Saturday, 18 July 2015
25 September 2021
مطبوعات ایران، دوشنبه 25 اردی‌بهشت 91

«چهار بانک دیگر هم به پرونده فساد مالی باز شد»

2012 May 14

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) عامل ترور شهید علی‌محمدی سه‌شنبه اعدام می‌شود

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1391&month=2&day=25&id=16000

دادستان تهران از اجرای حکم عامل ترور شهید علی‌محمدی طی هفته جاری خبر داد. به گزارش ایسنا، عباس جعفری دولت‌آبادی در حاشیه دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده فساد بزرگ مالی در جمع خبرنگاران با اشاره به محاکمه جاسوسان رژیم صهیونیستی تصریح کرد: «10 متهم در این رابطه محاکمه شده بودند و به پرونده تعدادی دیگر نیز روز گذشته رسیدگی شد. 15 نفر دیگر نیز در آستانه محاکمه هستند.» وی ادامه داد: «جمهوری اسلامی ایران نشان داده است که توانایی زیادی در دست‌گیری این افراد دارد و نیروهای امنیتی، جاسوسان را شناسایی و دست‌گیر می‌کنند.»

2) فرمانده نیروی دریایی سپاه: در صورت درگیری احتمالی قایق‌های تندرو، تکلیف ایران و آمریکا را روشن می‌کند

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1391&month=2&day=25&id=15993

فرمانده نیروی دریایی سپاه از انحصار ایران در شناورهای تندرو سخن گفت و خواستار ورود دانش‌گاه‌ها به این عرصه شد. وی هم‌چنین افزود: «در صورت درگیری احتمالی قایق‌های تندرو تکلیف ایران و آمریکا را روشن می‌کند.» به گزارش فارس، سردار دریادار علی فدوی در افتتاحیه دومین همایش ملی شناورهای تندرو که در دانش‌گاه صنعتی شریف برگزار شد، با بیان این‌که میزان توجهی که به قایق‌های تندرو می‌شود، با آن‌چه می‌توانست باشد، فاصله زیادی دارد، گفت: «هنوز بخش‌های مجهولی در علم قایق‌های تندرو برای ما باقی مانده است.» فدوی به تفاوت دیدگاه نسبت به قایق‌هایی تندرو در داخل و خارج کشور اشاره کرد و افزود: «بسیاری از کشورها در این عرصه حتا ورود هم پیدا نکردند و بعضی مانند آمریکا بعد از مدت کوتاهی از آن خارج شدند.» وی اضافه کرد: «در دنیا شناور تندرویی که مسلح بوده و درحال حرکت با سرعت‌های بالا توانایی شلیک داشته باشد، تنها در ایران وجود دارد. »

کیهان

1) با آغاز مرحله جدید تحویل سکه‌های پیش‌فروشی موج دوم کاهش قیمت سکه در راه است

http://www.kayhannews.ir/910225/4.htm#other401

عضو هیت مدیره بانک ملی ایران از آغاز فاز دوم تحویل سکه‌های پیش فروشی از چند روز آینده با نرخ‌های جدید خبر داد.

عباس کمره‌ای در گفت‌گو با مهر با اشاره به کاهش قیمت سکه‌هایی که بانک ملی از مردم خریداری می‌کند (575 هزار تومان)، گفت: «بانک مرکزی قیمت سکه‌های پیش‌فروشی که مردم قصد دارند آن‌ها را به بانک ملی بفروشند کاهش داده است.» عضو هیت مدیره بانک ملی ایران افزود: بانک مرکزی پیش از این نیز اعلام کرده بود که قیمت سکه‌هایی که از مردم می‌خرد بر اساس قیمت‌های جهانی طلا و با در نظر گرفتن سایر پارامترها است، بنابراین با توجه به کاهش نرخ‌ها، بانک مرکزی هم نرخ سکه‌ها را کاهش داد.

