان مجلس در دو مورد جداگانه با واکنش به این مسئله نسبت به این اقدام اعتراض کرده و خواستار برخورد با عاملان این اقدام در صورت تعمدی‌بودن آن شدند.

2) محسنی‌اژه‌ای: مردم فقر و گرانی را به‌شرط برقراری عدالت تحمل می‌کنند

http://sharghnewspaper.ir/News/91/02/24/31433.html

دادستان کل کشور گفت: «مردم به خوبی مشکلات، فقر و گرانی را تحمل می‌کنند، به‌شرط این‌که بدانند عدالت برقرار است». «غلامحسین محسنی‌اژه‌ای» طی سخنانی در آیین تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب همدان تصریح کرد: «اگر بخواهیم مردم به‌ویژه نسل جوان امید و نشاط داشته باشند باید برای آن‌ها مسجل شود که نظام و حکومت به‌دنبال تحقق عدالت هستند.» وی ادامه داد: «مردم به نظام اسلامی امیدوارند و امیدوارتر خواهند بود اگر بدانند حق‌کشی و ظلم در کشور جایی ندارد».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,