Saturday, 18 July 2015
18 September 2021
در برابر تروریست‌های اسلام‌گرا،

«قاطعانه از شاهین نجفی دفاع نماییم»

2012 May 13

تذکار از رادیو کوچه: یکی از سیاست‌های کاری در رادیو کوچه انتشار نظرها و نامه و ایده‌های خوانندگان است. بی‌شک رادیو کوچه تایید و یا تکذیبی بر این مطالب ندارد. اما با توجه به روش این رسانه، اگر منطبق با اصول کاری رادیو باشد -که در بخش‌هایی به این نکات اشاره شده است- آن را منتشر خواهد کرد. مخاطب این مطالب در هر شرایطی حق دارند که نوشته‌ای در پاسخ به این نامه‌ها به رادیو ارسال کنند. بی‌شک این نوشته بی‌کم و کاست در پایگاه اینترنتی رادیو کوچه منتشر خواهد شد. برای هر نوع پاسخ به این نوشته شما می‌توانید با آدرس پست اکترونیکی: contact(at)koochehmail.com در تماس باشید.

جلال ایجادی / استاد دانش‌گاه در فرانسه

شاهین نجفی خواننده موسیقی «رپ» ایرانی به ارتداد محکوم شد وبرای کشتن او صدهزار دلار تعیین شده است. یک‌بار دیگر اسلام و کارگزاران اسلامی بر علیه آزادی اندیشه و آزادی خلاقیت و هنر جنگ راه انداخته است و مزدوران خود را بسیج نموده تا هنرمند جوان و با شهامت را به قتل برساند.

تاریخ اسلام جز سرکوب اندیشه آزاد و آزاداندیشان چیز دیگری نبوده است. احمد کسروی را همین بنیادگرایان شیعه به قتل رساندند، سلمان رشدی نویسنده «آیه‌های شیطانی» رابه حکم روح‌اله خمینی مرتد قلمداد کرده و آدم‌کشان مسلمان در پی آن برآمدند تا او را ترور کنند. سینماگر هلندی «تئو وان گوگ» را به‌جرم تهمت به‌شریعت اسلام یک تروریست مسلمان با هشت گلوله از پای درآورد و با یک چاقو سرش را از بدن جدا کرد. به‌دنبال انتشار 12 نقاشی فکاهی در روزنامه دانمارکی و سپس نشریه شارلی ابدو فرانسوی بود که اسلام‌گرایان به خشونت بی‌سابقه در یک‌سلسله کشورها دست زدند. سی وسه سال پیاپی در ایران ما، حکومت اسلامی هزاران آزادی‌خواه و آزاداندیش را تحت «عنوان مرتد و ضدانقلاب» به قتل رسانید.

اسلام دین خشونت است. قرآن مبنای عمل سرکوب و آدم‌کشی را روشن ساخته است. در شیوه قرآنی مخالف و دیگراندیش قابل تحمل نیست و آنانی که «دشمن» و «کافر» و «مرتد» تلقی می‌شوند باید نابودشوند. در آیه قرآنی به‌عنوان نمونه درباره آنانی که ایمان آوردند و سپس کافر گشتند، توبه اشان پذیرفته نمی‌شود: «ان الذین کفروا بعد ایمانهم ثم ازدادوا کفرا لن تقبل توبتهم و اولئک هم الضالون»(آل عمران – 90) «کسانى که پس از ایمانشان کافر شدند سپس بر کفر خود افزودند، توبه آن‌ها قبول نمى‌شود و آنان همان گم‌راهان هستند.»‌ مى‌دانیم که از نظر قرآن توبه «مرتد فطرى» قبول نیست و او باید به مجازات برسد و مجازات او مرگ است، زیرا بر ضد نظام دین محمدی یعنی اسلام اقدام کرده و در همه جا چنین افرادى به سختى مجازات مى‌شوند. نه تنها اسلام دین محبت و بردباری و رحمت نیست، بلکه پروانه کشتار دیگران است و تمامی تروریست‌ها و حاکمان فاسد و مستبد اسلامی به‌اتکای آن، دست به خشونت زده و خون‌ریزی به‌پا کرده‌اند.

