Saturday, 18 July 2015
24 September 2021
کشته و زخمی شدن 3 نفر در درگیری،

«ناآرامی در شهر راسک استان سیستان و بلوچستان»

2012 May 16

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه، 16 مه، بر اساس برخی گزارش‌ها از استان سیستان و بلوچستان ایران، یک نفر در جریان تیراندازی پلیس به عده‌ای از مردم معترض در شهر راسک مرکز شهرستان سرباز از کشته شده است.

به گزارش سایت سنی‌آنلاین، این حادثه در روز 14 مه رخ داده و در جریان آن، دو نفر از معترضان نیز بر اثر تیراندازی نیروی انتظامی زخمی شده‌اند.

درگیری اخیر در راسک پس از آن صورت گرفته که عده‌ای از مردم شهر در اعتراض به دستگیری مولوی عبدالغفار نقشبندی، فرزند مولوی فتحی محمد نقشبندی، امام جمعه سنی این شهر، دست به تجمع اعتراض‌آمیز زدند.

بر اساس این گزارش مولوی عبدالغفار نقشبندی، در بازگشت از سفری که برای پی‌گیری دستگیری پدر خود به زاهدان داشته، در ورودی شهر راسک و در محل ایست بازرسی نیروی انتظامی بازداشت شده است.

پدر وی امام جمعه راسک، حدود سه هفته پیش به هم‌راه مولوی عبداله امام جمعه پارود در شهرستان سرباز و 13 نفر دیگر زندانی شده‌اند.

منابع نزدیک به اهل سنت سیستان و بلوچستان گزارش می‌کنند که دست‌گاه‌های امنیتی، امامان جمعه راسک و پارود و دیگر کسانی که به هم‌راه آن‌ها دستگیر شده‌اند را به دست داشتن در ترور مولوی مصطفی جنگی زهی یکی از رهبران سنی منطقه متهم کرده‌اند.

آقای جنگی زهی، فرمانده یکی از پای‌گاه‌های بسیج عشایری منطقه و از هواداران آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، بود که در دی ماه گذشته هدف سو‌قصد قرار گرفت و کشته شد.

به گزارش رسانه‌های منسوب به حامیان نظام جمهوری اسلامی، مولوی جنگی زهی پیش از ترور شدن از سوی گروه جنداله تهدید به قتل شده و یک بار نیز هدف سو‌قصد ناموفق این گروه قرار گرفته بود.

منابع استانی می‌گویند فرد کشته شده در جریان تیراندازی روز دوشنبه پلیس به معترضان در شهر راسک، جان‌محمد دهقانی نام دارد و مراسم تشییع جنازه او روز سه‌شنبه در این شهر برگزار شده است.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت پانزده نفر در ارتباط با ترور روحانی سنی در ایران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,