Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
هم‌زمان با نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل،

«تلاش برای روشن‌گری نقض حقوق بشر در ایران»

2012 May 13

خبر / رادیو کوچه

از روز دوشنبه 18 ژوئن 2012 برابر با 29 خرداد 1391،  بیستمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در شهر ژنو آغاز می‌شود و تا 6 ژوئیه 2012 برابر با 16 تیر 1391، ادامه خواهد یافت.

این اجلاس در پی اجلاس سالانه سازمان بین‌المللی کار و هم‌زمان با سال‌گرد «انتخابات» مناقشه‌آمیز 22 خرداد 1388 و جان‌باختن تعدادی از فعالان دانش‌جویی، مدنی و حقوق بشر آغاز خواهد شد و هم‌زمان با سال‌روز اعتراضات دانش‌جویی 18 تیر پایان خواهد یافت.

از همین رو،‌ تدارک‌دهندگان کارزار برای افشای نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در روند بیستمین اجلاس شورای حقوق بشر از کلیه شهروندان ایرانی در تمام نقاط دنیا که به نقض حقوق بشر در ایران معترض هستند درخواست کرده که کوشش‌های خود را برای روشن‌گری درباره موارد نقض حقوق بشر در ایران و افشای آمران، عاملان و حامیان آن همآهنگ کنند.

این تشکل با برگزاری اجلاس‌های جانبی (موازی) در شورای حقوق بشر و احتمالن  تجمعاتی در برابر مقر سازمان ملل متحد در شهر ژنو در تلاشند که هم‌زمان با بیستمین اجلاس شورای حقوق بشر کارزاری را برای افشای موارد عدیده نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی تدارک ببینند.

در اجلاس های جانبی (موازی)، با توجه به مباحثی که در جلسه اصلی شورا جریان خواهد داشت، به  موضوعات نقض حقوق زنان در ایران، شدید ترین موارد نقض حقوق بشر در ایران (ترور، شکنجه، اعدام)، نقض حقوق افراد متعلق به اقلیت های مذهبی، در ایران، نقض حقوق افراد متعلق به گروه های اتنیک در ایران، نقض حقوق افراد متعلق به اقلیت های جنسی (LGBT) در ایران، نقض حق اجتماعات مسالمت آمیز در ایران، نقض حق آموزش در ایران، نقض حق آزادی بیان در ایران، نقض حق سلامت در ایران و نقض حق استقلال قضات و وکلا پرداخته شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,