2) خشم میلیونی علیه نظام سرمایه‌داری در آمریکا و صدها شهر اروپا

http://www.kayhannews.ir/910225/16.htm#other1603

به گزارش خبرگزاری‌ها، میلیون‌ها نفر از مردم شهرهای مختلف آمریکا، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، مجارستان و پرتغال از روز شنبه به طور هم‌زمان و در اعتراض به اوضاع وخیم اقتصادی و نظام ناعادلانه سرمایه‌داری به خیابان‌ها آمده خواستار حل مشکلات اقتصادی خود شدند. این اعتراض‌ها به مناسبت نخستین سال‌گرد رویش جنبش جهانی «خشم» آغاز می‌شود که در اعتراض به نظام سرمایه‌داری و پیامدهای آن است.

رسالت

1) بروجردی در دیدار مدیرکل سیاسی وزارت‌خارجه نروژ: «‌تولید موادمخدر با حضور آمریکا در افغانستان ‌افزایش یافت»

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=100889

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: «حضور آمریکا ‌در ‌‌‌افغانستان ‌تولید مواد مخدر ‌‌را افزایش داد و سطح تهدیدات امنیتی در منطقه را بالا برد.» به گزارش فارس، کاوه آس مدیرکل سیاسی وزارت امور خارجه نروژ با علاالدین بروجردی ربیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌گو کرد. در ابتدای این دیدار بروجردی با بیان این‌که تحکیم و تقویت صلح و آرامش در منطقه از سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران است،‌ تاکید کرد: «ایجاد امنیت و آرامش پایدار در منطقه تنها از طریق هم‌کاری جمعی کشورهای منطقه به دست خواهد آمد.» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حضور قدرت‌های بین‌المللی در منطقه را سبب ناامنی دانست و خاطرنشان کرد:‌ «حضور آمریکا و برخی کشورهای اروپایی در افغانستان به بهانه مبارزه با تروریسم نه تنها موجب کاهش فعالیت‌های تروریستی در منطقه نشد بلکه تولید مواد مخدر در این کشور را افزایش داد و سطح تهدیدات امنیتی در منطقه را بالا برد.»

2) وحیدی خبر داد: پرتاب ماهواره فجر خرداد ماه

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=100935

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از پرتاب ماهواره فجر به فضا در خرداد ماه امسال خبر داد. به گزارش مهر، سردار احمد وحیدی پیش‌از‌ظهر یک‌شنبه در حاشیه آغاز عملیات اجرایی طرح کنارگذر رامسر در جمع خبرنگاران افزود: «جمهوری اسلامی ایران همواره صلح و دوستی را در دریای خزر خواستار بوده و از نظامی کردن این دریا به شدت پرهیز می‌کند.» وی افزود: «توصیه جمهوری اسلامی ایران به کشورهای همسایه در پیش گرفتن رویه صلح و دوستی در دریای خزر است.» وحیدی تصریح کرد: «آب‌اندازی برخی شناورهای سنگین از دیگر طرح‌های وزارت دفاع بوده که در خرداد ماه امسال به اجرا در خواهد آمد.»

مردم‌سالاری

1) گرانی‌ها یارانه‌ها را می‌بلعد، 90درصد یارانه‌های یک خانوار فقط برای افزایش قیمت 14 قلم مواد خوراکی هزینه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود

http://www.mardomsalari.com/Template1/News.aspx?NID=133424

زمانی که رییس‌جمهورب در ابتدای دوره آغاز پرداخت یارانه‌ها در صفحه تلویزیون حاضر شده و با خوشحالی خبر از اضافه آمدن یارانه خانوارها و امکان پس‌انداز بخشی از آن در حوزه‌های گوناگون سرمایه‌ای، هیچ‌یک از طراحان و مجریان هدف‌مندی یارانه تصور بلعیده شدن یارانه‌های مردم توسط رشد شدید سطح عمومی قیمت‌ها در بازارها را نداشتند. بنابر گزارش خبر‌گزاری فارس، ما‌به‌‌التفاوت قیمت تنها 14قلم کالای خوراکی از آذر 89 تا اردی‌بهشت امسال، 162هزار تومان از یارانه 182هزار تومانی یک خانوار 4نفره را در هر ماه به خود اختصاص داده و تنها 20هزار تومان برای ده‌ها هزینه ضروری دیگر باقی می‌ماند.

