Saturday, 18 July 2015
16 September 2021
به اتهام نشر اکاذيب،

«شکایت مرتضوی از نماینده مجلس شورای اسلامی»

2012 May 15

خبر / رادیو کوچه

در ادامه تنش میان مجلس و دولت جمهوری اسلامی بر سر انتصاب سعید مرتضوی، به عنوان رییس صندوق تامین اجتماعی، وکیل سعید مرتضوی گفته است که وی از احمد توکلی، نماینده مجلس، به اتهام «نشر اکاذیب»  شکایت کرده است.

به گزارش ایسنا، محمد اصلانی، وکیل مدافع سعید مرتضوی، روز دوشنبه، 14 مه، با ارسال نمابری به نقل از وی اعلام کرده است که سعید مرتضوی اظهارات احمد توکلی مبنی بر  دادن «قول شرف» در زمان مطرح شدن استیضاح وزیر کار برای کناره گیری از سمت خود را رد کرده است.

طبق این گزارش، سعید مرتضوی گفته است «تنها قولی» که داده، اعلام آمادگی برای استعفا بوده است.

محمد اصلانی  به نقل از سعید مرتضوی و اشاره به اظهارات احمد توکلی مبنی بر این که «دادن قول شرف» توسط چهار دست‌گاه صوتی ضبط شده، نوشته است: «این‌جانب از طریق یکی از وکلای دادگستری شکایتی را علیه ایشان به عنوان نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی تنظیم و از مرجع قضایی خواسته‌ام که آقای توکلی نوار مورد ادعای خود را ارایه کنند.»

در این نمابر هم‌چنین به نقل از سعید مرتضوی بحث ‌دادن «قول شرف» سوژه‌ای جهت تخریب و انتقام‌گیری و هم‌چنین تدارک جنگ روانی و تبلیغاتی علیه وی ارزیابی شده است.

این در حالی است که احمد توکلی و غلامعلی حداد‌عادل، دو نماینده اصول‌گرای مجلس، گفته بودند که سعید مرتضوی به آن‌ها گفته که استعفا داده است و در نهایت امضا‌کنندگان طرح استیضاح امضای خود را پس گرفتند و استیضاح انجام نشد.

اما درپی انتشار این خبر‌ گزارش‌هایی از مخالفت محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی، با کناره‌گیری سعید مرتضوی مطرح شد. در  این گزارش‌ها به نقل از محمود احمدی‌نژاد گفته شده  که رییس جدید صندوق تامین اجتماعی قولی نداده است.

علت مخالفت نمایندگان با ریاست سعید مرتضوی، دادستان پیشین تهران، به دلیل متهم ردیف اول بودن وی در پرونده وقایع بازداشت‌گاه کهریزک در سال 1388 عنوان شده است.

لازم به اشاره است سال 1388 دست‌کم چهار تن در کهریزک کشته شدند.

بیشتر بخوانید:

«استیضاح وزیر کار در مجلس دور نهم»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,