در فرهنگ ولتری طنز و انتقاد بیان سلامت جامعه بوده و اندیشه آزاد بنیاد جامعه و روح آزاد به‌شمار می‌آید. از نگاه حقوق بشری هرکسی حق دارد دین‌باور باشد و یا ناباور زندگی کند و آزادی اندیشه یک حق اساسی است. احترام به کرامت وحقوق انسانی یک اصل پایه‌ای به‌شمار می‌رود، ولی نقد اندیشه و انتقاد به هردین و ایدئولوژی یک حق اساسی است. انتقاد به اسلام و خرافات و افشای  افسانه‌سازی شیعه علی و حسین و نقی و مهدی، حق اولیه هرشهروند در ایران و جهان است. توهین به‌اعتقادات بی‌معناست و هیچ فکر و اعتقاد مقدسی وجود ندارد. همه افکار در طول تاریخ و در بستر برخورد اندیشه‌ها قابل انتقاد می‌باشند. کسانی که با «سلاح توهین» خواهان جلوگیری از نقد هستند‌، در واقع سانسورچی و مستبد می‌باشند. هربار که از اسلام انتقاد شد، آخوند و روشن‌فکر مذهبی و فرصت‌طلبان سیاسی‌کار مصلحت‌گرا  اتحاد کرده و یک‌پارچه به حمایت از اسلام برمی‌خیزند. آن‌ها تلاش می‌کنند تا کار «خیر» انجام دهند و «تندروهای غیر‌مسوول» را به‌راه راست هدایت کنند و اگر در کار خود موفق نشدند و «اتفاقی» افتاد، بگویند مسوول‌اش خود «تندروها» هستند.

امروز جمهوری اسلامی و مدافعان اسلام مانند آیت‌اله گلپایگانی در زمان بی‌اعتباری روزافزون اسلام و رشد آگاهی جوانان ما به تعرض پرداخته تا با حکم ارتداد یک هنرمند آزاده را بکشند تا درس عبرت به‌دیگران بدهند. شاهین نجفی روح عاشق و آزاده‌ای است که می‌خواهد بی‌آفریند و از چماق تکفیر هراسی ندارد. او برای اعتلای هنرش‌، آن‌چه دلش می‌خواهد می‌گوید. او حق دارد در ترانه‌اش در عین نقد جامعه ایران و نیرنگ‌های آن، به طنز دست زده و باورها و نشانه‌ها و تصویرها و رفتارها و حتا مقدسات کهنه اجتماع را زیر سوال ببرد. او به شخصیت حقوقی یک شهروند توهین نکرده، بلکه باورها را قلقلک می‌دهد و به رفتارهای ابلهانه می‌خندد. او حق دارد به دین انتقاد کند، ناباور باشد، می‌بخورد، آواز بخواند‌، از عشق و سکس حرف بزند، از انسانیت و دورویی آدم‌ها بگوید و فریاد بزند زنده باد آزادی.

روحانیون حاکم بر ایران فاسدترین طبقه اجتماعی هستند و تمام آیت‌اله‌ها مدافع خرافات و کورذهنی جامعه ایران می‌باشند. حکم ارتداد آنان تازه نیست، آن‌ها با حکم و بدون حکم، انسان‌های بی‌شماری را از ما گرفته‌اند. این سیاه‌کاران در حرفه آدم‌کشی و خرافه‌پرستی خود، توهینی برای جامعه ایران و تاریخ آن می‌باشند. آزادی سرزمین ما با نفی قطعی این ستم‌گران و خرافه‌های مذهبی زشت و خشن آنان میسر است. ما طرف‌داران آزادی هستیم و دفاع از خلاقیت وحقوق و جان شاهین نجفی، وظیفه ماست.

12 ماه مه 2012

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,