2)  داریوش قنبری: با آمارهای مسوولین دولتی ما اکنون نباید فرد بی‌کاری داشته باشیم

http://www.mardomsalari.com/Template1/News.aspx?NID=133401

بی‌کاری یکی از مهم‌ترین معضلات حال حاضر ایران به حساب می‌آید. معضلی که در کنار تورم در صدر خواسته‌های عمومی‌مردم قرار دارد. به نحوی که تقریبن نمی‌توان خانواده‌ای در ایران پیدا کرد که با این مشکل دست و پنجه نرم نکنند و یک یا چند جوان جویای کار نداشته باشند.

اگر تا پیش از این افراد به دنبال شغل مناسب بودند،این روزها فقط داشتن شغلی که صفت بی‌کار را از روی جوانان بردارد،به آرزو تبدیل شده است. در این میان اما دولتی‌ها تصورات دیگری دارند. از یک سو دولت اعلام کرده که ریشه بی‌کاری را تا یک سال دیگر می‌خشکاند،اما از سوی دیگر در جامعه حقایق دیگری دیده می‌شود که خلاف دیدگاه دولت است.

همشهری

1) مذاکره با 1+5 نباید شتاب‌زده باشد، رفع تحریم‌ها در فاز اول

 http://www.hamshahrionline.ir/news-170198.aspx

رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در آستانه آغاز دور دوم مذاکرات ایران و گروه 1+5 در بغداد با تاکید بر این‌که نباید در این مذاکرات شتاب‌زده عمل کرد، گفت: «گام نخست باید رفع تحریم‌ها باشد تا زمینه مراودات و هم‌کاری در حوزه اقتصاد شکل گیرد.»

محمد نهاوندیان در گفت‌گو با مهر با اشاره به مذاکرات پیش روی ایران و گروه 1+5 بر سر مسایل هسته‌ای گفت: «به هرحال ایران راه بلندی را در چالش هسته‌ای خود با دنیا آمده‌ است و اتفاقی که در مذاکرات استانبول رخ داد، شاهدی بر این است که اگر مذاکرات از موضع عادلانه و با توجه به حقوق ملت ایران صورت گیرد و به جای استفاده از لحن تهدید و تعیین پیش‌‍‌شرط، زمینه‌های تفاهم و اعتماد متقابل جست‌جو شود، ایران آمادگی مذاکرات سازنده را دارد.» وی افزود: «به این جهت بود که با تغییر روی‌کرد کشورهای غربی 1+5 در مذاکرات استانبول، مشاهده شد که یک واکنش شایسته‌ای می‌توانند از ایران دریافت کنند.»

2) چهار بانک دیگر هم به پرونده فساد مالی باز شد

http://www.hamshahrionline.ir/news-170267.aspx

یکی از متهمان پرونده فساد مالی بزرگ 3 هزار میلیاردی گفت: «در بانک تات، سرمایه و مسکن بی‌حساب برای ما حساب بازکردند. این را پی‌گیری کنید. من دسته چک‌ها را امضا نکردم.» نماینده دادستان نیز در این دادگاه در بخشی از اظهاراتش گفت: «بانک رفاه استان گیلان 21 فقره تسهیلات به آریا داده است.»

مهر نوشت: نماینده دادستان، نایب رییس هیت مدیره شرکت الیت را دست راست مهرگان نامید و گفت: «در مورد پرونده فسادمالی 160 پرونده دیگر وجود دارد که در حال بررسی است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,